Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 27 és fél éves vagyok, úgy...

27 és fél éves vagyok, úgy néz ki teherbe estem (2 tesztem lett pozitív) most van a 28. Napja a ciklusomnak. A baba friss (3 honapos) kapcsolatból fogant, es ezert gondolkozok az abortuszon.27 évesen kockázatos?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a helyes döntés? Köszi a segítséget!
2019. jún. 15. 13:16
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
38%
Azok alapján, amiket írsz, megtartanám. 30 körül terveztél szülni, a 28 és a 30 közt ebből a szempontból nincs nagy különbség. Két gyereket szeretnél, ha 30 felett állsz neki, nem is biztos, hogy ez összejön. A kapcsolatotok fiatal...hát van, aki 20 év után megy szét, van, aki 7 év után, van, aki élete végéig a párjával marad. Mindegyiknek volt egyszer 3 hónapos a kapcsolata. Nem az idő számít, hanem az összhang. Ha minden adott a baba neveléséhez, én nem vetetném el csak azért, mert 2 évvel korábban jött, mint eredetileg tervezted, vagy mert még fiatal a kapcsolat. Az, hogy a párod ennyi idő után lelkes, nem pedig menekülne, azt mutatja, hogy komolyan tervez veletek. Szóval én ilyen feltételek mellett megtartanám.
2019. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
40%

A 27 az már 30 körül van, akárhogy is nézzük. Pláne a 28, amikor szulnél. Egyébként 30 alatt könnyebb a szülés, mert fiatalabb még a szervezet, a nőgyógyászok is 30 éves kor előtt javasolják ideálisnak az első gyermeket.

Ő már a tiétek, szeressétek! A párod biztos boldog lesz, ha megtudja, hogy gyermeket vártok.

Ha elveteted? Akkor nemcsak az évekig tartó bűntudattal kell megküzdened, hanem kereshetsz új párkapcsolatot is. Egy gyermekre vágyó férfi biztos, hogy nem marad együtt egy olyan nővel, aki elhajtja a gyermekét. Hidd el, konkrét példákat ismerek, rá se tudtak nézni a párjukra azután, hogy a kérésük ellenére elment abortuszrs.

2019. jún. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
52%

Na, ide találtak a bülbülszavú magzatvédők :)))

Kérdező, valójában az van, hogy mivel rövid a kapcsolatotok és nem éltetek még együtt, ebből a helyzetből sacckb bármi kisülhet. Ha elveteted, lehet, hogy együtt maradtok, de lehet, hogy nem. Ha megtartod, lehet, hogy együtt maradtok, de lehet, hogy nem. Ugyanis pont a lényeg ismeretlen, az, hogy képesek vagytok-e együtt élni.

A kockázatokról meg annyit, hogy van valamennyi az abortusznak is, meg a terhességnek-szülésnek is. És ebben a korod helyett inkább az általános egészségügyi állapotod számít.

2019. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
69%

Ezt neked kell eldönteni, mert legnagyobbrészt a te életedre lesz hatàssal. Ha szétmentek a pasiddal, a gyerek a te nyakadba szakad, neked kell főleg eltartani, mellette melózni stb. Én 1000 szàzalék, hogy egy 3 hónapos kapcsolatba nem vàllalnék gyereket. Alig ismeritek egymàst.... Egy gyerekkel jàró vàltozàsok, terhek, a legjobb kapcsolatokat is megviselik, a nonstop üvöltés, a kialvatlansàg, az anyagi terhek, örültök ha este àgyba zuhantok, kevesebb idő jut egymàsra stb. Szàmtalan gyerekes ismerősömmel vagyok kapcsolatban, rengetegen megbàntàk a gyerekvàllalàst. A többség rég szakított, elvàlt.

Jól gondold meg mire vàllalkozol. Nem olyan habosbabos vattacukorfelhő ahogy a filmekben, reklàmokban làtod.

