Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 27 és fél éves vagyok, úgy...

27 és fél éves vagyok, úgy néz ki teherbe estem (2 tesztem lett pozitív) most van a 28. Napja a ciklusomnak. A baba friss (3 honapos) kapcsolatból fogant, es ezert gondolkozok az abortuszon.27 évesen kockázatos?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a helyes döntés? Köszi a segítséget!
2019. jún. 15. 13:16
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
46%
41 vagyok, 3 gyerekkel. Az első nagyon nehezen jött, a második könnyen, a harmadikról meg nem is mertünk álmodni, ő egy ajándék. Mindezzel a tapasztalattal én úgy gondolom, hogy egy gyerek akkor jön, ha jönni akar. Mindig oka van. Ha elveteted, lehet, hogy egész életedben bánni fogod. Lehet, hogy nem. A te döntésed, és előre nem biztos, hogy tudni fogod, hogy mi a helyes. Egy biztos, magadra hallgass, a szívedre, ne az eszedre, bármit is mondanak.
2019. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
A karrierem fix,ennél feljebb nembiztos h jutok, nagyon jó helyem van. A szülők mellettem/mellettünk vannak, anyu és apu is nagyon várja az unokát. Magamban érzek csalódást mivel csak 27 vagyok, párom 25, és 3 hónapos a kapcsolatunk. Így félek belevágni bármibe is, még úgy is h párom nap mint nap emlegeti a "pocaklakót "
2019. jún. 15. 23:42
 23/45 anonim ***** válasza:
33%
Hagyjad már ezt a csak 27 vagyok szöveget. Már 27 éves vagy, egyáltalán nem vagy fiatal a gyerekhez. A 3 hónapos kapcsolat meg lehet egy életre szóló is és a 10 éves is tönkre mehet bármikor. De az vicces, hogy csak ezzel foglalkozol, meg hogy esetleg lelki és egyéb következményei lesznek. Arról egyszer sem írsz, hogy az a gyerek már él, létezik benned.. Időpontok miatt nem kéne senkit megölni.
2019. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
50%
Csak 27? Nyisd már ki a szemed, te már nem fiatalja csajszi baby vagy hanem egy közel harmincas nő! Nőjj már fel a korodhoz agyilag is hogy megértse.
2019. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Lehet igaz, 27 évesen már nem fiatal csajszi vagyok, viszont egy gyerek hatalmas felelősség, szeretnék csupán olyan döntést hozni ami mindnekinek a legjobb.
2019. jún. 16. 11:41
 26/45 anonim ***** válasza:
64%

28 èvesen volt egy ab-om, azóta 2 tervezett gyerekem van. Ettől szerintem nem kell félned, rizikó persze mindig van, ahogy egy szülésnél is.

Megbeszélitek és eldöntitek. De nekem így leírva furcsa, hogy egy 25 éves férfi a 3 hónapos kapcsolatában folyamatosan a gyerekről beszél.

2019. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
56%

"Arról egyszer sem írsz, hogy az a gyerek már él, létezik benned.. Időpontok miatt nem kéne senkit megölni." - izé, a Kérdezőben egy embrió létezik... megölni meg azt lehet, aki előtte megszületett...

Kérdező, alapvetően igazuk van azoknak, akik a korodat az első gyerek vállalására nem tartják túl fiatalnak - inkább tök átlagos manapság.

Ami valóban gond lehet, az a 3 hónapos kapcsolat... felteszem nem életek együtt még egy hetet se, tehát valójában fogalmatok sincs, mennyire vagytok kompatibilisek egymással. Egyfelől. Másfelől tényleg nem szerencsés, ha egy párnál kimarad a kettesben megélt idő és az ehhez kötődő közös élmények - amik átsegíthetik őket a későbbi nehéz időszakokon, mint például az első gyerek megszületése körüli időszak.

Szerintem a legésszerűbb tanács, amit itt képes vagyok kiizzadni magamból, hogy menjetek el most kettesben valahova 2 hétre, abból azért sok minden megmutatkozik a későbbi együttélésetek esélyeiről. A döntésben meg nem jelent vállalhatatlan késedelmet, ha most lett pozi a teszted.

2019. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
73%
" De nekem így leírva furcsa, hogy egy 25 éves férfi a 3 hónapos kapcsolatában folyamatosan a gyerekről beszél." - valszeg azt hiszi, hogy egy gyerekkel tudja jobban megtartani a Kérdezőt...
2019. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
29%
27es. Keze, lába, feje van, doboga a szíve az embriójának, akiből ugyanolyan ember lenne, mint te..ha nem cincálnák darabokra..
2019. jún. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
40%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám. Ismerek olyanokat, akik megtartották a nem tervezett babát, és szeretik őt, örülnek a döntésüknek. Váratlanul érhetettek az események, de a pszichológia is tudja, hogy a nő várandósságkor egy nagyon összetett, érzékeny lelkiállapotba kerül, amikor esetleg felnagyítva látja a problémákat. Ez még azoknál is így van, akik nagyon akarták a kicsit. Veled is így lehet, de ez csak átmeneti állapot. A soraid alapján szerintem te nem lennél képes elvetetni. Tudom, hogy vannak, akik azt mondják, nem bánták meg az abortuszt. De ismerek olyanokat, akik nagyon megbánták. Ez főleg olyanokra jellemző, akik bizonytalanok voltak, mégis abortuszra mentek, ahogy te is tennéd. Rosszabb körülmények közé is vállaltak már gyermeket. Szerencsés vagy abban, hogy például van fix munkád, a párod is támogatna, szeretnél is gyermeket. A szüleid is támogatnak. A kapcsolatotok is megerősödne a pároddal ettől a nagy, közös feladattól. Attól, hogy ilyen fiatal a kapcsolat, még nem feltétlenül rossz döntés megtartani. Vannak olyan ismerőseim, akiknek kb.20 év házasság után, több gyerekkel jelentkeztek problémák a kapcsolatukban. A korod is ideális, fiatalabb párok is vállalnak gyermeket. Válaszolva a felső kérdésedre: az abortusz már nem annyira kockázatos, mint régen. De azért még vannak kockázatai, és nincs rá biztosíték, hogy te nem esnél bele abba az x %-ba, akinél komplikációk lépnek fel. Abortusz után nehezebb lehet a teherbeesés, és a mellrák kockázata is magasabb. Az pedig sajnos egyáltalán nem biztos, hogy 30 évesen tényleg összejönne a baba. Szerintem ne a félelem alapján dönts! Az a 9 hónap nemcsak a babának kell a fejlődéshez, hanem neked is az anyává váláshoz. Minden jót kívánok, és jó döntést! :)
2019. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!