Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mi a jó...

Ebben a helyzetben mi a jó döntés?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem megszavaztatni szeretném a kérdést, csak reálisabb nézőpontot is meghallgatnék. Van már egy iskolás és egy ovis gyermekem, terhes vagyok(itt most nem a védekezésről szól a kérdés). Soha nem terveztem kettőnél többet, annyi törődést igényelnek, nekik még pont meg tudom adni, magamra ígyis kevés időm jut. Most jelenleg el sem tudom képzelni hogy legyen még egy gyerek. Magam alatt vagyok mióta tudom..... A másik tényező, munkanélküli lettem nemrég, nekem nem lesz így jövedelmem, sőt magam után fizetni kellene a tb-t. Férjem tartana el ötünket, átlagos a fizetése. Terhességeim problémásak voltak, fekvés, vérnyomás.... Nagyon nehéz döntés, most a nem megtartás felé hajlok(férjem rámbízza a döntést, inkább lehet megtartaná, de nem kardoskodik érte) Én elég labilis vagyok érzelmileg, szorongó típus, nem érzem hogy még egy terhességet végig tudnék csinálni, az előző kettő fényében. Röviden ennyi. Megköszönném ha normális hangnemű válaszok érkeznénk.
2019. jún. 26. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
34%

Elmondanám az en véleményem...

Van 2 gyerek ami azt jelenti hogy volna mibe öltöztesd, erre már annyira nem kellene költeni, nem mondom h mindig a másik 2 gyerek ruhájába kell öltöztetni, de ez egy jó ötlet ha kevesebb a pénz, ugye a 2 gyermektől maradt ez az amit most is tudnál használni, és már nem kellene költeni rá, pelenka van olcsóbb is és jó minőségű, nem muszály pamperst venni,a kissebbik már óvodás ,va bármi baj lenne a terhesség folyamán már nem lenne olyan nehéz mint mondjuk egy 1 évessel, törődést akkor is kapnának ha te terhes vagy, vagy ha megérkezik a kicsi,én személy szerint most várom a második babám, és ha ilyen történne velem hogy be csúszna egy harmadik ,akkor sem vetetném el,én időm úgy sem lesz meg egy jó ideig,és nm is az a legfontosabb ,de ez csak az én véleményem a te életed úgy éled ahogy szeretnéd , kívánok neked minden jót, és remélem hogy megfelelő döntést hozol. Egy 1,5 éves kislány és egy 19 hetes pocaklakó anyukája. ❤🤗

2019. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
39%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám a kicsit. Azért szerintem emellett is vannak érvek: pl. a férjed biztosan támogatna a gyereknevelésben (esetleg családi segítség, nagyszülők vannak?), és mivel érzelmileg labilis vagy, a lelkiállapotodra rossz hatást tenne az abortusz, most sem vagy biztos a döntésben, és tudok olyan nőkről, akik bizonytalanul mentek abortuszra, és megbánták (persze nem látok a jövőbe és nem bűntudatkeltésnek, csak az alapján, amit írtál). Nem feltétlenül lenne ez a várandósság is olyan problémás. Szerintem ne a félelem alapján dönts. Minden jót és jó döntést kívánok! :)
2019. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
35%
Nehéz helyzetben vagy. Nem irigyellek. Véleményem van a dologról, de a legfontosabb, hogy megtartanám, ha már így alakult.
2019. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
61%

1., A védekezés igenis komoly felelősség még 20 évnyi tapasztalattal is...

2., Amin elgondolkodnék: a férjed miért vonja ki magát a döntésből? Ez a legalávalóbb dolog amit tehet ebben a helyzetben mert akárhogy is döntesz, később bármikor mondhatja hogy "a te döntésed volt". Én nem hagynám hogy ennyire rám hárítsa a dolgot, elvégre nem arról van szó hogy csokis vagy vaníliás fagyit vegyetek-e, hanem mindőtökről és legfőképp egy új életről szól a döntés.


Ennek fényében azt tudom tanácsolni hogy egyrészt keress biztonságosabb védekezési módot az eddiginél, másrészt ne itt kérj véleményt, hanem a férjeddel kapcsolatban állj a sarkadra és ne hagyd hogy kivonja magát. Ha kell, 100x üljetek le beszélni róla és vegyétek végig az érveket, kilátásokat. Írtad hogy kissé labilis vagy érzelmileg, nos valószínűleg ezért írtad ki ide a kérdést mert innen várod a megerősítést, hogy helyesen döntesz. De ezt a férjeddel kell megvitatnotok, azt is figyelembe véve hogy nem elhanyagolható az abortusz lelki hozadéka sem. Egyrészt érzelmi, másrészt anyagi szempontokat is kell mérlegelnetek. Ne hagyd magad, kulturáltan, ésszerűen üljetek le beszélgetni.

2019. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon megható válaszok érkeztek! A védekezést kár ide most felróni, a helyzeten nem változtat. Ezt a helyzetet kell most egy teljes család szemszögéből mérlegelni. Igen, a férjem nehéz eset...
2019. jún. 26. 17:07
 16/80 anonim ***** válasza:
25%
De igen fontos tényező a védekezés. Ha 20 éve élsz nemi életet nem vagy már gyerek, felelősségteljesebben kellett volna védekezni. Ha meg erre képtelenek voltatok én nem büntetném a gyereket mikor itt csak ti vagytok a hibásak.
2019. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
67%

Ha a te helyedben lennék, nem tartanám meg. Mi beszéltünk róla, gyógyszer+óvszer vedekezéssel szeretkezünk így eselytelen, hogy becsusszon, de ha mégis, akkor nem tartanánk meg.

Nekünk is 2 van

ennyit akartunk

Borzalmas terhessegeim voltak es nem tudnam meg egyszer vegig vinni a terhesseget sem a szulest. A masodik annyira megviselt altájon, hogy 2 hónapig alig tudtam visszatartani a nagydolgot. Szóval ha a helyedben lennék, én nem tartanám meg.

2019. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem sem kár felróni a védekezést, nagyon elbagatellizálod - nyilván ezért kerültetek ilyen helyzetbe. Már csak a jövő fényében is kell vele foglalkozni.
2019. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:
Attól hogy leírjátok 100* a védekezés fontosságát, a jelenlegi helyzeten továbbra sem változtat, de aki érdemben válaszolt, annak köszönöm! Közel a 40 hez, tudom milyen fontos dolog a védekezés, de pont az ilyen emberek miatt, akik csak ezen lovagolnak, nem is magyarázom mi történt, mert aki nem volt még ilyen helyzetben úgysem hiszi el hogy bármelyik védekezési módba csúszhat hiba.... Sajnos.De a kérdésem nem a múltra vonatkozik, hanem a jelenre, jövőre.
2019. jún. 26. 17:44
 20/80 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm!
2019. jún. 26. 17:45
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!