Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mi a jó...

Ebben a helyzetben mi a jó döntés?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem megszavaztatni szeretném a kérdést, csak reálisabb nézőpontot is meghallgatnék. Van már egy iskolás és egy ovis gyermekem, terhes vagyok(itt most nem a védekezésről szól a kérdés). Soha nem terveztem kettőnél többet, annyi törődést igényelnek, nekik még pont meg tudom adni, magamra ígyis kevés időm jut. Most jelenleg el sem tudom képzelni hogy legyen még egy gyerek. Magam alatt vagyok mióta tudom..... A másik tényező, munkanélküli lettem nemrég, nekem nem lesz így jövedelmem, sőt magam után fizetni kellene a tb-t. Férjem tartana el ötünket, átlagos a fizetése. Terhességeim problémásak voltak, fekvés, vérnyomás.... Nagyon nehéz döntés, most a nem megtartás felé hajlok(férjem rámbízza a döntést, inkább lehet megtartaná, de nem kardoskodik érte) Én elég labilis vagyok érzelmileg, szorongó típus, nem érzem hogy még egy terhességet végig tudnék csinálni, az előző kettő fényében. Röviden ennyi. Megköszönném ha normális hangnemű válaszok érkeznénk.
2019. jún. 26. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
80%

50es légyszives ne beszélj ilyeneket tényleg. Nem vagyok hívő, vagyis de, saját magamban hiszek, amit elértem, magamnak köszönhetem.

Én a tudománynak hiszek, és a mai állás szerint egy sejtcsomó, vagy egy embrió nem rendelkezik önálló tudattal. Nem, nem hiszek ebben a gyerek Isten ajándeka dologban, hiszen mindenki tudja, hogy is kell gyereket csinálni.

A kérdezőnél hiba csuszott a számításba. Én nem ítélem el, és az ő helyzetében én sem tartanám meg a terhességet.

Aki meg egy lapon említi a meg nem született embrió elvetetése ugyanaz, mint egy élő lélegző gyerek halála, az is eldobta az eszét. Remélem nem csapott le soha egyetlen legyet, nem lépett rá egyetlen hangyára, nem használ szúnyogriasztót, és nem eszik húst sem, mert ezek mind élő érző entitások és nem mellesleg Isten teremtményei.

2019. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
7%

51-es: A Biblia azon a állásponton van,hogy nem onnantól fog rendelkezni az élettel egy ember miután kialakul a tudata, hanem miután megfogant. Ráadásul vannak olyan országok ,ahol olyan késői hetekben is legális az abortusz ,mikor már gyakori a koraszülés és elméleti síkon még legális lenne megölni ,hiába makk egészséges. (erre volt is példa)


Igazad van,mindenki tudja,hogy kell gyereket csinálni, viszont nem véletlenül tudunk gyereket "csinálni". Ez Isten ajándéka arra, hogy szaporodjunk és sokasodjunk.


Egyébként én azt megtudom érteni, hogy "hiba csúszott a számításba" és még azt is elfogadom ,hogy a kérdezőnek nincs hite megtartani. Viszont az elfogadhatatlan ,hogy ha a saját kényelmének az érdekében feldarabolja magában ,majd kiszippantja ,ahelyett ,hogy tovább adna rajta. Mind a két esetben megmarad a biztos egzisztenciális háttér ,csak az egyik esetben nem fűződik vér a kérdező kezéhez.


Nem mellesleg nem tudom ,hogy feltűnt-e neked ,de te egy lapon említed az ember életének az értékét egy hangya életének az értékével. Isten azért teremtette a föld állatait ,hogy uralkodjon rajtuk az ember, hogy táplálékként használjuk fel őket. Ezért sem objektív a példa amit felhoztál.

2019. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
82%

#52: Nem tudom feltűnt-e, de ez itt nem a Vallás topik!! Senki nem kíváncsi az idióta vallási hittérítésedre!🤦🏽‍♀️

Tök komolyan menj át a Vallás topikba hirdetni az igét, mert itt senkit nem érdekel! Abortuszról van szó, nem istenről és a bibliáról! Fel sem merült benned, hogy egyáltalán nem mindenki hisz a bibliai maszlagban, amiről itt prédikálsz??!

2019. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
77%

52es: a Biblia ugyanolyan fiktív irodalmi alkotás, mint a Harry Potter meg a Gyűrűk ura. És az épelméjű embereket nem érdekli, milyen kinyilatkoztatásokat tulajdonítasz a képzelt barátodnak.



Aztán beszélgessünk arról, hogy a haverod földi helytartói gyerekeket molesztálnak nagyüzemben. Na azoknak a gyerekeknek tényleg vannak már érzései. Miért nem őket akarod ilyen bőszen megvédenj?

2019. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
7%

54-es: Mivel lehet,hogy egy érdeklődő fogja olvasni a te vagy az én válaszomat, ezért fontosnak tartom kihangsúlyozni, hogy a Biblia csak TE szerinted egy olyan fiktív irodalmi mű ,mint a Harry Potter és társai. Egyrészt ezt nem lehet bizonyítani, másrészt viszont önmagában a Harry Potterről lehet bizonyítani, hogy az valóban egy fiktív irodalmi mű.


