Rakjam rá ezt a terhet a barátomra?

Figyelt kérdés

A barátommal nem beszéltünk még komolyan babáról (21 évesek vagyunk). Igazából élünk, élvezzük az életet, én tanulok, ő dolgozik. Sosem akartam ennyire fiatalon anyuka lenni, kb olyan 28-29 éves korom körül inkább, és ő is így van ezzel, mert jelenleg élvezi azt, amit csinál és tudom, hogyha lenne egy gyereke, folyamatos bűntudata lenne... Ha dolgozik, akkor azért, ha meg a gyerekkel, velünk foglalkozna, akkor meg azért, hogy milyen lehetőségeket kell visszautasítania.


Biztos vagyok abban, hogy nem vállalom ezt a terhességet, de nem tudom, neki megmondjam-e. Ő sokkal érzelmesebb, mint én, és minden jobban megviseli. Ráadásul most 3 hétig nem is találkozunk, és úgy érzem, ez nem éppen telefontéma, vagy valami olyan, amit üzenetben kéne lekommunikálni. De utólag sem akarom elmondani neki, hogy "ja amúgy lett volna egy gyerekünk" ... Szóval nehéz, ráadásul tudom, hogy amíg én képes vagyok ehhez inkább racionálisan hozzáállni, ő gondolkozna a "mi lenne, ha mégis" kérdésen...


2019. máj. 12. 12:25
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
48%

Mi történt, elmondtad?

Csak utólag olvatsam a kérdésed, de én a helyedben nem mondanám el. Az én testem, nem övé.

Aki meg azt írta, hogy ez szakítóindok.... nevetséges. Egy abortusznál azért komolyabb problémák is lehetnek egy kapcsolatban.

2019. máj. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
64%
Hogy döntöttél végül? Elmondtad?
2019. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!