Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes a barátnőm! Emiatt fel...

Terhes a barátnőm! Emiatt fel kell adnom az álmaimat vagy így is meg lehet oldani őket?

Figyelt kérdés

Bevallom kicsit megijedtem, de közben nagyon örülök! Pont most terveztem, hogy egy komoly grafikusi tanfolyamra kezdek el járni, ami teljes munkaidős. Jelenleg a keresetem ügynöki munkából származik, de nem akartam örökre az maradni, mert ambicióim vannak meg az nem egy biztos jövedelem örökre (bár eddig mindig jól kijöttem). Szüleimmel és a barátnőmmel is megbeszéltük, hogy fogok dolgozni, de jóval kevesebbet, így a pénz is kevesebb lesz. Szüleim nagyon szeretnék ha megtanulnám a szakmát és biztos jövőm lenne, így felajánlották, hogy a képzés ideje alatt kipótolják a jövedelmemet, hogy ugyanannyira jöjjek ki mint máskor. A barátnőm is támogatott, már mindent elterveztem amikor jött a hír.

Most nem tudom mitévő legyek. Vannak a páromnak olyan megjegyzései, hogy most azonnal biztos állást kell találnom (és ezzel a tanfolyamos álmoknak lőttek). Ő és a szülei is elkezdtek ajánlgatni álláslehetőségeket hosszútávra, pl ahol az apja dolgozik, oda keresnek raktárost határozatlan időtartamú szerződéssel. Ő is úgy van ott már 7 éve. Azt mondják ez lenne a biztos, egy gyerekkel már nem szabad kisérletezni meg tanfolyamozni, egy férfinek biztos jövedelem kell, hogy eltartsa a családját!


Volt valaki ilyen helyzetben? Mit kéne csinálnom most? A grafikus munka azért tetszett meg, mert Apám festőművész, örököltem tőle a jó rajzolási-művészi képességeket és értek a számítástechnikához is. Valamint egy grafikus barátomnak besegítettem egy munkában teljesen amatőrként és eléggé megdicsértek. Mindenki mondta, hogy azonnal iratkozzak be egy tanfolyamra. Azt is mondta a barátom, hogy külföldön ahol dolgozik, kapkodnak az emberek után és simán elintézné hogy odamehessek. Őt is a feleségével együtt költöztették ki és mindenben segítették őket. Ma már két gyerekük van és 6 éve élnek kint. Nagy álmom volt külföldön is élni.

A tanfolyam 2 éves, a hetekben van az utolsó lehetőség beiratkozni! Utána állítólag eltörlik az egészet az új törvények miatt (ez az infó nem 100%!)



2019. dec. 5. 11:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiegeszìtik a fizudat akkor nem értem, hogy miért is kellene lemondanod az álmodròl. Hosszù távon ahogy ìrod hatalmas lehetőség és azt csinálhatnád amit szeretsz. Boldog lennél, ami jò lenne a gyerekenek és a párodnak is. Ne add fel az álmod! Pròbaljátok meg. Két év hamar elröppen. Én támogatnálak az biztos.
2019. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%
Ha a szüleid biztosítják hogy meglegyen az eddigi anyagi háttér, akkor nem is értem miért várják el, hogy feladd az álmod. Én biztos azt mondanám hogy csináld meg. Utána sokkal jobb anyagi hátteretek lesz. Ebbe kéne belegondolniuk. Valamit valamiért
2019. dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
23%

Iratkozz be.

Igazából sosem jön ideális időben se a gyerek se a suli.

Ragaszkodni kell hozzá és ahhoz alakítani a többit. Ha segítenek anyagilag, talán nem is lehetetlen.

Amúgy barátnőd és gyereked lehet még amennyit akarsz, életed és karriered (vágyott szakma) sokkal fontosabb.

2019. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
gondolom a kislány meg semmit sem csinál, eléggé úgy néz ki, hogy becsúszott a gyerek, vagy a bnőd szépen átvert
2019. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

És mit csinál a barátnőd? Nem lehet estin végezni a tanfolyamot? Akkor dolgozhatnál és mellette tanfolyam.

De áruld már el: ha még nem volt időszerű a gyerekvállalás, nem lett volna jobb normálisan védekezni?...

2019. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid kipotoljak a fizudat az eddigire, plusz dolgozik a baratnod is, akkor szerintem nem kérdés, hogy menj es csináld!!

Gyerek miatt nem kell feladni az almaidat:)

2019. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel. Amennyiben a szüleid tudnak titeket segíteni, úgy biztosan vállalnám a tanfolyamot. Azért kemény lesz, mert nyilván kisbaba mellett nem könnyű tanulni, de meg lehet oldani. Én nem adnám fel a helyedben. Keményebb 2 év vár rád, mint tervezted, de azért meg lehet ugrani ezt a dolgot.
2019. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Megbeszéltük a dolgot, mutattam a páromnak az itteni kommenteket is (külön köszönöm hogy írtatok pont grafikus példát is!)

Beiratkozom, mellette csinálom tovább az ügynöki melót a tanfolyam után 1-2 órában (meg hétvégén ha kell). Remélem sikerül majd.

2019. dec. 5. 21:27
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert és boldog babavárást! :)
2019. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sikerül! Sok sikert hozzà, és kitartást! Lehet nem lesz egyszerű, de a vegen teljesül az almod:))
2019. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!