Nem mellesleg sajnos nagyon sokan a katolicizmus mozgalommal hasonlítják össze a hívő-keresztény létet. Szeretném nyomatékosítani, hogy a Krisztus népének nincs köze hozzájuk. Mint ,ahogy említetted is, sajnos nagyon sok Istentelen dolgot művelnek és képviselnek. Emellett olyan dolgokat erőltetnek magukra, ami nem az Isten akarata rájuk vonatkozóan, amik miatt történnek azok a botrányok ,amikre fentebb is hivatkoztál. Például az Isten akaratával szembemenő cölibátus miatt kialakuló perverzió.


Én a karizmatikus kereszténységet képviselem, ami 100%-an Biblia alapú kereszténység ,ahol a Bibliában foglaltakat az anyagi világban is megmutatkoznak. Tehát nem csak beszélünk róla.

2019. jún. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
91%

32%-os

Én tiszteletben tartom azt ha valaki hisz Istenben, a Biblia alapjàn éli az Életét, tehàt nem vagyok egy bunkó, hogy bárkit is leszóljak a hite miatt.

Én viszont a Sorsban hiszek.Hiszem azt, hogy a dolgok nem véletlenül történnek.A Kérdezőnek becsúszott egy nemkívánt terhesség, joga van azt megszakítani.A fejedre is állhatsz, körtáncot is járhatsz, a jog nem ugyanaz mint amit a Biblia kimond.

De komolyan, ha téríteni akarsz, menj át a vallás kategóriába, ott hidd el talàlsz olyat, aki kívàncsi a szentbeszédre.Itt ez senkit nem érdekel.

A Kérdező nehéz helyzetbe került, tanácsot vár, nem igehirdetésre vàr.

Sem anyagilag, sem érzelmileg, sem idegileg nincs felkészülve egy harmadik babára, tiszteletben kell tartani a (nehéz!!!) döntését.

Én sem merném megtartani úgy, hogy esetleg a már meglévő, ÉLŐ gyermekeim rovàsàra menjen egy újabb gyerek.

Egyébként sosem ítélek el senkit, nem vagyok Mindenható, hogy bàrki felett is pálcàt törjek, így meg plàne nem, hogy én sem döntenék màshogy ebben a helyzetben.

Mint írtam, van egy lassan 10 éves lànyom, kapcsolatban élek, élünk nemi életet, ami egyenlő azzal, hogy nálunk is becsúszhat.De nem tartanánk meg, mert érzelmileg nem erre "rendezkedtünk be", ezt a kapcsolat elején, 5 évvel ezelőtt meg is beszéltük.Szerencsére minden nő dönthet a saját teste felett, és ezen még az igehirdetésed sem változtat.

Értsd meg, hogy nem mindenki képes 10 gyereket világra hozni, van aki anyagi okok miatt, van aki érzelmileg/mentálisan képtelen x gyereknél többet vállalni.

Ezen mi olyan érthetetlen?

2019. jún. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
8%

56-os: Igazad van, a mai világban a jelenlegi törvények szerint joga van megöletni a gyerekét. Ugyanakkor ez önmagában nem jelent semmit.


Illetve mondtam már, hogy nem téríteni akarok. Nem értem ,hogy ez miért nem világos még most sem. Válaszoltam a kérdező kérdésére az álláspontom szerint, majd a válaszolók vádjaira.


Emellett azt is mondtam, hogy megértem ha nincs felkészülve semmilyen szempontból egy újabb gyerek vállalásra ,de ezek kiküszöbülésére számos alternatíva van. Például az,hogy ha nevelő otthonba adja be. Így a gyermek is életben marad és a kérdezőnek is megmarad az egzisztenciális ,érzelmi és idegi nyugalma.


Egyébként sajnos igazad van és jelenleg minden nő dönthet a saját teste felett. Legalábbis ezen címszó alatt rendelkezhetnek mind a gyerek életének a jogával, mind a férj ,mint apa jogaival és szerintem ez az ,ami undorító.

2019. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
88%

Miért olyan nehéz egy élethelyzetet felfogni???

Szerinted ha egy nő megtartja a gyermeket, nevelőotthonba tudnà adni?!Hát pont nem.

Egy embrió még nem érez, nincs tudata, az anyaméh nélkül életképtelen lenne.

Gondolom élsz nemi életet, mégha sötétben dunna alatt is, de élsz, ergo te is teherbe eshetsz, az adott élethelyzetedet pedig előre nem làthatod, hacsak térítő mivoltod mellett nem vagy Nostredamus is.

2019. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
83%

És mégvalami kedves jószándékú Térítője a Gyakorinak!

Ha nőne a hasa a Kérdezőnek, a màr ÉLÔ gyerekeinek mit mondana?!"Igen gyerekek, lesz kistestvér, de megy nevelőotthonba mert anyagilag nem fér bele."?!Tudod te mekkora trauma lenne az a gyerekeknek?

Az abortuszról pedig nem fognak tudni.

És itt a pont.

Soha nem gondoltam azt hogy abortusz mint "védekezési forma" legyen jelen, de sajnos egy olyan szr országban élünk, ahol van amikor NINCS más választàs.Írta a Kérdező, hogy nem keres a férje valami túl fényesen, ő pedig most vesztette el a munkáját.

Szerinted akkor miből neveljenek fel még egy gyereket?Ja, tudjuk, majd az Úr megsegít.Aha, csak attól még jól senki nem lakott, a csekkek se mentek be maguktól a postára.

2019. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
95%
Ennek az önkéntes hittérítőnek tuti, hogy nincs gyereke.
2019. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!