Rakjam rá ezt a terhet a barátomra?

Figyelt kérdés

A barátommal nem beszéltünk még komolyan babáról (21 évesek vagyunk). Igazából élünk, élvezzük az életet, én tanulok, ő dolgozik. Sosem akartam ennyire fiatalon anyuka lenni, kb olyan 28-29 éves korom körül inkább, és ő is így van ezzel, mert jelenleg élvezi azt, amit csinál és tudom, hogyha lenne egy gyereke, folyamatos bűntudata lenne... Ha dolgozik, akkor azért, ha meg a gyerekkel, velünk foglalkozna, akkor meg azért, hogy milyen lehetőségeket kell visszautasítania.


Biztos vagyok abban, hogy nem vállalom ezt a terhességet, de nem tudom, neki megmondjam-e. Ő sokkal érzelmesebb, mint én, és minden jobban megviseli. Ráadásul most 3 hétig nem is találkozunk, és úgy érzem, ez nem éppen telefontéma, vagy valami olyan, amit üzenetben kéne lekommunikálni. De utólag sem akarom elmondani neki, hogy "ja amúgy lett volna egy gyerekünk" ... Szóval nehéz, ráadásul tudom, hogy amíg én képes vagyok ehhez inkább racionálisan hozzáállni, ő gondolkozna a "mi lenne, ha mégis" kérdésen...


2019. máj. 12. 12:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%
Azt hogy fogod neki beadni, hogy miért nincs szex 6 hétig?
2019. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%

11.


Fantázia?


- felfáztam

- Valamit elkaptam az uszodában.

- anal, oral, kézi levezetés,


Meg eleve, 6 hét? 2-3 elég!

2019. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
60%
Hááát, ha utána a szemébe tudsz nézni majd.....titkolózni egy kapcsolatban, szerintem annak hosszútábon annyi, de te tudod..
2019. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mondd el neki, hiszen ő is kellett ahhoz, hogy ez a várandósság létrejöjjön.
2019. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Viszont azt undorítónak találom, hogy többet privátban írogatnak, a pénztárcánkban kutakodnak, és bizonygatják, hogy igenis fel lehet nevelni ilyen-olyan támogatásból a gyereket, sőőőt még marad is utána pénzünk. Ez nem így megy... Ha majd egyszer gyerekem lesz, nem a minimum dolgokat akarnám neki megadni, és nem a könyöradományból szeretném öltöztetni. Történetesen pont tudom, mennyibe kerül mindennel együtt egy gyerek az első évben, az egyik barátnőm fél éve szült. Még a szülés előtt hatszámjegyű összeget költöttek el a babaholmikra, kórházra, vizsgálatokra. Szóval nekem senki nem jöjjön azzal, hogy majd a CSOK, meg ilyen olyan gyes, gyed meg nem tudom mi majd megment minket! Főleg, hogy nem is az anyagiak jelentik a problémát. Hanem az, hogy én nem akarok jelenleg gyereket szülni! Nem kell a terhesség minden gondjával, bajával. Szülni sem akarok. Éveken át nem szeretnék lemondani a normális életről sem.


Nem értem, miért kell így rám erőszakolni az anyaságot?! Szerintetek hogy viselnék el egy olyan terhességet, később pedig minden lemondást, amit én nem akartam?

2019. máj. 12. 23:02
 16/22 anonim ***** válasza:
62%
Mindenkepp mondd el neki. Joga van tudni. A dontes a tied, de akkor is joga van tudni.
2019. máj. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Sajnos mindig lesznek ilyen emberek,akik ràd akarjàk erőltetni az akaratukat. Az valòban igaz, segèlyekkel fel lehet nevelni a babàt. Ismerősömèk se haltak èhen. Mindig voltak olyanok, akiktől a hò vègère tudtak kèrni 5-6 ezret hogy kajàt tudjanak venni.Persze ezeket visszafizetni màr nem ment, de mindenki sajnàlta őket a baba miatt. Aztàn amikor bejött a szar idő, ès a kicsi megfàzott, anyuka a Facebookon kèrte az ismerőseit hogy nekik sürgősen porszìvò kell, ès az övèk tönkre ment, de a baba taknyos lett.Pènz persze nincs arra hogy ùjat vegyenek.Ugyanìgy fiatalok voltak, szegèny hàttèrrel, ès tervezett baba volt.Persze a baba szûletèse utàn fèl èvvel szakìtottak, sok volt a problèma.Màr 7 èves a gyerek, ès jobb helyzetben vannak, mert az ùj pàrja kemènyen dolgozik. Szòval persze, fel lehet nevelni.Van akinek csak ez szàmìt, a hogyan nevelem fel rèsze màr senkit nem èrdekel. Èn abszolùt megèrtem ha nem èrzitek rà kèsz magatokat,inkàbb a baba előtt èljètek ki magatokat :)
2019. máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező ne idegelt fel magad azokon az agyhalottakon akik írogatnak, csak bűntudatuk van a saját döntésük miatt. Nyugodtan pottyants rá a fejükre és tiltsd le hogy többet küldjenek. Amúgy már akkor is írogatnak ha egy ilyen témájú kérdésnél válaszolsz ja és mind úgy kezdi hogy nem itélkezem, meg nem vagyok magzat védő.

Nem tudom mi jó nekik ebben és hogy miért nem értik meg, hogy nem segitség kell. Ha segitség kell akkor kérünk ilyen egyszerű.

Amúgy meg mond el a barátodnak jól fog jönni a támogatás. Meg imtézd közben a papirokat, és arra készülj hogy egész nap a kórházban leszel és kell majd egy barát aki érted megy mert egyedül nem engedik hogy elhagyd a korházat az altatás miatt.

2019. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, azzal értek egyet, hogy a legjobb út az egyenes, és a párkapcsolatban fontos az őszinteség. Emellett - mivel nem pakolsz se felelősséget se kötelességet a párodra - ez messze nem ugyanaz az eset, mint amikor valaki egy megtartani szándékozott terhességgel kapcsolatban nem őszinte. Szóval végül is a te döntésed.

Az agyhalottak kezelésére meg a "Nem fogadok tőle több üzenetet!" gomb szolgál a privát üzi jobb alsó sarkában.

ps: "A 150 ezret kapsz havonta, én már csak tudom, könyvelő vagyok" c. hazug megtalált már? :)

2019. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem gerinctelenség hazudni... Az ő gyereke is, joga van tudni róla.
2019. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!