Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem 19 évesen. Jó...

Terhes lettem 19 évesen. Jó ötlet megtartani?

Figyelt kérdés

A párom 21 éves, mindketten végzősök vagyunk. Nyakunkon a vizsga is. Bár annyira nincs szívem elvetetni, mert még is csak bennem növekszik egy baba, és az a tudat hogy itt van egyszerűen csodával tölt el.

A párom ki tart mellettem, a szüleim is tudják már. Rám bízták a döntést, akárhogy is döntök támogatnak. De most hogy nemsokára jönnek a vizsgák, félek hogy a sok stressz negatív hatással lesz a babára. Tudom most hülyének néztek, de minden anyának fontos az hogy a gyermeke egészséges legyen.


2019. dec. 27. 09:03
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
61%
Az örökbeadáson gondolkodtál már?
2019. dec. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Nem, egész életembe bűntudatom lenne miatta.
2019. dec. 30. 10:27
 23/40 anonim ***** válasza:
Szerintem az abortusz miatt is, ha ilyen lelkis vagy. Tönkrevágnád magad.
2019. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is vagyok patthelyzetbe.

Tudom hogy mindkettő nagyon megviselne, egyszer biztos össze omlanék miatta.

Nagyon boldog vagyok hogy ő már itt van, de stresszel is tele vagyok.

2019. dec. 30. 10:36
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel jár egy gyerek. :) egy nő akkor is elkezd pánikolni, ha terhes lesz, ha tervezte a gyereket.
2019. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Összevissza beszèlsz. Nem bántásból. Olvasd vissza magad, valamelyik közlésed önbecsapás.

"Nagyon boldog vagyok hogy ő itt van"

" a szórakozásnak élek"

" ha elvetetem a stressz miatt elbukom a vizsgát"

"Minden anyának fontos..."

" amikor kimondtam hogy elvetetem, megkönnyebbültem"...

2019. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Utolsó te hol élsz?

Én egyáltalán nem írtam hogyha elvetetem akkor megkönnyebbülők.

Csak egy csomó aggodalom van bennem, és ezeket próbálom le írni.

2019. dec. 30. 12:14
 28/40 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tartsd meg... fiatalok vagytok még. Nőljön fel majd a babád akit vársz és szeretnél rendes családban.!

Ha máshogy döntesz és megtartod mégis majd rájössz, hogy a gyerekednél semmi és senki nemtud nagyobb örömet okozni!

2019. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak az már egy másik gyerek lesz.
2019. dec. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! :) Szerintem jó ötlet. Az nagyon jó, hogy a szüleid és a párod is támogatna a gyerekvállalásban. A leírtak alapján valószínű, hogy megbánnád az abortuszt. Az nem valószínű, hogy a vizsga miatti stressz ártana a babának, de az igen, hogy az abortusz okozta lelki megterhelés miatt rosszabbul teljesítenéd a vizsgát. Most még Neked is váratlan az anyaság gondolata, de a pszichológia is tudja, hogy a nő a várandósság idején egy lelkileg nagyon összetett és érzékeny állapotba kerül, amikor sebezhetőbb, sőt felnagyítva látja a problémákat. Ebben az időszakban a legnagyobbak a hormonok okozta hangulatingadozások. Ez még azoknál is így van, akik nagyon akarták a kicsit. Veled is, de ez csak átmeneti állapot. Minden jót kívánok, és jó döntést! :)
2020. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!