2019. jún. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
13%
Mi lett a döntés, kérdező?
2019. jún. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Elmondtad a batátodnak?
2019. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
65%
Kedves kérdezö, ha arra számítasz hogy betöltöd a 30at és egy csapásra minden körülmény adott lesz, testileg lelkileg anyagilag mindenhogy készen állsz majd a babára, aki ráadásul pikk pakk egy hónap alatt összejön mert te 30 éves korodra tervezted a gyerekszülést akkor nagyon tévedsz. Ez nem így müködik, lehet hogy éveken át nem fog összejönni majd. Nem értem miért kéne elvetetni, ha a párod szeretné, karrier rendben, nagyszülök segitenének és várják az unokát? Gondolj bele ennél sokkal rosszabb körülmények között sem mondanak le sokan a babáról, és szépen felnevelik. Hidd el rendezödik minden, az élet nem forgatókönyv szerint müködik. Én biztos vagyok benne hogy megbánnád ha elvetetnéd a picurt. Mit megadnék ha nekünk már végre sikerülne, 30 vagyok és nem jön össze, ne akarj ebbe a helyzetbe kerülni mert nem egy leányálom...
2019. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
51%

Na, akkor leírom én is.

21 voltam az elsőnél, 6,5 éves (első) kapcsolat, tervezett baba volt. Persze kérek 10 évnél elköszöntünk egymástól.

Nem alakultak valami szépen az éveim, de a gyerek miatt igyekeztem összeszedni magam (erre sokszor volt szükség, na mindegy.)


27 voltam, egy friss, 3 hónapos kapcsolatban, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. (6 éves volt akkor a lányom, a 6 év alatt nem estem teherbe senkitől.)

Lefagytam... Az akkor 23 éves apajelöltről ne is beszéljünk, szerintem nem lepődött meg annyira életében, mint akkor...

A gondolataim:

-Bennem volt az, hogy a kapcsolat időtartama nem garancia semmire, lásd fentebb.

-Továbbá az, hogy 6 éven át nem lettem terhes, az orvos is azt mondta korábban, ha szeretnék még gyereket, az nem lesz egy egyszerű menet.

Persze ismerni szerettem volna a másik fél álláspontját is, mielőtt én bármit is mondok.


Hasonlóan volt, mint a te párod.


Nem mondom, hogy nem voltak/nincsenek konfliktusok, nézeteltérések. Nem volt egyszerű semmi,+ erre még a kedves családom is bőven rátett egy lapáttal...


De együtt maradtunk. A kislányunk idén lesz 3 éves, és azóta született még egy, aki most 10 hónapos.


A 27 év teljesen optimális, ha csak az életkort nézzük. És a kapcsolat minőségét sem a hosszúsága határozza meg. Több év után is válnak el emberek, úgyhogy nem ezen múlik.

2019. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező. Leírom az én történetem és a véleményem erről a helyzetről, remélem hasznodra lesz.

Én 22 voltam amikor teherbe estem, egy éves kapcsolatban, egyetem utolsó évében. Veszélyeztetett terhes voltam, de végül a 8. hétben egészségügyi okokból elvették a magzatot. De ha nem így lett volna, is elvetetem valószínűleg. Túl fiatalnak éreztem magam egy gyerekhez, ráadásul egy éves távkapcsolatra senki nem szülne. Azóta eltelt jópár év, lediplomáztam, dolgozom, az első babám apjával pedig még mindig együtt vagyunk. Most, 27 évesen már fel sem merülne az abortusz, megtartanám. Szerintem ez ideális kor az anyává váláshoz. Semmire nincs garancia persze, lehet hogy a 3 hónapos kapcsolatod nem fogja ezt kibírni, de az is lehet, hogy igen. Egyik ismerősöm 3 hónap után ment férjhez, azóta már 2 gyermekük született és majdnem 10 éve boldogok.

2019. jún. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
56%

Megijedtel, es ez termeszetes, de nekem az jon le, hogy ezt a babat mindenki akarja.

27 evesen nem vagy fiatal, teljesen jo eletkor a gyerekvallalashoz. Nekem elso tervezett babank elment, most 12 hetes vagyok es 31 eves, megis be vagyok tojva, fel sem fogom, hogy ez mekkora felelosseg. Hazas vagyok ugyan, de mi garantalja, hogy egyutt maradunk orokon-orokke?

En megtartanam a helyedben a babat, de neked en is azt tanacsolom, amit az egyik elottem szolo, hogy hallgass a szivedre :)

2019. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!