Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hetes terhesen el mertétek...

Pár hetes terhesen el mertétek hinni? Mertetek örülni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem akarok szétkiabálni a nagyvilágban a nagy hírt, még magamban sem tudom eldönteni, hogy lehet-e merni örülni? Nagyon örülünk a babának, régóta vágyunk rá :) Ti mikor mertetek örülni? Pozitívan állok a várandóssághoz, bízom benne,hogy a jóisten ad nekünk egy egészséges gyermeket.

Már kacérkodom a gondolattal, hogy mit mikor fogok. Pl. Karácsonykor akarjuk bejelenteni a családnak, munkahelyen januárt szeretném már csak végigdolgozni, stb. Vagy butaság beleélni magam?

Nagyon várom, hogy megszülessen. Ha most azt mondaná valaki, irány szülni, boldogan mennék. Barátnőm a napokban fog szülni, mikor panaszkodott,hogy fáj a háta, leoltottam, hogy hány meddő nő cserélne vele, csak meglegyen a baba.. Most is így gondolom, nekem minden kínt megér :)



2019. szept. 19. 10:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

Elsőnék csak akkor hittem el, mikor éreztem mozogni. Ott hamar beleéltem magam, mert tudtam, semmi baj nem lehet.

Második babánál vérzes+görcs, csak a 30.hét után kezdtem el csendben örülni, de nem mertem beleélni magam sokáig. Csak sokat beszéltem hozza, hogy maradjon velünk(tudom ez édeskevés), ez megnyugtatott. Viszont mikor megszültem, onnantól örültem igazán.

2019. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az értelmi szintemmel nincs semmi baj :)

Azt akartam szemléltetni, hogy aki évek óta küzd a babáért, annak mindig kínt megér. És így kell hozzáállni, mert akinek nem jön össze, a fél karját is odaadná egy nagy has miatt fájó hátért. Csak már legalább járna ott, hogy a nagy has miatt fáj bármi is, nem a vetélések miatt.

2019. szept. 19. 11:28
 13/20 A kérdező kommentje:
Minden topicban van egy tuskó, aki oltja az embereket és ledegradál, lenéz mindenkit. Ezekkel bocsi, de nem áll módomban foglalkozni. Vannak itt értelmes emberek is, akik nem vitát szítanak, hanem a feltett kérdésre válaszolnak. További szép napot a kötekedőnek és másnak is!
2019. szept. 19. 11:35
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

Valóban, még egyszer leírtad ugyanazt a bunkóságot.

Meg lehet fogalmazni a vágyadat egy baba iránt anélkül is, hogy mérlegre állítanád az érzéseket a másik oldal rovására.

A "barátnő" helyében visszatolnám az arcodba ezt, amint az első panasz elhagyja a szádat, mert bizony ha valaki párhuzamot von a fájó hátam miatti panaszkodás és a baba iránti vágyam között, mindezt úgy, hogy még le is "olt" érte, az bizony nem fogja megköszönni amit kap ezután.

2019. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon empatikus vagy... SE!
2019. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
Az elején még szimpatikusnak tartottalak.. De ez a "leoltottam".. Mit képzelsz te magadról? Még alig vag terhes, de már játszod az agyad. Mindig van olyan, akinek a miénknél nagyobb gondja, fájdalma bármilye van. Jó a pozitív hozzáállás, meg tényleg ne csak a panaszból álljon az élet. De szerintem te átestél a ló túloldalára.. Pl. A gyereked is így fogod nevelni, hogy nem szidod meg soha, mert hisz másnak nem lehet vagy meghalt? Én nem panaszkodhatok, hogy fáj a lábam, mert másnak nincs lába? Biztosan másnak is megér minden kínt, hisz ezért vállalták, de azért engedtessék már meg, hogy panaszkodjon olykor... Baromi idegesítő nő lehetsz. Térjünk vissza erre majd a vége felé.. Persze lehet szerencséd és álomtehességed, akkor sincs jogod mást oltogatni,mert lehet másnak százszor nehezebb.
2019. szept. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
13# bocsi, de szerintem itt te vagy a tuskó. Megérdemelnél egy extra nehéz terhességet. De nem kívánok ilyet senkinek.
2019. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
67%
A leoltás szó miatt kapod az osztásokat, ami teljesen jogos, mert nem áll jogodban ítélkezni, ugyancsak sok fájdalommal, nehézséggel és kellemetlenséggel tud járni egy terhesség.. Majd rá jössz :) Egyébként én kB 12-13hetes korában kezdtem el örülni, hogy még mindig jól vagyunk :) utána vált publikussá, de persze a családom és a szűk környezetem első perctől tudta.. :) majd a 18.hetes uh-n ránk ijesztett a pocaklakó, innentől kezdve rajöttem, nincs nyugodtság az egészségét illetően... 31. Hétbe léptem, az alvás + járás már nem az erősségem hetek óta, pedig nem vagyok egy tunya se elhízott, 30.hétig dolgoztam, aludni háton már nem lehet mert rosszul leszek tőle, jobb oldalt szimplán nem bírok, olyan nyúlás, tágulási folyamatok mennek végbe, amitől olyan fájdalmaim vannak hogy csak nyöszörgök és sántikálok :D és ha meglepő ha nem, ettől függetlenül imádom a terhességet :) ezeket egy pocak simogató reklámban sem mondják...😂
2019. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
84%

"Minden topicban van egy tuskó, aki oltja az embereket és ledegradál, lenéz mindenkit."

Na kedves kérdező, ez itt pont te vagy!

A terhességet nem hiába hívják terhességnek...De majd megtudod! 😉

2019. szept. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, milyen volt a terhességed? 😁
2020. szept. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!