Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes a barátnőm! Emiatt fel...

Terhes a barátnőm! Emiatt fel kell adnom az álmaimat vagy így is meg lehet oldani őket?

Figyelt kérdés

Bevallom kicsit megijedtem, de közben nagyon örülök! Pont most terveztem, hogy egy komoly grafikusi tanfolyamra kezdek el járni, ami teljes munkaidős. Jelenleg a keresetem ügynöki munkából származik, de nem akartam örökre az maradni, mert ambicióim vannak meg az nem egy biztos jövedelem örökre (bár eddig mindig jól kijöttem). Szüleimmel és a barátnőmmel is megbeszéltük, hogy fogok dolgozni, de jóval kevesebbet, így a pénz is kevesebb lesz. Szüleim nagyon szeretnék ha megtanulnám a szakmát és biztos jövőm lenne, így felajánlották, hogy a képzés ideje alatt kipótolják a jövedelmemet, hogy ugyanannyira jöjjek ki mint máskor. A barátnőm is támogatott, már mindent elterveztem amikor jött a hír.

Most nem tudom mitévő legyek. Vannak a páromnak olyan megjegyzései, hogy most azonnal biztos állást kell találnom (és ezzel a tanfolyamos álmoknak lőttek). Ő és a szülei is elkezdtek ajánlgatni álláslehetőségeket hosszútávra, pl ahol az apja dolgozik, oda keresnek raktárost határozatlan időtartamú szerződéssel. Ő is úgy van ott már 7 éve. Azt mondják ez lenne a biztos, egy gyerekkel már nem szabad kisérletezni meg tanfolyamozni, egy férfinek biztos jövedelem kell, hogy eltartsa a családját!


Volt valaki ilyen helyzetben? Mit kéne csinálnom most? A grafikus munka azért tetszett meg, mert Apám festőművész, örököltem tőle a jó rajzolási-művészi képességeket és értek a számítástechnikához is. Valamint egy grafikus barátomnak besegítettem egy munkában teljesen amatőrként és eléggé megdicsértek. Mindenki mondta, hogy azonnal iratkozzak be egy tanfolyamra. Azt is mondta a barátom, hogy külföldön ahol dolgozik, kapkodnak az emberek után és simán elintézné hogy odamehessek. Őt is a feleségével együtt költöztették ki és mindenben segítették őket. Ma már két gyerekük van és 6 éve élnek kint. Nagy álmom volt külföldön is élni.

A tanfolyam 2 éves, a hetekben van az utolsó lehetőség beiratkozni! Utána állítólag eltörlik az egészet az új törvények miatt (ez az infó nem 100%!)



2019. dec. 5. 11:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén úgy látom, hogy nem lesz ez jó neked/ nektek.


Két évet feláldozol egy olyan szakmáért, aminek nincs jövője. Mielőtt abbahagyod az olvasást, hadd hozzak én is egy példát: művészeti középiskolában végzett barátnőm ugyanilyen okj grafikusira ment tovább. Az iskolák után másfél év alatt csak a közmunkáig jutott el. Végül a megélhetése miatt más területek felé fordult. Nem ő az egyetlen, pedig magam is láttam, hogy igazi tehetség.


Sokkal nagyobb realitása van annak az álmodnak, hogy külföldön élj. Gyűjthetnél tőkét a kiköltözésre és áldozhatnál a nyelvtudásotok fejlesztésére. A gyereknek is jót tenne, ha eleve két nyelvűnek van nevelve. Ezzel hatalmas előnyt adsz a kezébe. Kint hamar összehoznátok a biztos megélhetést, ami mellett újra élhetnél a művészetnek. Akár kint is megcsinálhatsz egy tanfolyamot.

2019. dec. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
hogy vagytok?babát meghatottátok?
2021. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!