Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így mehetek veszélyeztetett...

Így mehetek veszélyeztetett terhes táppénzre?

Figyelt kérdés

Varrodában dolgozok. Az egész napos üléstől sokat fáj a derekam és a lábam. E mellett sokszor emelek nehezet és az asztal a hasam felső részéig ér, be nem ütöm de néha megnyomom véletlen. Úgy a harmadik hónap végéig terveztem dolgozni, maximum negyedikig.

Nem szeretnék teljesen indok nélkül eljönni. De nem is szeretném magam leterhelni.


2019. szept. 8. 08:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
38%
Nem..ez nem rosszindulatúság! Lásd be,hogy lusta vagy ha valóban ez a problémád akkor azt írd,ne valami gyenge sz@rt.
2019. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
65%
Azt gondolom hogy ezek amiket felsoroltál kérdező nem feltétlen érvek a táppénzre. Mármint szerintem ezt te is tudod hogy a kérdésben felsorolt problémák azok sajnos a terhesség végéig megmaradnak, valószínű rosszabbodni fognak, nyilván nem kényelmes így dolgozni, elhiszem. Viszont kicsit még bírd ki ha tudod. Én is ülő munkát végzem és sokszor fáj a hasam viszont azt is tudom hogy táppénzen ha itthon lennék tuti megbolondulnék, így csak a 6.hónaptól jövök el. Amennyiben a vérzésed/pecsételésed fenn áll úgy menj el nőgyógyászhoz és a vizsgálat után beszéljétek át hogy hogyan szeretnéd tovább a munkádat elvégezni.
2019. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
57%

Jólvanmár kérdező. Most gyorsan ideírtál valamit, hogy sajnáljunk. Akinek volt vetelese es verzik a terhesseg alatt, egyből táppénzre írják, szoval kamu vagy és nem fogom elszegyelni magam.

Ha valóban vereznél nem így írtad volna ki a kérdésed, szóval te csak szimplán lusta vagy dolgozni, és gyorsan kamuztál valamit, hogy megsajnáljunk. Nem jött be.

2019. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
63%
Álló és Üllő munkát is végeztem és volt hogy emelnem is kellett ezért már az elején bejelentettem hogy babát várok. Nem is hagyták hogy emelgesek de aztán valami miatt elkeztem vérezni az orvos egyből javasolta hogy táppénzre vegyenek. Semmivel nem jobb 8 hónapig itthon lenni...
2019. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
25%

#20 Hát erre most mit mondjak? Nem győztél meg továbbra sem arról, hogy ezek a táppénzen ülések indokoltak lennének. Ha esetleg végre eljutnánk oda, hogy a táppénzen ücsörgők GYED-re is a tápihoz igazodik, mindjárt nagyobb lenne a munkakedv, és kevesebb lenne a patológiás terhesség...


A kérdező meg szégyenli a kis pofikáját, hogy a lusta popiját meresztené otthon az adófizetők pénzén. Szokásos hattyúhalála, kerekedik a történet, miután nem kapta meg az elvárt együttérzést.

2019. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
65%
Fuu gyerekek, tényleg rosszindulatúak vagytok :D hát nem tökmindegy nektek, hogy otthon fekszik vagy dolgozik?! Az adófizetők pénzén?!!! Ti mibe vagytok, a sok milliárd elcsalt ellopot pénzért miért nem megy a pattogás?! De egy tappenz, ami kB nevetséges összeg, már az adófizetők pénze... Arról nem beszélve, hogy jogosultsághoz van kötve hogy kap-e tappénzt, és hogy mennyit... Ami pedig munkaviszonyhoz van kötve, ergo fizeti a járulékokat... Az orvosoddal beszélj,hogy miként működik, az enyém azt mondta bármikor elmehetek táppenzre..
2019. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
64%
Egy terhesseg baromira megviseli a testet. Hiaba mondjatok h semmiseg. Veszes hanyas,gorcsok,verezgetes,maro sav a torokban,labdagadas,110es pulzus nyugalmi helyzetben ,csak ennyi jut eszembe ami volt nekem 5 honap alatt.. es mi jon meg? Uljek vegig 9 orat,plusz 2x30perc buszozas haza,ahol var a kisovodas ,hazimunka,fozes. Nah tudod mikor. Rohadtul jogos a tappenz ilyenkor.
2019. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!