Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szokjak le a cigiről?

Hogyan szokjak le a cigiről?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves lányom, aki tudatosan fogant, és már a tervezésnél elkezdtem a leszokást, kB 6 hónap alatt fogant meg, a pozitív tesztnél már egy szálat sem szívtam. Viszont miután elapadt a tejem, és volt egy többemberes, borzasztó aktív babám, visszaszoktam.


Ismét terhes vagyok, 8 hetes, most derült ki, és ígyis már 8 hete mérgezem a babát a cigivel, de hogyan tudnám egy dackorszakos 2 éves mellett, egyik pillanatról a másikra lerakni, ha nyugodt körülmények között is fél évbe telt?


2019. nov. 30. 16:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak mind kifogás.

Én szerettem cigizni, semmiért sem tettem volna le, a gyerekemért viszont simán leraktam. Amint megláttam a két csíkot a teszten, már dobtam is ki a maradék cigit.

Körülöttem is mindenki cigizik, az egész család, húgom, öcsém a párjaik, apum, párom mindenki tényleg. De nem érdekelt, nekem a gyerekem fontosabb a többi csak kifogás semmi más.

2019. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én először csökkentettem az adagot, pár hétig csak napi max 5 szálat szívtam, még végül teljesen elhagytam. De kellett ahhoz is egy újabb elhatározás, hogy na akkor mostantól nem szívok egy szálat sem már.
2019. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első három hónapban cigiztem, de napi 1 szálat a reggeli kávémhoz :( terhesség előtt 1-1,5 doboz cigit simán elszívtam 1 nap. Aztán egyik reggel felkeltem megcsináltam a kávém kimentem az erkélyre és nem gyujtottam rá csak néztem magam elé s azt mondtam hogy nem kell azóta már megszületett 1 éves nem szoptatok, de vissza szokni nem szoktam rá remélem nem is fogok :) én egyébként hetente 1 nagy csomagos dohányt elszívtam azt a pénzt amit arra költöttem inkább elraktam és mindenhónap végén vettem 1-2 dolgot a kicsinek :) ez is opció gondold azt hogy abbol a pénzből amit cigire költenél milyen szép dolgokat vehetsz a kicsidnek! Menni fog! A páromon kivül köröttem mindenki cigizett. Anyosomék ráadás a konyhába tolták 2 percenként s úgy rágyujtottam volna de nem tettem a picim fontosabb volt. A munkahelyről annyit hogy én is dohányboltba dolgoztam és sz@rnak sz@r volt de megálltam mindig a kicsire gondolj s hogy neki nagyon rossz és ha megszületik akkor baja is lehet!
2019. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én 20 évig cigiztem. Sokszor elterveztem, hogy leszokok, persze nem ment. Végül úgy szoktam le egyik napról a másikra, hogy elolvastam egy könyvet: Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról. Próbáld ki!
2019. dec. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Régi" Kérdés, de hátha valakinek tudok segíteni.

Én sajnos nem azonnal tettem le a cigit, 10 éve dohányoztam, a párom is dohányzik. Szépen fokozatosan kevesebb cigit szívtam el. Amikor megkívántam kitoltam az időpontot, vagyis inkább elkezdtem egy nagy munkát, mondjuk kitakarítani a lakást, vagy több fogásos menüt főztem, ablakot pucoltam, átrendeztem a lakást, szóval ilyen nagyobb feladatokat végeztem amivel sokkal később rágyújtottam, így napi 1-3 szálat szívtam, körülbelül a 3. Hónapra jutottam el oda, hogy nem gyújtottam rá. Utána ha megkívántam mindig arra gondoltam, hogy ha már ennyi ideje kibírtam miért rondítanék bele egy szál cigivel. Ez volt 2 éve. A párom még mindig dohányzik, mellette szoktam le, ez egy nagy munka volt számomra mert soha nem hittem volna, hogy én erre képes vagyok, 10 év dohányzás mindennapi rutin, tényleg hihetetlen még a mai napig. Mivel ismerem magam nálam nincs olyan, hogy na mostmár a gyerek nagy, csak egyet elszívok. Tudom, ha egy szálra is rágyújtok ott vége, visszaszokom. Nekem nem éri meg 2 éve leszoktam, nem fogom ezt az időt eldobni semennyi cigiért.

Ezt kell minden leszokott embernek is tudatosítani magában, ha rá akar gyújtani arra az egy szálra amire azt hiszi, hogy csak azaz egy lesz. Nem lesz utolsó, ha mégegyszer rágyújtasz.

2020. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!