Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem 19 évesen. Jó...

Terhes lettem 19 évesen. Jó ötlet megtartani?

Figyelt kérdés

A párom 21 éves, mindketten végzősök vagyunk. Nyakunkon a vizsga is. Bár annyira nincs szívem elvetetni, mert még is csak bennem növekszik egy baba, és az a tudat hogy itt van egyszerűen csodával tölt el.

A párom ki tart mellettem, a szüleim is tudják már. Rám bízták a döntést, akárhogy is döntök támogatnak. De most hogy nemsokára jönnek a vizsgák, félek hogy a sok stressz negatív hatással lesz a babára. Tudom most hülyének néztek, de minden anyának fontos az hogy a gyermeke egészséges legyen.


2019. dec. 27. 09:03
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
93%
Te mit szeretnél? Akarod ezt a gyereket? A vizsgák miatt nem stresszelni kell, hanem letenni a hátsódat és rendesen megtanulni az anyagot. Egyébként nem erről a fajta stresszről van szó, amire azt mondják, árt a babának. Ha ütnek-vernek, létbizonytalanságban élsz, háborús övezetben élsz, szexrabszolga vagy, az stressz. Az tényleg árthat a magzatnak. Néhány vizsga bakfitty. A párod melletted áll, ez szuper. Nyilván benne van a pakliban, hogy megunja a papás- mamást és lelép, de ez sajnos minden életkorban benne van a pakliban.A szüleid támogatása már egy biztosabb pont. A szüleid már pontosan tudják, mi az a gyereknevelés. Ha azt mondják, szívesen végigcsinálják még egyszer, akkor tudják, miről beszélnek. Ezzel együtt számolnod kell azzal, hogy bele fognak szólni mindenbe. Dolgozni már valószínűleg nem fogsz tudni szülés előtt (bár ki tudja, próba-szerencse alapon elkezdhetsz munkát keresni), de tanulásra használj ki minden szabad percet. Szülés után se hagyd abba a tanulást. Egy- két nyelvvizsga simán belefér, amíg otthon vagy a babával. Még a szülés előtt érdeklődj a bölcsi, családi napközi lehetőségéről, tervezzétek meg, hogyan fogsz belépni a munkaerő piacra. Jó eséllyel nem pont úgy lesz, ahogy tervezitek, de legalább legyen valami jövőképed.
2019. dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
55%
Ha már besikerült, én sose vetettem volna el, akárhány éves vagyok, akármilyen körülmények között élek. Az egész képet, hosszútávon nézve, nem lett volna olyan indok ami miatt megéri, hogy belekattanjak abba, hogy megölöm a gyerekem. Pár évig szar lesz, de túl lehet rajta lendülni, ha mindketten akarjátok.
2019. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
55%
Ha csak azért vetetnéd el, mert stresszesek a vizsgák, akkor nyugi, ennyi nem befolyásolja az egészségét semennyire sem. A többiről meg nem írtál... Az biztos, hogy hamarabb fel fogsz nőni, de ha úgy érzed, képes vagy annyira szeretni, hogy áldozatokat hozz és ne áldozatnak érezd magad, akkor készíts egy haditervet, hogyan passzírozod ki az életedből, hogy a kecske és a káposzta is maradhasson - nehéz és zűrös lesz, de sokan végigcsinálták már.
2019. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
85%
10. Igen, felelòs a kis életért, de az is felelősség, hogy nem elli bele a semmibe.
2019. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
48%

Lépj túl azon hogy egy baba cuki.

Igen, az.

De a cukiság kevés mikor pelenkát, meg gyógyszert kell venni.-engem is támogattak a szüleim amíg fősulira jártam, de nekem ciki lett volna pénzt kérni pelenkára...

A cukiság szünetel amikor éjszaka óránként kel-akkor is ha neked épp másnap vizsgád van.

Gondold át- onnantól nincs bulizás, nincs kettesben töltött hétvége, nincs lazulós szombat...

