Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ma csináltam két...

Kismamák! Ma csináltam két tesztet, mindkettő pozitív lett. Igazából még friss az élmény, de felmerült bennem jó pár kérdés. Ti mire figyeltek oda étkezést, takarítást, szépségápolást, mozgást illetően? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Azzal nagyjából tisztában vagyok, hogy 6 hetesen kell elmennem nőgyógyászhoz. Két hónapja szedek terhesvitamint, a Dm-es Mivolist. Szerintetek ez jó minőségű szedjem addig tovább? Másik kérdésem, hogy mennyivel kellene többet ennem? 150 cm magas vagyok és 50 kg, nem szeretnék elgurulni, elvileg 1200 kalória körül kell ennem, de sokszor olvasom, hogy ez kevés. Takarítást hogy oldjátok meg, milyen szerekkel? Dettolt például használhatok? Mozogni hébe-hóba mozgok, de most szeretnék kicsit jobban odafigyelni. Akár napi 10-15 perc tornával. Tudtok ajánlani esetleg tornát vagy bármilyen más sportot amit végezhetnék? Jóga tiltott? Szépségápolás: hajszínezőt lehet használni, illetve géllakkot csinálhatok továbbra is magamnak? Tudom nagyon sok a kérdés, de elég aggódós vagyok sajnos és szeretném ha minden rendben menne. Igazából arra lennék kíváncsi ti mire figyeltek jobban, vagy mire érdemes figyelni, mi az amin változtattatok?
2019. aug. 24. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nem figyeltem jobban az alap dolgokon kívül (no alkohol, minimál kávé, kevesebb CH).


Az 1200 kalória kevés, olvass még utána ennek a témának. Amúgy meg nem kell számolgatni. Nem kell ráparázni meg görcsölni.


Azt sportolj, amit bírsz, annyit, amennyi jólesik. A terhesjóga 6 hetesen még inkább mókás, azt majd később.

2019. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első félidőben egyáltalán nem kell többet enni. Cukrosat, fehér lisztesed kerüld.

Én gumikesztyűt használok.

Valamint ha eddig nem mozogtál, azt ne most kezd el növelni. Jussatok el a 12.hétig! Utána jobban lehet mocorogni.

2019. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell többet enned, mint tartják az öregek. Nem eszel kettő helyett, ha azt tennéd, gurulnál a végére. Egészséges táplálkozás, változatos ételek. Takarítás alatt nem tudom mit értesz, de ha úgy érted akkor takaríts, mozogj amennyi jól esik, amennyit bírsz. Valakinek kifejezetten jól esik, van akinek megterhelés kezd lenni a több mozgás. A terhesség egy állapot, nem betegség.


Könnyű terhességet

2019. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok!

-Vitaminból tök mindegy mit szedsz, a lényeg, hogy vigyél be elegendő folsavat!

-1200 kalória fogalmam sincs, viszont nekem az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy csak nagyon minimálisan kell több kalóriát bevinni a baba miatt. Igyál sok folyadékot. Én figyelek, hogy csak teljes kiörlésű kenyeret egyek és ne vigyek be sok cukrot. Sok zöldséget és gyümölcsöt eszek. Terhesség alatt egyébként általában a fertőzések miatt óvatosan kell bánni a nyers húsok, tojás és fagyi fogyasztásával.

-Takarításnál minden ment tovább ugyanúgy. 19 hetes vagyok és most festünk. Ha vegyszerrel takarítok igyekszem gumikesztyűt húzni.

-Azt a mozgást folytathatod amit eddig is csináltál. Többet, megerőltetőbbet addig ne még a doki rá nem bólint! Hasprés, guggolás nem javasolt. Kismamatorna még ráér.

-Hajszínezőt és géllakott is lehet használni.


Még egy tanács: nem szabad ennyire ráparázni, mert meg fogsz őrülni, messze van még a vége! :) Hidd el időben mindent mondani fognak!

