Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem támogatnak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és terhes lettem. A barátom 17, sulisok vagyunk mindketten, otthon lakunk. Tudom hibáztunk és hát ez lett a vége... Nagyon bepanikoltam, de meg akarom tartani. A barátom is kétségbeesett, de azt mondta ha én meg akarom tartani, mellettem áll. Nem volt más, elmondtam anyáéknak, akik borzasztóan kiakadtak és miután mondtam, hogy meg akarjuk tartani, közölték hogy felejtsem el, az ő nyakukra nem fogok szülni, nincs se hely, se pénz plusz egy emberre és 16 évesen ne higgyem magam olyan nagy lánynak. Tartottak egy kiselőadást arról, hogy milyen felelőtlenek vagyunk (persze hozzátették hogy ők is azok) és hogy legalább most legyen egy csöpp eszem, tönkreteszem az egész fiatalságom és normális ember nem szül más nyakára, pláne nem ilyen fiatalon... :(

A barátom szülei hasonlóan reagáltak. Azt mondták az abortuszt kifizetik, de helyettünk nem fogják felnevelni a babát és nem is fogják anyagilag finanszírozni, nem állíthatjuk kész tények elé őket és nem várhatjuk el tőlük, hogy helyettünk neveljék fel a gyereket. Azt mondták, ha meg akarjuk tartani legyen, de akkor oldjunk meg magunknak mindent, kezdve azzal hogy bérlünk egy saját lakást, elmegyünk dolgozni és összeszedjük a szükséges pénzt. De én terhesen hogy tudnék dolgozni..? A barátom is sulis, diákmunkával nem tudunk elég pénzt összeszedni. Itt 130-150 egy 30-40 nmes albérlet. Annyira kétségbe vagyok esve..

:( :(

A barátom azt mondta, hogy nem tudunk mit tenni, nincs egy Ft-nk sem, nem tarthatjuk meg. Jövő héten megyek orvoshoz, ahol valószínűleg kérni fogjuk, hogy indítsák el az abortusz folyamatot, nem tudom hogy működik ez.. Ráadásul anyáék nagyon mérgesek, azt mondták többet nem találkozhatunk a barátommal, felejtsem el a fiúzást, nagyon nem való nekem még.

Mit tegyek?? Hogy törődjek bele, hogy nem tarthatjuk meg a babát....?


2019. aug. 26. 23:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

5ös, miért lenne a kérdező áldozat? Kényszerítették a védekezés nélküli aktusra talán? Meg arra is hogy ne vegyen be esemény utánit? Nem...itt az egyetlen áldozat a magzat, aki két buta felelőtlen ember miatt fogant meg.


Kérdező, az szép hogy meg akarod tartani de miből? Az elég gyerekes hogy majd anyuciék eltartanak babástól-pasistól, meg vigyáznak is a gyerekre míg mi suliban vagyunk. Mert az jött le hogy valahogy így gondoltad... Igaza van a szüleidnek hogy jó darabig pasi közelébe se engednek, megérdemled.

2019. aug. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

Igaza van a szüleiteknek. Nektek tanulnotok kell még, hogy legyen érettségitek, majd szakmátok. A mai világban nagyon nehez boldogulni gyerek nélkül is Mo-n. Gyerekkel x év otthonlér után munkát keresni meg pláne. A munkahelyek nem szeretik a gyerekes nőket, mert a gyerek beteg lesz, akkor anyuka megy a legtöbb esetben tp-re.

Raadásul elmondták, hogy nincs pénzük még egy gyereket eltartani. A párod szülei pedig állnák az abortuszt.

Hidd el, hogy ennek most igy kell törtennie, de 10 év mulva attól még lehet belőled anya.

2019. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
MINDENBEN igazuk van. Mindenben.
2019. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Úgy mégis a miheztartás végett, írd már le hogy te hogyan képzelted el ezt a megtartom a babát dolgot? Kíváncsi lennék, hogy mik voltak a terveid?

Teljesen igaza van a szüleidnek. Majd akkor szülj ha magadnak szülsz nem pedig nekik. Abban is igazuk van hogy nem való neked a fiúzás. Akinek ennyi esze van hogy nem képes normálisan védekezni és ezáltal egy kis élettel játszik az nagyon nem érett még erre.

2019. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%
Mindenben igazuk van a szüleidnek. De emelett szerintem ez egy tipikus provokatív kamu, hiszen nem ia válaszolsz, mióta kiírtad.
2019. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%
Hát ja, én sem szülnék kistesót anyámék nyakára :) Mert ugye ez kb. az lenne...
2019. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Nem tartanám meg ilyen körülmények között.
2019. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
22%

Jézus úristen, ha én lennék a magzat a hasadban és egy ennyire buta, felelőtlen lány lenne az anyám, kb belülről kérném a jóságos Istent, hogy ne tartson meg neked, nem akarok megszületni!


Igen, jól érted! A helyes döntés itt az abortusz, nem más.

2019. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Azta, nem gondoltam volna, hogy ennyien fogtok válaszolni.

Köszönöm mindenkinek, tudom hogy fiatal vagyok és egyáltalán nem volt jó ötlet ilyen körülmények között teherbe esni.. Tervünk nem volt, megbeszéltük hogy barátom elmenne dolgozni, de hát még az érettségije sincs meg, mindenképp be kellene fejezni a sulit, reméltük addig támogatnának valamennyivel a szüleink. :(

De nem így lett, szóval marad az abortusz. :(:(

2019. aug. 27. 10:31
 20/23 anonim ***** válasza:
35%

Maximálisan igaza van a szüleidnek! Én sem tennék másképp, nem várhatod el, hogy mosolyogva tapsikoljanak ahhoz, hogy a tini lányuk felcsináltatta magát és még most sincs annyi esze, hogy helyesen döntsön..


OFF: Érdekes annál a kérdésnél, ahol a téma az volt, hogy mit tennétek, ha a 17 éves lányotok terhes lenne, óriási vita kerekedett a támogatók és nem támogatók között....Csomóan kis litániát írtak arról, hogy aki nem támogatja, pénzeli és neveli a lánya gyerekét, hanem összeköltöztetné a párjával, az nem is szülő, szégyellje magát, mert hát ők mindenben támogatnák a lányukat, erre itt mindenki tök az ellentettjét írja. Fura..

2019. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!