2019. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
49%
Miért nem védekeztetek?
2019. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
69%
Ha jól értem, már letudjátok a sulit, mire szülsz? Én nem azért tartanám meg, mert cuki, hanem ha meg lehet oldani és értékesebbnek is tartanám ezt az életutat, minthogy "kiéljem magam" (erre fiatalon sem vágytam), sőt még a továbbtanulást is meg lehet szorgalommal oldani. Szerintem nálunk 30-asként majdnem ugyanannyira "szóltak bele" a szüleink az életünkbe (pláne, hogy a gyerekeim csecsemő korától már dolgoztam), mint a barátnőmnek, aki 21 évesen szült és egy évre rá diplomázott, illetve anyagilag meg bárkinek, aki nem önerőből teremtette meg mindenét. Remélem egyszer én is ilyen hasznos, ám kevéssé kotnyeles nagymama leszek. És szerintem elvetetni pont nem kevésbé "ciki" lenne magamnak, mit pelenkára kérni. De persze nem látok bele se Kérdező lelki-testi teherbírásába, se a családi viszonyokba, ezért nem elítélően írom, hanem saját tapasztalataimból kiindulva.
2019. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
42%

Na már paramami vagy, vagy csak túl fiatal... Mi baja lenne attól h vizsgázol es stresszelsz? Ne gyere netes cikkekkel, hogy így nem jó a babának a stressz,meg úgy nem jó. Az nem ilyen kis dologra vonatkozik.


Amúgy én tuti nem tartanám meg. Értem én amit érzel.. De jesszus, hiába voltam érettebb a koromnál fogva... Még sok dolgt kellett megtapasztaljak. Meg éljek, dolgozzak, legyen hátterem. Nyilván fel lehet nevelni a gyereket... De nem lenne nekem a vágyam 19 évesen ennyire lekötni magam.. Ja meg hiába nagy a szerelem, vagy érett a párom a korához képest, meg régóta vagyunk együtt... Még egy 30 éves is feladja sokszor az apaságot...

2019. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
88%
Nem vetetném el a gyerekemet. Elleni, meg bakzani az állatok szoktak, de mi emberek vagyunk. A bulizás, meg a szórakozás, wellness és síelés nyilván egy kicsit félrerakva. Szerintem 19 évesen pontosan tudod, hogy nem cukiság csak a gyermeked, hogy felelős vagy érte. Azt is tudod, hogy nem egy darab hús, kell-nem kell, 10dkg vagy 20? Maradhat? A szülők életük végéig szülők és az unokájuk révén nagyszülők. Mamahotel 30 éves korban is dívik ma, de gyereked ne legyen? Ez furi hozzáállás. Ha családot akarsz le is út fel is út? Szerintem ez is hozzátartozik a gyernekem segítéséhez, hogy mindig számíthat rám, ha mondjuk egyedül marad a gyermekével. Vagy csak szimplán mindketten dolgoznak és segítség kell. Ugyan ki az aki biztonságban érezheti magát ma, hogy mellette marad a párja, férje, stb. Ki az akit nem csalnak meg? Te vagy várandós a gyermekeddel. Lehet, hogy embrionális szakaszban van, de nem kiscsirke, hanem a kislányod vagy kisfiad. ( lévén már ez is eldőlt) Kihordod-e őt vagy kikapartatod a szemétbe, valóban a te döntésed. Én nem lennék rá képes. Látom növekedni a sajátjainkat. 16 a legnagyobb, 10 hónapos a legkisebb. Az idő gyorsan halad, de az abortuszt visszafordítani nem lehet. Meg nem történtté tenni sem.
2019. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

De azt is figyelembe kell venni, hogy én tovább szeretnék tanulni.

Őszintén leirom nem most szerettem volna az anyu szerepet játszani.

Bennem nem csak a cukiság van, hogy jaj így meg úgy. Már az sincs bennem.

A barátom ki áll mellettem, de tudom hogy erre ő se számított. Nem tudom mennyire lenne képes nekem besegíteni, mert én egyedül biztos nem bírnám végig csinálni. Ő meg jelenleg inkább a szórakozásnak él(ahogyan én is) és a hobbijának.

Fogamzásgátló mellett lettem terhes, ami kicsit meg is lépett hogy így teherbe estem.

Én szívem szerint elvetetném, de legbelül érzem hogy nagyon megbánnám.

Tudom hogy nagyon makacs vagyok, de ha úgy döntök elvetetem meg is fogom tenni.

Csúnya dolog erről beszélni de ez lenne a leghelyesebb.

Ezt már megbeszéltem a szüleimmel is, akik inkább a megtartás fele hajlanának.

Én inkább attól tartok, hogy az abortusz miatt akkora bűntudatom lesz hogy rá megy majd a vizsgára.

2019. dec. 30. 04:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!