Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mi a jó...

Ebben a helyzetben mi a jó döntés?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem megszavaztatni szeretném a kérdést, csak reálisabb nézőpontot is meghallgatnék. Van már egy iskolás és egy ovis gyermekem, terhes vagyok(itt most nem a védekezésről szól a kérdés). Soha nem terveztem kettőnél többet, annyi törődést igényelnek, nekik még pont meg tudom adni, magamra ígyis kevés időm jut. Most jelenleg el sem tudom képzelni hogy legyen még egy gyerek. Magam alatt vagyok mióta tudom..... A másik tényező, munkanélküli lettem nemrég, nekem nem lesz így jövedelmem, sőt magam után fizetni kellene a tb-t. Férjem tartana el ötünket, átlagos a fizetése. Terhességeim problémásak voltak, fekvés, vérnyomás.... Nagyon nehéz döntés, most a nem megtartás felé hajlok(férjem rámbízza a döntést, inkább lehet megtartaná, de nem kardoskodik érte) Én elég labilis vagyok érzelmileg, szorongó típus, nem érzem hogy még egy terhességet végig tudnék csinálni, az előző kettő fényében. Röviden ennyi. Megköszönném ha normális hangnemű válaszok érkeznénk.
2019. jún. 26. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sincs, mert épeszű nő belebolondulna, belerokkanna ha nevelőotthonba adná a gyermekét akit 9 hónapig a szíve alatt hordott.Azért 9 hónap alatt jó eséllyel kialakul egy erős érzelmi kötődés, míg 6-8 hét alatt annyira nem.

Én belepusztultam volna ha bármi oknál fogva nem én nevelhettem volna, nevelhetném a lányomat hanem egy intézmény, vagy vadidegenek.

Soha senkit nem biztatnék abortuszra, de arra sem, hogy szorult helyzetében tartsa meg.Nincs semmi, de semmi jogunk mások felett ítélkezni, ez minden nő legbelső magánügye hogyan dönt.

2019. jún. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 A kérdező kommentje:
Ilyen hittel kapcsolatos vitákban nem mennék bele inkább. Nem mondom hogy teljesen elutasítom, de reális gondolkodású vagyok inkább, két lábbal a földön. A lesz ami lesz gondolkodás távol áll tőlem, mindig mérlegelés, pro és kontra.
2019. jún. 28. 15:00
 63/80 A kérdező kommentje:
Nevelőotthon.......? Ugyan. Még ha valakit örökbeadásra biztatnak, de Nevelőotthon...
2019. jún. 28. 15:03
 64/80 anonim ***** válasza:
10%

Mekkora képmutatás a részetekről a magatartásotok ,a gyermek tovább adásához.. Szörnyülködtök azon a lehetőségen, hogy nevelő otthonba lehetne adni, ezért inkább megölitek ,hisz az nem olyan szörnyű. Ez már nevetséges.


Én sem azt állítom, hogy jó dolog a nevelő otthon,ugyanakkor a gyilkossággal szemben ez egy sokkal jobb alternatíva. Ha már a kérdező nem akarja megtartani ,mert félti az egzisztenciális állapotát, akkor legalább az életét ne vegye el szegény gyereknek. Hiszen még mindig jobb ,hogy tovább ad rajta, mintha megölné.


59-es: Hidd el elég sokan jól laktak már amiatt mert az Úr megsegítette őket.


Emellett bizonyos hét után már a gyereknek is kifejlődik az idegrendszere ,ami miatt sajnos érzi a fájdalmat mikor feldarabolják az anya hasában és kiszippantják. Szerintem ehhez képest a nevelő otthonba adás az paradicsom a gyermek számára.. Illetve ne az legyen már az érv ,hogy a már megszületett gyerekek mit fognak szólni hozzá. Elég piszkos húzás már eleve az is ,hogy a gyerek gyilkosságot eltitkolnád előle ,de a tovább adást már nem, hiszen azt nem lehet. Itt sokkal hangsúlyosabb dolgokról van szó. Mondjuk a gyermek életéről, aki a kérdező hasában van.


