Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szokjak le a cigiről?

Hogyan szokjak le a cigiről?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves lányom, aki tudatosan fogant, és már a tervezésnél elkezdtem a leszokást, kB 6 hónap alatt fogant meg, a pozitív tesztnél már egy szálat sem szívtam. Viszont miután elapadt a tejem, és volt egy többemberes, borzasztó aktív babám, visszaszoktam.


Ismét terhes vagyok, 8 hetes, most derült ki, és ígyis már 8 hete mérgezem a babát a cigivel, de hogyan tudnám egy dackorszakos 2 éves mellett, egyik pillanatról a másikra lerakni, ha nyugodt körülmények között is fél évbe telt?


2019. nov. 30. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Úgyhogy lerakod és kész. Én is simán letettem, nem terhesen. Kicsit úgy van beállítva ez a cigi kérdés, mintha heroin lenne, pedig nagyon nem. Azon gondolkodtál már, hogy a ciginek igazából semmilyen hatása nincsen, engem le se nyugtat. Drága, egészségtelen és büdös leszel tőle, olyan 20 évesen szoktam le róla, mert rájöttem, hogy semmi értelme nincsen.
2019. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
En is most hagytam nemreg abba a szoptatast es ugyfest kezdek visszaszokni. Enis cigiztem mielott megfogant a babam de mikor megtudtam hogy terhes vagyok letettem bar enis belecsusztam abba hogy par hetes volt es még cigiztem mert akkor még nemtudtam hogy terhes vagyok. A lenyeg annyi hogy gondolj a szuletendo gyermekedre, az o egeszsege a legeslegfontosabb. Gondolj arra hogy komoly baja is lehet attol hogy te cigizel es hogy o mit erezhet odabent. Csinalj helyette valami mast ami megnyugtat. De semmikepp ne cigizz úgy hogy a hasadba van.. Ha sehogyse megy letenni, kerj segitseget valakitol :) ezt fejben kell eldonteni. Gondolkozz sokat illetve olvass utana milyen kovetkezmenyei lehetnek annak hogy terhesen cigizel. Majd az eltantorit attól hogy ragyujts, boldog babavarast:)
2019. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz és keress más megküzdési stratégiát. Stresszkezelési technikákat kell tanulnod, és egy életre lerakni, nem csak egy időre. Ha nem megy egyedül, tanulj és fejlődj! Van megoldás!
2019. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én tettem egy szál cigit a táskámba és tudatosítottam magamban a feladatot: azt az egy cigit nem szabad elszívni.
2019. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Latod ez a probléma, hogy próbálod megmagyarázni a dackorszakos 2 évessel. Mindíg lehet találni kifogást. Én 6 éve letettem, de szülés után (3hónapja) visszaszoktam kb.3 doboz erejéig. Utána újra jött a gondolat, hogy nem kell és nem is szívtam azóta. Ha ennyit nen tudsz megtenni érte akkor nem mondhatod, hogy az életedet is odaadnád, annyira szereted, hiszen még meg sem született és már mérgezed.
2019. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem jött be, hogy 1 szál cigi nálam legyen, mert akkor addig mentem, hogy 1szal legyen nálam amit el is szívok. Nekem az vált be, hogy ki takarítottam mindent ami a cigire emlékeztetett. Hamutálak stb a barátaimat megkértem abba az első pár hétben amikor még számoltam, hogy mióta nem gyújtottam rá, hogy ne dohányozzanak a jelenlétemben. Egyszerűen fejben dől el. Ha érzed, hogy feszült vagy csak gondolj arra, hogy rohadjal meg te budos bagó ott ahol vagy nekem nem kellesz. Igyál 1pohar vizet vegyél egy nagy levegőt. Amikor 10 perc után lemegy ez a feszültség legyél büszke magadra, hogy nagyon jó vagy kibírtad. Amikor eltelik fél nap cigi nélkül rajossz h nem is olyan szörnyű és szintén ha jön a de ragyujtanek gondolj arra, hogy igen eltelt már fel nap eddig mennyit szívtam most meg semmi. Nekem ez vált be. Aztán eltelt 3het és azon kaptam magam, hogy már nem kell biztatni magam mert nem hiányzik.
2019. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát ez az elrakok mindent, meg csak egy szál cigi legyen nálam, nekem sajnos nem működik. Férjem cigizik, férjem családja cigizik, az én családom cigizik, és dohányboltunk van, ahol szinte mindennap dolgozok...
2019. nov. 30. 18:14
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Akkor remenytelen vagy, megint magyarazkodsz ahelyett hogy fejben eldontened hogy nemkell. Akkor mergezd a gyereked akkor is ha mar mozogni fog a hasadba. Buta liba.
2019. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Férjedet kérd meg, hogy szokjon le veled. Együtt könnyebb.
2019. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Akarat gyenge vagy. Én is dohányoztam. Amikor megtudtam, hogy babát várok, leraktam. Eldöntöttem, hogy többet nem gyújtok rá. Nekem is dohányzik a párom, ez nem lehet kifogás. Igazából most már nem érdekel, mert nem kívánom meg. Inkább már taszít. Sőt! A füstöt sem bírom, ha valaki dohányzik mellettem. Pedig 1,5 - 2 naponta vettem anno, nekem addig tartott egy doboz. Sokkal jobb nélküle. Jobb lett a közérzetem. Ráadásul a cigire valót most gyümölcsre, vitaminra költöm. Azok is épp olyan drágák, de sokkal jobban járok velük. Remélem aoha nem szokok vissza.
2019. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!