Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aspirin protect 1 hónapig?!...

Aspirin protect 1 hónapig?! Bemerjem venni?

Figyelt kérdés
32 hetes várandós vagyok, és a Nőgyógyászom azt mondta a 36.hétig szépen szedjem az Aspirin protectet... Mivel volt már sajnos vérrögöm (agyban) így amiatt. De a tájékoztató szerint igen csak nem javasolt terhesség alatt. Ti bevennétek? Kicsit elbizonytalanodtam.

2019. dec. 21. 22:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Pozitív teszttöl kezdve szedem az aspirin protectet, most 28 hetes vagyok.Nem lesz semmi gon, szedd nyugodtan.Nekem 2 nőgyógyasz, immunulógus és karduliológus mondta, hogy szedhetem, szóval tuti nem lesz gond.
2019. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Előzö vagyok, bocsi az elírásokért.Jaj és én az aspirin protect mellé Clexane-t is szúrok, érdekes, hogy neked nem kell...(pedig nekem nem volt trombózisom)
2019. dec. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazság szerint eddig totál megvoltam elégedve vele, csak a legutóbbi találkozásnál nem igazán vezette le, hogy pontosan mit gondol. Annyit mondott jobb megelőzni a baj, de nem hiszi, hogy baj lesz de azért szedjem. ( Az agyi történésem 11 éve volt)

Köszönöm Nektek, sokat segítettetek!

2019. dec. 23. 00:04
 14/18 anonim válasza:

Elolvastam az Aspirin protect betegjátékoztatójának terhességre vonatkozó részeit. Tényleg elég erősen ellenjavallja. Ennek nyilván van oka.

Először ki kell deríteni, hogy _miért_ ellenjavallt. Utána ki kell deríteni, hogy az orvos átlátja-e ezt, és ennek ellenére javasolja-e vagy csak szimplán nem tud róla.

Ha átlátja és jó indoka van, hogy az új megéri annak ellenére hogy ..., akkor gondolom bevehető.

2019. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Előző vagyok.

Akik beleszólnak, hogy az úgy biztosan biztonságos hogyha az orvos mondta, de nem olvasnak utána, azokat nem értem. Miből gondoljátok, hogy az orvos tud róla, hogy ez probléma lehet?


[link]

2019. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ebben a cikkben az aspirinről van szó, nem az aspirin protectről, ami tök más.
2019. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Olyan ne okoskodjon akinek nem kellett szednie, csak talált valamit az interneten!!!Mint korábban írtam 4 orvos mondta (2 nőgyógyász, 1 immunológus és 1 kardiológus, hogy szedjem, mert véd a magasvérnyomás és a trombózis ellen!Ennyi orvos csak nem hülye már kedves okoskodó.A másik,hogy az orvos nem fog úgy gyógyszert mondani a kismamának, hogy nincs tisztában azzal, hogy azt lehet-e szedni vagy nem.Ne ijesztgesd a kérdezőt!
2019. dec. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#15: nógyógyász írta fel, a kórelőzmény tekintetében. Azért, mert a kismamának korábban volt agyi trombózisa. Tehát szerintem joggal feltételezhetjük, hogy tud róla, hogy vérhígító hatása van, nem gondolod?
2019. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!