Kérdező: Természetesen az örökbe adás is nagyon jó alternatíva. Én csak arra szerettem volna rávilágítani ,hogy szinte minden eshetőség jobb ,mint az abortusz.

2019. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
72%

A kérdező hasában nem GYEREK van!!!


Hanem egy embrió, ami HA tovább fejlődik, akkor magzat lesz, és HA megszületik, akkor gyerek!!!


Ne nevezz már gyerekgyilkosságnak egy abortuszt! Te fogalomzavarban élsz!


És akinek nem segít a te istened? És éhezik? Meg fázik? Meg lyukas cipőben jár télen? Ő biztosan örül neki, hogy megszülethetett...

Ezzel az erővel a lottó ötösre is vállalhatna bárki gyereket, mert azt is meg szokták nyerni...

2019. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
5%

A kérdező hasában egy fejlődésben lévő szervezet van. Ha megszületik ugyan úgy fejlődésben lesz egy bizonyos koráig. Itt arról van szó,hogy az élet már megfogant ,csak különböző állapotokba ugrál az egész élete során. Tehát az abortusszal ugyanúgy az élet elvétele történik.


Az én Istenem mindenkinek segít, aki megtér és kéri az Ő segítségét. Emellett volt pár ismerősöm ,akik nyomorban nőttek fel és elmesélték ,hogy nagyon örülnek neki, hogy nem lettek abortusz áldozatai és biztos vagyok benne ,hogy a ma nyomorban élő gyermekek is így gondolják, hiszen előttük van még az egész élet tele lehetőségekkel.

2019. jún. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
85%
Én nem vagyok olyan biztos benne...
2019. jún. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
91%

32%-os te valami agymosáson mentél át vagy alapból ilyen hülye vagy?

Tudod te mennyi gyerek éhezik, fàzik télen ebben az orszàgban?(Afrikát már nem akarom példának felhozni éhezés, vízhiány, betegségek stb. szempontjából)

Szerinted, ha mi a mai napon úgy döntünk párommal, hogy nem dolgozunk innentől, akkor majd az Úr megsegít, és befizeti helyettünk a csekkeket, bevàsàrol nekünk?Gondolkodjàl már egy kicsit kérlek, ezt te sem gondolhatod komolyan!

Egy gyereknek sokmindenre szüksége van, tény, hogy az egészség és a szeretet a legfontosabb, de szeretetből még sehol nem került kenyér az asztalra.

2019. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
3%

68-as: Nem értem miről beszélsz, én sosem állítottam ilyet.


Isten nem veti meg a munkát, sőt az a kijelentése felénk,hogy dolgozzunk. Emellett az ő kegyelme teszi azt lehetővé ,hogy ezt az igét betöltsük és pénzt keressünk. Viszont ,aki éhezik és nincs pénze mert munkanélküli, ő neki azt tudom tanácsolni, hogy térjen meg és kérjen Istentől segítséget, Ő pedig fog adni neki munkát ,ami által tud pénzt keresni.


Itt nem arról van szó ,hogy Isten cselekszi meg helyettünk a dolgokat, hanem arról ,hogy ő ad kegyelmet arra,hogy mi megtudjuk ezeket cselekedni.


Ismerek több 5-6-7 gyerekes szülőket és ők is hittel vágtak bele a gyereknevelésbe. Tehát nem volt meg az anyagi hátterük erre, ugyanakkor mégis automatikusan minden megadatott számukra, ami a születendő gyerekek neveléséhez szükséges és azért mert bíztak Istenben és kérték az ő segítségét. Viszont még egyszer mondom, hogy én azt megértem, hogy ha valakinek nincs erre hite ,főleg úgy hogy nem keresztény, de ilyenkor nem az a megoldás ,hogy fogjuk aztán megöljük a gyereket. Emellett számos alternatíva van ,ami által a gyerek is "jól jár" és a szülő is.

2019. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
87%
Menj vissza Németsanyibácsihoz a hirparkba. Nincs itt rad igény.
2019. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!