Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem támogatnak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és terhes lettem. A barátom 17, sulisok vagyunk mindketten, otthon lakunk. Tudom hibáztunk és hát ez lett a vége... Nagyon bepanikoltam, de meg akarom tartani. A barátom is kétségbeesett, de azt mondta ha én meg akarom tartani, mellettem áll. Nem volt más, elmondtam anyáéknak, akik borzasztóan kiakadtak és miután mondtam, hogy meg akarjuk tartani, közölték hogy felejtsem el, az ő nyakukra nem fogok szülni, nincs se hely, se pénz plusz egy emberre és 16 évesen ne higgyem magam olyan nagy lánynak. Tartottak egy kiselőadást arról, hogy milyen felelőtlenek vagyunk (persze hozzátették hogy ők is azok) és hogy legalább most legyen egy csöpp eszem, tönkreteszem az egész fiatalságom és normális ember nem szül más nyakára, pláne nem ilyen fiatalon... :(

A barátom szülei hasonlóan reagáltak. Azt mondták az abortuszt kifizetik, de helyettünk nem fogják felnevelni a babát és nem is fogják anyagilag finanszírozni, nem állíthatjuk kész tények elé őket és nem várhatjuk el tőlük, hogy helyettünk neveljék fel a gyereket. Azt mondták, ha meg akarjuk tartani legyen, de akkor oldjunk meg magunknak mindent, kezdve azzal hogy bérlünk egy saját lakást, elmegyünk dolgozni és összeszedjük a szükséges pénzt. De én terhesen hogy tudnék dolgozni..? A barátom is sulis, diákmunkával nem tudunk elég pénzt összeszedni. Itt 130-150 egy 30-40 nmes albérlet. Annyira kétségbe vagyok esve..

:( :(

A barátom azt mondta, hogy nem tudunk mit tenni, nincs egy Ft-nk sem, nem tarthatjuk meg. Jövő héten megyek orvoshoz, ahol valószínűleg kérni fogjuk, hogy indítsák el az abortusz folyamatot, nem tudom hogy működik ez.. Ráadásul anyáék nagyon mérgesek, azt mondták többet nem találkozhatunk a barátommal, felejtsem el a fiúzást, nagyon nem való nekem még.

Mit tegyek?? Hogy törődjek bele, hogy nem tarthatjuk meg a babát....?


2019. aug. 26. 23:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező, örülök, hogy időben észbe kaptál, és végül nagy nehezen, de hoztál egy felelős, ésszerű döntést!


Fel a fejjel, lesz még belőled is Anya!

2019. aug. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező! Nekem 6 éve volt abortuszom akkor 18 voltam. Nekem meg is megfordult a fejemben megtartani, De tudtam nem tudnám 100%an mindent megadni neki (sem érzelmileg sem anyagilag. A SEMMIRE NEM SZABAD SZÜLNI gondolkodással elvetettem) azt, hogy hogyan lett az a baba egy szomorú és egyben szánalmas story. DE!! Azóta van egy férjem és egy 1,5 éves illetve egy 8 hetes babánk. Saját lakás saját autó. Igaz hitel van, de mivel munkája álltam 20 évesen amint le tettem a szakmám így van CSED,GYED. Tartsd szem előtt, hogy ez a lehető legjobb döntés az életben és egyszer te is megtalálod azt a férfit ( ha a mostani párod lesz az akkor ő lesz :) ) akivel majd úgy tudsz családot alapítani, hogy meglesz mindenen megfelelő körülmény. Hidd el, hogy el jön az az idő amikor alkalmas lesz gyerek vállalásra, de az nem 16 évesen van.
2019. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Minden*
2019. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!