Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon korai várandósságnál...

Nagyon korai várandósságnál wellness/hegymászás?

Figyelt kérdés

A nagyon korai alatt azt értem, hogy tegnap volt a nemvárt napja, és ma teszteltem pozitívat. Holnap megyünk wellnessezni (meg túrázni) egy hétre.

Ahova megyünk, az elég sok lehetőséget kínál, a legnagyobb medencéjük ilyen 36-38 fokos vizű, abba még esetleg bemehetek? És a szaunákkal mi a helyzet? Infra még oké, de rendes finnszauna már nem? Gőzkabin, sókamra satöbbi is tiltólistás? A hideg(ebb) vizű élményfürdő mehet?

Illetve túrázni megyünk első sorban, és csak esténként, a túra utáni lazulásként vennénk igénybe ezeket a szolgáltatásokat, a túrázás maga árthat a magzatnak? Intenzív, több órás hegymászásról van szó.

Nyilván ez még túl korai, hogy orvoshoz menjek és az ő tanácsát kérjem ki, de vajon lehet baj, ha így megyek fürödni, szaunázni?



2019. okt. 14. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Az infra sem oké. Attól, hogy nem érzed, még belülről melegít, és vérbőséget okoz. Finn szauna és gőzkabin egyértelműen tiltós. Sókabin nem tiltólistás. A melegvízű medencék kerülendőek. A 36 fokos még oké.
2019. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Termál vízet, szaunát, gőzkabint, infrát nem ajánlom, sókamra oké. Túrázni lehet, ha nem erőlteted meg magad. Túl intenzív nem igazán jó.
2019. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vizek egyikét sem ajánlaná az orvos. Konkrétan nálunk tiltotta. Sókamra oké, túra oké. Gondolom nem most másznátok meg a K2-t.
2019. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Azt mondjak hogy ilyen korai terhessegnek ilyesmi nem arthat, ha veletlenul nem marad meg akkor annak mas oka volt. Nem az hogy te szaunaztal vagy hegyetmasztal.

En ep a nyaralasunk elso napjan estem teherbe. Malajziaba voltunk es Borneo szigeten, dzsungel, stb, egesz nap uton voltunk, nagyon sokat turaztunk, usztam medenceben, masszazs, stb. Mar 6 hetes voltam amikor haza repultunk Szingapurbol(14ora). A pici makk egeszseges es itt vagyunk 37 hetesen.

2019. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én koraterhesen a termálvízbe (34 fok körül volt) belementem, a gyógyvízbe viszont már nem. Olvasd el a honlapjukon, mit ajánlanak.
2019. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Csak a saját tapasztalataimat írom. 7 hetes voltam, mikor mentünk két hetre Finnországba télen.


Az orvost megkérdeztem a szaunarol, sifutasrol (tehát ahol nincs éleses esélye), az avanto uintirol (jeges vízbe merül és). Ő mindenre engedélyt adott azzal, hogy ameddig jól esik. Szauna és a sifutas kellemes volt, a tengerbe viszont csak térdig merultem, mert az nem esett jól.


Azt mondjak, hogy amihez k hozza vagy szokva terhelés, az mehet. Tehát ha rendszeresen túráztok nem lehet belőle baj

2019. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!