Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mi a jó...

Ebben a helyzetben mi a jó döntés?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem megszavaztatni szeretném a kérdést, csak reálisabb nézőpontot is meghallgatnék. Van már egy iskolás és egy ovis gyermekem, terhes vagyok(itt most nem a védekezésről szól a kérdés). Soha nem terveztem kettőnél többet, annyi törődést igényelnek, nekik még pont meg tudom adni, magamra ígyis kevés időm jut. Most jelenleg el sem tudom képzelni hogy legyen még egy gyerek. Magam alatt vagyok mióta tudom..... A másik tényező, munkanélküli lettem nemrég, nekem nem lesz így jövedelmem, sőt magam után fizetni kellene a tb-t. Férjem tartana el ötünket, átlagos a fizetése. Terhességeim problémásak voltak, fekvés, vérnyomás.... Nagyon nehéz döntés, most a nem megtartás felé hajlok(férjem rámbízza a döntést, inkább lehet megtartaná, de nem kardoskodik érte) Én elég labilis vagyok érzelmileg, szorongó típus, nem érzem hogy még egy terhességet végig tudnék csinálni, az előző kettő fényében. Röviden ennyi. Megköszönném ha normális hangnemű válaszok érkeznénk.
2019. jún. 26. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
90%
32%-os, kérlek , hagyj fel a kokainnal...
2019. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
86%

OFF


Azért megnézném azokat az 5-6-7 gyerekes családokat, ahol isten kegyelméből nevelik a gyerekeket ,ráadásul tudatosan, hiszen azt írtad ott se volt pénz rájuk.

Vajon a krumplin és tésztán kívül mit esznek? Mennyire lesznek felnőtt korukra iskolázottak? Mennyit látnak a világból,egyáltalán kijutnak e a településről, ahol élnek?

Én is ismerek olyan családot, ahol isten kegyelméből van 4 gyerek. Csak gyakorlatilag az önkormányzat kegyelméből meg a lakókéból élnek...Szép életük van. Még osztálykirándulásra is el tudott jönni a gyerek-igaz mi dobtuk rá össze a pénzt-de semmi baj ez teljesen normális és jó a gyereknek.


ON

Kérdező: Ha ellenérzésed van, akkor ne vállald! Te tudod, hogy miben,hogyan éltek, mennyire van neked kapacitásod erre! Főleg, hogy tulajdonképpen egy pozitív érvet sem hoztál fel, nagyon nem látom mit mérlegelsz. Úgy érzem a döntést meghoztad, csak félsz felvállalni.

2019. jún. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
0%

72-es: Én is ismerek olyan családokat, ahol nagyon sok gyerek van és nélkülözniük kell emiatt. Viszont azok a családok nem keresztények és ott nincs áldás alatt a család. Akikről én beszélek azok olyan keresztény családok ,akik hittel vállaltak még több gyereket és ezért Isten megadta hozzá a kellő egzisztenciát.


A tudatos gyerekvállalást pedig úgy értem, hogy ha valakinek nincs hite arra ( és aki nem hívő-keresztény annak nem lesz), hogy még több gyereket vállaljon ,akkor ne szüljön még többet, mert ahogy írtad te is ,nélkülözni fog. Ugyanakkor, ha már megtörtént a teherbeesés ,akkor - mint említettem- ,nem az a megoldás ,hogy megöljük szerencsétlent, hanem ha mindenképpen szeretne ragaszkodni a kérdező a biztos egzisztenciájához, akkor a tovább adás az egyik legmegfelelőbb alternatíva erre.

2019. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
57%

Kereszténység=sátánizmus

Lásd a boszorkányégetéseket, keresztes hadjáratokat, milliókat égetettetek meg, miközben a papjaitok dőzsöltek és a gyerekkorúak megrontásában élen jártak. Ókori vallásokból lett összelopkodva az egész sztoritok, a rituálék.

Csak ehhez értetek, hogy sopánkodjatok azon MÁS mit tesz.

Egyetlen pozitív dolog a művészetre, építészetre és zenére gyakorolt hatás.



Drága 30% trollocska, elhiszem, hogy jól szórakozol a kérdező nyomorán - ó hagyjuk már, hogy aggódik egy életért, az ilyenek magasról szarnak a gyerekekre...hány gyereken is segítettél eddig? Ja, hogy egyen sem.

