Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem támogatnak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és terhes lettem. A barátom 17, sulisok vagyunk mindketten, otthon lakunk. Tudom hibáztunk és hát ez lett a vége... Nagyon bepanikoltam, de meg akarom tartani. A barátom is kétségbeesett, de azt mondta ha én meg akarom tartani, mellettem áll. Nem volt más, elmondtam anyáéknak, akik borzasztóan kiakadtak és miután mondtam, hogy meg akarjuk tartani, közölték hogy felejtsem el, az ő nyakukra nem fogok szülni, nincs se hely, se pénz plusz egy emberre és 16 évesen ne higgyem magam olyan nagy lánynak. Tartottak egy kiselőadást arról, hogy milyen felelőtlenek vagyunk (persze hozzátették hogy ők is azok) és hogy legalább most legyen egy csöpp eszem, tönkreteszem az egész fiatalságom és normális ember nem szül más nyakára, pláne nem ilyen fiatalon... :(

A barátom szülei hasonlóan reagáltak. Azt mondták az abortuszt kifizetik, de helyettünk nem fogják felnevelni a babát és nem is fogják anyagilag finanszírozni, nem állíthatjuk kész tények elé őket és nem várhatjuk el tőlük, hogy helyettünk neveljék fel a gyereket. Azt mondták, ha meg akarjuk tartani legyen, de akkor oldjunk meg magunknak mindent, kezdve azzal hogy bérlünk egy saját lakást, elmegyünk dolgozni és összeszedjük a szükséges pénzt. De én terhesen hogy tudnék dolgozni..? A barátom is sulis, diákmunkával nem tudunk elég pénzt összeszedni. Itt 130-150 egy 30-40 nmes albérlet. Annyira kétségbe vagyok esve..

:( :(

A barátom azt mondta, hogy nem tudunk mit tenni, nincs egy Ft-nk sem, nem tarthatjuk meg. Jövő héten megyek orvoshoz, ahol valószínűleg kérni fogjuk, hogy indítsák el az abortusz folyamatot, nem tudom hogy működik ez.. Ráadásul anyáék nagyon mérgesek, azt mondták többet nem találkozhatunk a barátommal, felejtsem el a fiúzást, nagyon nem való nekem még.

Mit tegyek?? Hogy törődjek bele, hogy nem tarthatjuk meg a babát....?


2019. aug. 26. 23:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Igazuk van... Mindenben.

Mire számítottál? Szép, meg jó, hogy megtartanád, de mégis miből?

2019. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen igaza van anyádéknak, és a srác családjának is. Ha te akkora hű de nagylánynak képzeled magad, hogy egy felelőtlenül elsült aktusból (ahol fel sem merült a gyerekvállalási terv!), egy védekezési hibából fakadó terhességet megtartasz, akkor tessék szépen ahhoz is ugyanilyen hű de nagylánynak lenned, hogy felemeled a popsid, összerakod a szükséges pénzt egy albérletre, a magánorvosra, ugyanis remélem tudod, hogy 9 hónapon keresztül orvoshoz kellene járnod RENDSZERESEN (!), ami nem kis pénzedbe fájna, és akkor a szülésről még nem is beszéltünk, +arról a "pár millió" forintrol, ami egy gyerek felneveléséhez szükséges!


Hova akarsz szülni, meg mire fel? Érettségi, munka, lakás, stabil párkapcsolat nélkül, egy szintén KISKORÚ (!!!!), 17 éves gyerek srácnak? Mi lesz, ha a barátod meggondolja magát, otthagy téged faképnél a gyerekkel együtt, mert ő még élni, csajozni, bulizni akar? Te meg ott fogsz életed végéig kuncsorogni a barátaidnak, szüleidnek, hogy legyen miből felnevelned egy védekezési hibából fogant gyereket? Tudod te mit jelent egyáltalán egy gyerek? Tudod mit jelent az egyedülálló anyaság?


Ez mind nagyon nem leányálom, és álomvilágban élsz ha azt hiszed, ez olyan hű de menő, 16 évesen a semmire, anyuci apuci nyakára, egy gyermekkorú srácnak szülni!


A helyedben nem tartanám meg. És mégcsak nem is a korod miatt nem, hanem mert nem csesznék ki ilyen szinten a saját gyerekemmel, hogy ilyen mostoha körülmények közé vállalom be, nulla anyagi, érzelmi háttérrel!

2019. aug. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, én elhiszem, hogy rossz érzés, de ebből is látszik, hogy nem vagy képes felelősen gondolkozni, mert egy felnőtt szülőnek való ember végiggondolja a cselekedetei után felmerülő negatív következményeket is, és aszerint cselekszik.


Te még fejben gyerek vagy, és ezt bizonyítja, hogy mindketten a szülők engedélyéhez fordultatok, mintha kvázi csak egy mentett kölyök kutya lenne, amit jópofa lenne megtartani. Arról nem is beszélve, hogy én úgy kb még soha életemben nem láttam 17 éves fiúapát, aki nem csak addig tartott ki a barátnője mellett, amig nem fogta fel, hogy mit jelent a gyerek. Ráadásul ha nincs munkája, gyerek tartást sem fog fizetni.


