Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 27 és fél éves vagyok, úgy...

27 és fél éves vagyok, úgy néz ki teherbe estem (2 tesztem lett pozitív) most van a 28. Napja a ciklusomnak. A baba friss (3 honapos) kapcsolatból fogant, es ezert gondolkozok az abortuszon.27 évesen kockázatos?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a helyes döntés? Köszi a segítséget!
2019. jún. 15. 13:16
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
77%
25 voltam mikor terhes lettem, a párom 30. 6 hónapja voltunk együtt. Leültünk,megbeszéltük, Ő már nagyon szeretett volna apa lenni,én kevésbé 25 évesen, és ilyen friss kapcsolatba.Végül megtartottuk,de a kapcsolatunk nem volt elég erős ahhoz hogy együtt maradjunk, hisz alig ismertük egymást, sem azt milyen a másikkal együtt élni. Végül 3 évvel később szétmentünk. A lányunk ma már 6 éves,külön vagyunk, mindkettőnknek új párja van, de imádjuk a lányunkat, továbbra is közösen neveljük, és sose bántuk meg hogy vállaltuk őt!
2019. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
46%

27 évesen NEM vagy fiatal a gyerekhez. Csak most tévedésben vannak a nők és azt gondolják 30 az új 20, meg 40 az új 30. De nem. A 27 már bőven nem a "fiatal csajszi" kategória, bármennyire is jó lenne.


Ha a párod akar gyereket akkor nem lesz egyszerű ezt megbeszélni.

2019. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
60%
Én 27 évesen szültem az elsőt, most 30 vagyok és októberben érkezik a második. Nem volt még 1 éves a kapcsolatunk, mikor bevállaltuk, mostanra házasok vagyunk (bár mi terveztük a babát). Azt gondolom 10-20 év után is mennek tönkre kapcsolatok, ha megvan a háttered a babához és vágysz rá, megbánnád ha elvetetnéd...
2019. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
63%

en 27 evesen a 3.at szultem,es mar igy 30 evesen negyed annyi turelmem nincs a dacos 3 evesemhez mint a nagyobbakhoz fiatalabban.en egyaltalan nem banom,hogy igazan fiatalon szultem az elso kettot.de ez en vagyok.en azt is megertem ha valaki 30 evesen vagy kesibb erzi az idejet a gyerekvallalasnak.

szoval szerintem nem vagy fiatal

2019. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
79%

Ami nektek helyes, nem biztos hogy másnak is az.

Èn pl 25 évesen, a kapcsolatunk 3. NAPJÁN estem teherbe (ő akkor 22 volt), megtartottuk, már van tervezett gyerekünk is... Viszont ha mástól ezt hallanàm mininum elmebetegnek nèzném!

Szerintem csak azért, mert 2 évvel korábban jött nagyon rossz ötlet elvetetni

2019. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló szitu volt nálunk is: én 26, a párom 29, fél éve voltunk együtt, mikor kiderült, hogy babát várunk. Ráadásul akkor egy hónapja kezdtem egy új munkahelyen. Se a kapcsolatot nem éreztük elég biztosnak, és anyagilag sem álltunk egészen készen. De úgy döntöttünk, hogy szeretjük egymást, a picit is szeretni fogjuk. Egy éves volt a fiunk az esküvőkor, most 4, anyagilag is jól összeszedtük magunkat, és most várjuk a kistesót.


De valóban neked kell dönteni.

2019. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
65%

Nálam 25 volt a lélektani határ. Tudtam ha efelett becsúszik én bizony megtartom, akkor is ha végül egyedül maradok vele. Persze nem csúszott be, akkor jött amikor akartuk. De ez nagyon egyéni kinek hol a határ.

Ha vállalod azzal a gondolattal vállald, hogy egyedülálló leszel. Könnyen lehet hogy nem így lesz és szerencsésen alakul minden. De jobb úgy készülni hogy végül külön mentek, ha így is szívesen lennél anya, ha igy is megvan az anyagi háttér, akkor miért ne? Ha pedig mégis igazi család lesztek akkor az meg happy end

2019. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
39%
Én a lottó ötöst 20éves koromra terveztem,de nem érkezett, sőt azóta sem:)Hiába, tervezed 2évvel későbbre, ha kiderül, hogy nem ő az igazi, akkor lehet, hogy 2év múlva már hiába "jött el az idő", azt veheted észre, hogy most meg apuka nincs hozzá. Nem lehet ezt megjósolni. Én ezért a mindent vagy semmit vallom. Ha úgy érzed, hogy bármi történik egyedül is fel tudnád/akarnád nevelni akkor vágj bele! Még kb. 8hónapod van feldolgozni, hogy a baba nem olvasta a terveidet:)Ha viszont elképzelhetetlennek tartod akkor 2/5/10év múlva se érdemes szülni, mert egy kapcsolatra sincs garancia! Bármikor tönkremehet és szétválhattok, ez mindig benne van a pakliban. Persze a döntés a tied. Ez csak az én véleményem.
2019. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
61%
Kockázattól nem félnék(nekem volt vagy 3,semmi gond nem volt utána).Se attól mennyi idős a kapcsolat : ha szeretem,és ennyi idős lennék,és akarnék gyereket,nem hezitálnék.
2019. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg szeretnéd tartani, mérlegeld, hogy nem biztos, hogy az apuka melletted fog maradni, amennyiben nem érzed biztosnak a kapcsolatot. El kell gondolkodnod, hogy egyedül is fel tudnád-e nevelni. Ezenkívül fel kell, hogy merüljenek ezek a kérdések:

Vannak-e még karrierbeli terveid?

Tudnak-a szülők segíteni?

Van fix állásod, lakásod?

Lelkileg fel vagy készülve egy gyerekre?

Mennyire számíthatsz az apjára?

2019. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!