Szerintem ez egyike lesz azon örökszűzeknek, akik a felnőtt párkapcsolatokban is hisztiznek, és a nőket ekézik.



Írom ezt úgy, hogy nem vagyok abortuszpárti, de a többi gyerek érdekében én nem merném bevállalni.

2019. jún. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
6%

74-es: A kereszténységnek több ágazata létezik. Én a neoprotenstáns ágazatot képviselem, ami a protestáns irányból nőt ki. Nos ,erre a mozgalomra egyáltalán nem voltak azok a szörnyűségek jellemzőek ,mint amiket vázoltál.


A kérdezőnek ajánlottam egy jobb alternatívát ,hogy ne kelljen megölni a gyerekét. Ha ez számodra azt jelenti ,hogy én szórakozok a kérdező nyomorán és azt szarok a gyerekekre, akkor valóban így van. Viszont én úgy látom ,hogy ti vagytok azok ,akik magasból tesztek arra ,hogy szerencsétlen gyereket lehet elveteti, sőt biztatjátok arra a kérdezőt, hogy ölje meg. Remélem tudod ,hogy ezzel egyfajta felelősséged is lesz a gyermek halálában.

2019. jún. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit hihetetlen hogy keresztény ember azt mondja, hogy jobb lenne egy gyermeknek nevelőotthonban, nyomorban, nélkülözve felnőnie, mint egy tudat nélküli embrió elvetetése. Bár tudom, az abortuszelleneseket csak addig érdekli a gyerek, amíg meg nem születik. Ha nem lesz pénz gyógyszerre és elviszi a láz, oké. Ha éhen hal, oké. Ha nyomorognia kell oké, lényeg hogy megszülessen. Fantasztikus.
2019. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
6%

A Bibliában is vannak prioritások a rossz dolgok között. Az ártatlan emberek gyilkolása sokkal súlyosabb vétek ,mint egy gyermek tovább adása.


Nem mellesleg ,én eléggé kétlem, hogy a kérdező esetében nyomorogna ,vagy éhen halna a gyerek,de ha feltesszük, hogy így van és kizárjuk azt a lehetőséget,hogy nem a saját kényelmének a megőrzése érdekében vetetné el, akkor nevelő otthonba is lehet adni ,ahol nem fog éhen halni és nem öleti meg a saját anyja.


Biztos vannak olyan abortusz ellenesek, akik csak a megszületés pillanatáig képviselik az adott gyermeket, viszont ha jobban elolvasod a válaszaimat, akkor rájössz ,hogy a szándékom az a gyermek megszületése utáni életére is kiterjed.

2019. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
83%

ÁÁ értem! A te istened szerint nem minden ember egyenlő.

Régebben még legalább próbálták elhitetni, hogy isten minden bárányát egyformán szereti hittől függetlenül. Úgy látszik, most már csak az számít, aki hisz. A többi meg "jóvanazúgy"


Tegyem hozzá az a család, akiről én beszéltem az első mindennap a misén, az összes gyerek hittanra jár, első áldoztak, minsitrálnak évek óta. Szóval igazából nehezen hiszem el, hogy nem hívők-de valószínűleg nem jól hisznek,vagy egyszerűen istennek nem szimpatikusak...


Mindegy kár is belemenni ebbe. A gyerekvállalást nem lehet istentől függővé tenni

2019. júl. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 Emese777 válasza:
43%

Olvasom a kommenteket és meg vagyok döbbenve a válaszoktól. Mennyi komment arról hogy vetesd el. Ne! Ne tedd mert megölni egy pici fejlődő magzatot sosem lehet helyes döntés. Sosincs véletlen, az a gyermek nem csak úgy a semmiből jött. Ha így alakult, vállaljátok a felelősséget mert emberileg ez az egyetlen helyes út. Ha segítségre lenne szükséged, vedd fel velem a kapcsolatot és segítünk amiben tudunk. Ruhákat, babakocsit, alap dolgokat nem kell vegyetek.

Emese

2019. júl. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező!Végülis hogyan döntöttél?
2019. júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!