Ez egy felelőtlen, átgondolatlan döntés volt, és te most ennek iszod a levét. Legközelebb legyél okosabb.

2019. aug. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

#4 na azért nem kell túlzásokba sem esni, pláne nem belerúgni az áldozatba! Mert igen kérdező, jelenleg áldozat vagy! Ennél márcsak akkor lennél nagyobb áldozat, ha mindannak tudatában, hogy mi várna rád (ami a napnál is világosabb) megtartanád a terhességet!


Egyébként felvilágosítanálak, hogy ma már nem kaparnak, százszor biztonságosabb a mai orvosi technikával az abortusz, mint 10 éve mondjuk: vákuummal végzik, nem pedig "kapirgálnak"! Ha valamit nem tudsz, ne írj hülyeséget 4-es!


A másik. Oké, nem 2 Ft az ab, de a szüléshez képest egy szelet csoki ára! Tetszik vagy sem!


És akkor a felnevelés részéröl már ne is beszéljünk...

2019. aug. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Teljes mértékben igazuk van.

Amúgy megjegyzem, a terhesség egy állapot, nem betegség, rengetegen dolgoznak még az utolsó hónapokban is, ha minden rendben van.


Egyébként ezt hogy gondoltátok? Hogy majd megszületik a gyerek, ti szépen suliztok tovább, anyu vagy apu meg otthagyja a munkát, hogy a gyerekedet nevelje úgy, hogy közben még érted is felelőséggel tartoznak? Konkrétan szülnél anyádéknak egy gyereket.

Komolyan, írd már le légyszi, hogy ezt hogy képzeltétek el.

2019. aug. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
60%

Ha meg akarod tartani, akkor vállad a felelőséget. S old meg. Szüleiddel már igy is úgy is tönkrement a kapcsolat.

Amúgy persze, részben igazuk van. De attól még a lányuk vagy.


Abortusz elég nagy lelki dolog lesz neked. Ha megtartod, akkor pedig neked kell boldogulnod.

2019. aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
61%

Még hozzatenném. Keresel esti sulit, hogy leérettségizz. Mellette vállalsz munkát vmi pl ruházati üzletben.

El kell döntened mi a fontosabb. Hogy szépen éld a tini eletet, vagy magtarsd a babát.

2019. aug. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van a szüleidnek. Tudom ez most nagyon szar, de még gyerek vagy. Én veled egyidős vagyok és jelenleg azon parázom, hogy az egyetemi kolit hogyan fizetem majd meg. Ami összehasonlítahatatlanul kevesebb pénz, mint egy gyerek felnevelése.

Tedd amit anyádék javasolnak. Vetesd el, és utána menj pszichológushoz(!!!), hogy normálisan fel tudd dolgozni a dolgot.

2019. aug. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Igazuk van. Játszod a nagy lányt, de elvárod, hogy ők vállalják a felelősséget.

Ez nem csak annyiból áll hogy jó tartsuk meg hú de szuperek vagyunk nem vetettük el.

2019. aug. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos kérdező én is az abortuszt javaslom a te esetedben, nagyon úgy néz ki ez a helyes út, habár én eléggé abortusz ellenes vagyok.


Közelítek a 30 felé és van egy pár velem egykorú lány akik szintén korán teherbeestek. Ezek a lányok úgy tudták megtartani a babát, hogy igenis a szüleik mellettük álltak, mert volt annyi pénzük, vagy anyukának is sok gyereke volt és otthon volt, így nem jelentett gondot besegíteni a lányának.

Az első 4-5 évedben igen is el kellene a segítség és valóban azért mert még gyerek vagy. Ahhoz hogy munkát tudj vállalni (normális munkát amivel több pénzt tudsz keresni márcsak a gyermeked nevelése miatt is), be kellene fejezned a sulit, hisz a kellős középén tartasz, valamint el kell indulnod az életben.


Nem tudom milyen helyzetben vannak anyudék és a párod szülei, de valószínüleg nem véletlenül reagáltak így.

Persze fontos hogy erről ők is tudjanak és jól tettétek hogy elmondtátok.


Amúgy még ha nagyon pici az embrió, akkor egy kémiai abortusszal is el tudják vetetni, ami igazából csak egy injekció és felszívódik.


Fel a fejjel, sajna vannak lányok akik túl estek már ilyenen, sőt felnőtt emberek is, mert olyan anyagi körülmények közt élnek és igen is fel lehet dolgozni.

Inkább ez, mint később megbánd az életben, hogy nem ezt tetted. Egyik ismerősöm imádja a gyerekét, de elmondta hogy bánja, hogy 16 évesen megtartotta. Az anyja beszélte rá, hogy ne vetesse el. A lány úgy érzi hogy elment felette az idő, 1 pasival volt egész életében, unalmas számára egy picit az élet. Képesek az ilyen emberek teljesen depresszióba esni. Azt is nehéz lesz feldolgoznod majd 30 évesen, hogy basszus mennyi év eltelt és mennyi mindent csinálhattál volna.


Valamint a nagy tini szerelem mindig elmúlik. Még sok minden vár rád és hidd el meg fogod találni azt az embert akivel igen is tudsz családot alapítani. Neked még nincs itt az ideje.


A pszichológus pedig jó ötlet a feldolgozáshoz.

2019. aug. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!