Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok! Meddig tudom a...

Terhes vagyok! Meddig tudom a főnököm elől titkolni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 4hetes kb. Még nem voltam orvosnál. Új munkahelyem van (ebben a hónapban kezdtem) és a főnököm nem Nagyon örülne neki, ha terhes lennék. Meddig tudom úgymond "eltiltkolni", hogy terhes vagyok?
2019. szept. 25. 14:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Amíg nem kezd el látszódni. De próbaidős vagy? Mert akkor tényleg várj vele, ha végleges szerződésed van akkor 12.hét után elmondhatod neki, de ez függ a munkádtól is.(fizikai vagy ülő) (veszélyezett vagy nem veszélyeztetsz terhesség.) Sok mindentől függ meddig titkolhatod
2019. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

Először is, gratulálok! :)


Másodszor, sajnos nem sokáig, mert lehetséges, hogy nálad előbb jelentkeznek a rosszullétek (6-7. Héten mar) és akkor mégis mit fogsz mondani neki, miért hánysz egyfolytában, miért émelyegsz minden egyes nap? :/


De az is lehet, hogy a szerencsések köze tartozol, és végül nem lesz kutya bajod sem a terhesség alatt, így nyugodtan kb titokban tarthatod.


Az egy lényeges kérdés még, hogy próbaidős vagy-e vagy sem... sajnos ha próbaidős,és kiderül, akkor mondhatja a főnök, hogy nem kíván többé alkalmazni, így én is mély titokban tartanám a helyedben addig, amíg nem leszek állandós, majd utána jelenteném be, mert akkorra már jogilag is védett vagy!

2019. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Én 13 hetes terhes voltam amikor szóltam neki. Nem nagyon látszódott, és nem voltam rosszul a munkahelyen sem.
2019. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
A 12.hete meg szokták várni a legtöbb helyen. A próbaidő végét várd ki... fognak ám örülni...
2019. szept. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
15%
Na ezért nem vennék fel soha nőt...
2019. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

😃De a gyerek témát, nem tudtátok volna vagy 2 hónapra jegelni??

Tiszta gáz, hogy odamész, terhesbe esel, aztán jössz is el. Ha tudtad, hogy munkahelyváltás lesz, kicsit gondolkadhattál volna. Nem most lesz nehéz, mert max.csúnyán néznek rád pár hónapig, aztán meg kiíratod magad, hanem majd mikor az első gyerek után dolgozni kéne menni.

Szerinted ez a munkahely visszavesz(ha már most is tudod, hogy nem örülnék a terhességnek)? Vagy egy új munkahelynek kelleni fogsz egy gyerekkel, mikor reális az esélye, hogy szülsz még minimum egyet?

2019. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk utolsónak sajnos igaza van... Én a helyedben igenis, vártam volna ezzel az egész baba kérdéssel, mert nem mézes-mázos az élet, hogy a főnököd alig 1 hónap (vagy ennél is kevesebb?) Munka után majd ugrálva gratulál neked a babához, ennek sokkal valószínűbb az, hogy elküldenek a fenébe.... már bocs.
2019. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
34%
És igen, nem kicsit szégyellném magam én is, ha most, egy hónap munka után a főnököm elé állnék és közölném vele, hogy terhes vagyok ... (Én is pont ebben a hónapban kezdtem, van párkapcsolatom, 3 éve ráadásul, de eszem ágában nem lesz még szülni frissen felvett dolgozóként, úgyis csak 24 vagyok)
2019. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%

Lehet nekem van gondom a szövegértéssel, de ti láttátok valahol, hogy kioktatást kér a Kérdező? Szerintem nyilvánvaló, hogy ő sem így tervezte és neki sem ez az ideális idő, de ha már megtörtént a "baj" mit tehetne? Valószinűleg a legkevésbé se kiváncsi arra ki mennyire szégyelné magát a helyében. Hihetetlen, hogy minden kérdés alatt feltünnek ezek a szuper tökéletes emberkék...

Kérdező, ha lejár a próbaidőd határozatlan szerződésed lesz? Ha igen akkor én mindenképp megvárnám, hogy megkapjam a szerződésemet, remélhetőleg jól fogod viselni a terhesség elejét (is) és minél tovább tudod húzni. Az egyik rokonom 14 hetes és nem látszik még rajta csak, ha nagyon szűk felsőt vesz fel szóval hátha neked is ilyen szerencséd lesz.Boldog babavárást! :)

2019. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a 20. héten még nem látszódott, én akkor mondtam el a közvetlen felettesemnek (én nem titkolni akartam, csak a genetikai vizsgálat eredményét meg akartam várni). De ez teljesen egyéni, lehet, hogy neked már az elején látványosabb lesz, vagy táppénzre kényszerülsz, bármi történhet.
2019. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!