2019. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pl femibion vitaminnal kezdtem aztán átáltam a gravidára, de teljesen mindegy milyen vitamint szedsz majd ha elkezdesz járkálni a vizsgálatokra kiderül ék dolgok amikre jobban oda kellesz majd figyelned. Annyit tehetsz hogy ne cipekedj nehezet, vannak kismama tornák trimeszterekre bontva. Kalóriát felesleges számolni 10-15 kg legalább felfog jönni a végére. A takarítás gumikesztyűbe oldottam meg és nyított ablaknál, most nyár van szóval ezzel nem lesz gond. Ha festeni szeretnéd a hajad akkor hennát vagy ammónia mentes hajfestéket használj.

35 hkm

2019. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem kell többet enned, a baba elveszi azt, amire szüksége van.

Takarítani lehet, normál háztartási tisztítószer nem okoz gondot, ha betartod a használati utasítást.

Mozogni lehet bármit, ami jól esik. Nyilván ne most kezdj el maratonra edzeni.

Hajszínezés, géllakk mehet.

2019. aug. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettem nyers hust meg nyers tojast es elkezdtem mosni a gyumolcsoket zoldsegeket. Ami korabban nem volt szokasom.


Ha eddig nem mozogtál, ne most kezdd el. Majd a 12 hét után. Nalunk a terhes tornákon is a 12 hetes a választóvonal meg igazolás. Annyit mozogj mint ennyit. És szerezz be pulzusmeros órát vagy karkötőt mert 140 föle nem szabad engedni a pulzust.

Amúgy semmi extra.

Ha úgy éreztem nem megy valami fáj vagy fáraszt, leultem/feküdtem 10 percre.

2019. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte már mindent írtak előttem. Én Gravidát szedtem volna, ha nem hányom folyton ki. 14. hétig még a víz is kijött belőlem 161 centi magasságomhoz 42 kilóra fogytam. 12. hét előtt leestem a lépcsőnkről, szerencsére nem ütöttem meg a hasam. Háromszor volt hüvelyi fertőzésem. Vashiányos voltam/vagyok és a végén a cukrom is alacsony volt. Ja és 7 hónapos voltam mikor vírust nyeltem be. Orrdugulás, köhögés, 38-39-es láz.

Ezeket nem elrettentés képpen írom csak azért, mert ennyi mindennel együtt is élveztem a terhességem és makk egészséges lett a lányom.

A lényeg, hogy ne stresszelj, hidd el a természet remekül megoldotta a dolgokat és a kis picur jól el lesz a pocakodban, biztonságban.

Annyit egyél amennyi jól esik, figyelj a folyadék pótlásra. Mozogj, de csak ésszel, ha fáradt vagy, pihenj le.

Amint mindenképpen kerülni kell az állat ürülék. Nekünk van macskánk, ahogy pozitív lett a teszt az almot nem én takarítottam.


Jó babavárást!

2019. aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a jó a tanácsokat és a jó kívánságokat! :)
2019. aug. 24. 22:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Elevitet majd Gravidát szedtem. Szerintem a tiéd is tökéletes, a nőgyógyászom az első vizsgálaton rákérdezett hogy mit szedek, gondolom nálad is így lesz, ha nem jó úgyis mondja. Amíg dolgoztam nem tornáztam, mert eleget mozogtam munka közben. Attól fogva hogy otthon voltam a YouTube - on kinéztem egy kismamáknak való tornát, azt csináltam 2-3 naponta. Domestost, erős vegyszerezést nem csináltam, azt páromra hagytam. Mosogatás, ciffel való takarítás pl. fürdőkád, fél mosás meg ilyenek maradtak, de vettem fel gumikesztűt. Hajat nem festettem. De a fodrászom tudott volna olyat szerezni amit lehet terhesen használni. Enni az elején úgy ettem ahogy jól esett, de mivel elkezdtem rendesen hízni és a nőgyógyászom is szólt hogy figyeljek oda, ezért egészségesebben táplálkoztam. Több gyümölcs, zöldség. Kevesebb édesség, kávé napi1. Vacsira mindig almát ettem. És én is mindent meghámoztam.
2019. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!