Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanátok a helyemben?

Ti megtartanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

14 hónapos lesz október elején a kislányom és ma pozitívat teszteltem. Nem igazán szerettem volna még egy babát mostanában, maximum 3-5 év múlva. Örültem, hogy végre visszanyertem az alakom, kicsit könnyebb minden, másrészt a férjemmel is eléggé megromlott a viszonyunk. Ő próbálja helyrehozni, de én sokszor nélküle képzelem el a jövőmet. Nemtudom mit tegyek, hogy bírnám ilyen kevés korkülönbséggel, úgy, hogy semmi segítségem nincs. 2 gyerekkel itthon, egy nem túl fényes kapcsolatban. Viszont ha elvetetem örökre gyötörne a bűntudat.

Ha meg megtartom esetleg egyszer elválnánk, akkor 2 gyerek életét tennénk tönkre. Meg egyedül el se tudnék tartani kettőt. Ti mit tennétek a helyemben? Volt valaki hasonló helyzetben? (Kb 4 hetes terhes vagyok, orvoshoz még nem megyek, adok magamnak 1 hónapot, hogy átgondoljam)


2019. szept. 30. 23:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ha nem terveztél miért nem védekeztetek? Ezt komolyan nem értem
2019. okt. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
59%
Kedves Kérdező! :) Egyetértek, hogy bármi lesz, ő a te gyereked. Én is megtartanám a kicsit, ha a helyedben lennék. Vannak nők, akik bizonytalanul mentek abortuszra, és megbánták (persze nem látok a jövőbe és nem bűntudatkeltésnek, csak az alapján, amit írtál). Megoldást kell találni az apósod miatti helyzetre. Remélem, ez sikerülni fog. (Az abortusz nem szüntetné meg a veszekedéseket, amiktől ugyanúgy rossz lenne a 14 hónapos kislányodnak.) Minden jót kívánok! :)
2019. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
48%
Olyat még nem hallottam, hogy valaki megbánt egy megtartott babát:) Szemben az elvetetettekkel... Biztos nem véletlen akar hozzátok érkezni. Szurkolok, hogy rendbe tudjátok hozni a kapcsolatotokat, és sikerüljön após lakhatására más megoldást találni, ha ilyen destruktív a jelenléte!
2019. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
En szerintem megtartanam. Nem lenne szivem elvetetni. Nem ettol fog megjavulni a kapcsolatotok, de lehet egy osztonzo motivacio arra, h osszeszedjetek magatokat es athidaljatok a hullamvolgyet, amiben most vagytok. En egy gyerek eletet nem attol tennem fuggove, h eppen hogy allok a parommal. Arrol nem is beszelve, hogy ha elveteted es aztan egyedul maradsz valami miatt megis, akkor is ott lesz a mar megszuletett nagyobb gyereked, plusz egy rakat lelki teher amit az abortusz miatt cipelsz magaddal. Ugy is baromi nehez lenne, egyikotoknek se lenne jo. Szoval ha egyaltalan vacilalsz es lelkizel ezen, akkor szerintem tartsd meg, mert az a kategoria lehetsz aki megbanna az ab-t. De ez csak az en velemenyem
2019. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont rosszul döntesz. Semmiképp nem tartanám meg a jelenlegi helyzetben.
2019. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!