Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem 19 évesen. Jó...

Terhes lettem 19 évesen. Jó ötlet megtartani?

Figyelt kérdés

A párom 21 éves, mindketten végzősök vagyunk. Nyakunkon a vizsga is. Bár annyira nincs szívem elvetetni, mert még is csak bennem növekszik egy baba, és az a tudat hogy itt van egyszerűen csodával tölt el.

A párom ki tart mellettem, a szüleim is tudják már. Rám bízták a döntést, akárhogy is döntök támogatnak. De most hogy nemsokára jönnek a vizsgák, félek hogy a sok stressz negatív hatással lesz a babára. Tudom most hülyének néztek, de minden anyának fontos az hogy a gyermeke egészséges legyen.


2019. dec. 27. 09:03
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
58%
A fő dolog amit látni kell,hogy van-e elég pénz és idő a szüleidnek és a párod szüleinek arra ,hogy ez így maradjon,mármint hogy a gyerekeddel támogassanak téged.Mert ők is segíteni akarnak ez tény,de amit nem említünk,hogy ők is túlgondolhatják ezt a dolgot ,hihetik,hogy menni fog ,aztán nem fogják bírni.Ha tovább tanulsz a gyerek miatt lehet csak nagyon nehezen fogod bírni ,vagy szinte sehogy ,ezt a sors hozza majd,de nem lesz könnyű az biztosan mondható.És az is kérdés ,hogy mit tanulnál? Ez az új tanulmány sokat lendíthetne a jövőbéli életeden? Mert ha igen ,akkor fel kell tenni a kérdést,hogy a jövő béli jólét,vagy legalábbis optimális körüli élet,vagy egy gyermek és a kérdéses jövő lesz az út. Továbbá említetted ,hogy fogamzás gátlással estél teherbe ,tehát nem volt tervezve ez az egész,szóval az az érzés ,ami benned van a gyermek iránt anyai ösztön,ami teljesen befolyásol ,gyakorlatilag mondhatni a babával kapcsolatban teljesen máshogy vélekedsz ,mint valaha bármikor ha nem lennél terhes.Illetve bár csúnya ilyet mondani ,de meg kell gondolni,hogy a kapcsolatotok van-e olyan erős,hogy bármit kibír,hiszen említed,hogy úgymond saját szavaimmal szabadon vagytok ,ő a hobbijának él ,te is többnyire olyanokat csinálsz ,amit szeretsz ,csak hogy ezen lehetőségek csökkenni fognak és ma még ezt felfogni nehéz,de amikor eljön az idő jön a döbbenet ,amin bár a szeretet átsegíthet ,de más érzelmek/hiányok erősen szemben lesznek ezzel,mai világban a fiatal szülők élete nem leányálom,nincs úgy,mint rég,hogy az asszonyok otthon ülnek és majd mami/nagyi ellátja a gyereket,míg te másfelé jársz.
2020. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
23%

Nem, nem jó ötlet kérdező! Én 25 évesen vállalom az első babámat munka és levelező egyetem (jogi egyetem!) Mellett, és még így is nagyon tartok tőle, hogy hogy fogom bírni együtt a kettőt... (a hatalmas mennyiségű tanulásra gondolok és a baba ellátására). Azonban azt legalább elmondjatjuk magunkról a párommal, hogy már együtt élünk, van biztos anyagi hátterünk, nem függünk senkitől, szülőktől sem! Ez rengeteget számít ugyanis! Egy kisbaba nemcsak cuki, ez nem egy kiskutya, kiscica, hanem egy GYEREK, aki ott lesz neked 20 év múlva is és gondoskodnod kell róla, a te felelősséged MINDEN ami vele kapcsolatos.


Jól gondold meg! Az egész életedet keresztbe húzhatod egy meggondolatlan döntéssel, és nem, nem ő lesz a párod 5-10 év múlva, erre elég nagy pénzben mernék fogadni. 19 évesen én a könyveket bújtam, volt ugyan párkapcsolatom, szerencsére nem lettem anno terhes, de ha ennyi idősen, gimi mellett az lettem volna, NEM tartottam volna meg! 19 évesen eleve olyan szerelmem volt, akit ma már látni nem bírok, és ha visszagondolok magunkra 25 éves fejjel, egy idióta barom voltam, semmi több... ugyan már, komoly kapcsolat, a nagy frászt...


Pár év múlva belátod. A tizenéves éveink nagyobb részben naiv álmodozások, nem a valóság.

2020. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Nem írok hosszú sorokat.

Úgy döntöttünk/döntöttem hogy megtartjuk a picit.

Egy cseppet sem fogom megbánni, ezt azoknak üzenem akik azt írták hogy még túl korai.

A vizsgák miatt meg nem aggódom, lesz ami lesz, de ő itt lesz.

2020. jan. 6. 17:41
 34/40 anonim ***** válasza:
82%
Kedves Kérdező! :) Ez nagyszerű! Gratulálok! Sok boldogságot és jó babavárást kívánok Nektek! :)
2020. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Hogy vagy azota Kerdezo?

En is egyetem alatt szültem az elso gyermekem, terhesen vizsgaztam es szules után maradt még 1 évem, amit pici mellett kellett vegigcsinalnom majd leallamvizsgaznom... Nem mondom h konnyu volt de sikerült. Nagymamák nelkul mert ilyen segitsegunk nem volt, illetve 180km-re csak.

Ma mar 11 eves, imadom h fiatal anyuka vagyok (tobbnyire joval fiatalabb a kortarsai szuleinel), Apjaval azota is együtt vagyunk, hol igy hol ugy, de összessége boldogan. Van mar egy kisebb gyerkőcünk is kozos, aki 3 éves. :-) Neked is hasonló jokat kívánok.

Ha tudsz es olvasol meselj h mi ujsag!

2020. febr. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a kedves üzeneteket. :)

Nagyon aranyosak, és támogatóak vagytok. Sok erőt adtatok nekem. Jelenleg 14 hetesek vagyunk. Egyáltalán nincsenek rosszul léteim, hála istennek. Viszont 5 kg híztam az elmúlt hetekben. A baba nemét sajnos még nem tudjuk. Huu hogy az elején mennyit paráztam, ahhoz képest ugyanúgy megy a tanulás, és már javában készülök a vizsgákra. Egyébként nem tudom ez mennyire illik vagy sem, de úgy érzem legbelül hogy kis lányom lesz. Persze a páromnak is és nekem is az egészség a legfontosabb, és akár fiú akár lány lesz egy nagyon szerető családban fog születni. A szülők is nagyon készülnek rá, nekünk szinte ruhából nem is kell jelenleg vásárolnunk.

A párom január 13-án kezdett el dolgozni, előrehozták az érettségijét. Egyenlőre még a hízás a combomon látszik csak, és most még csak puffadásnak látszik.

Hatalmas örömmel tölt el hogy bennem növekszik az én kis életkém. Szívesen beszélnék privátban vagy akár itt a velem egy idős anyukákkal. Örömmel olvasnám a tapasztalataitokat, illetve akármit az anyasággal kapcsolatban. :)

Bocsánatot szeretnék kérni azoktól akiknek még nem sikerült válaszolnom az üzeneteikre.

2020. febr. 18. 19:15
 37/40 anonim ***** válasza:
Na, mi a helyzet? Hogy hogy kiemelted, miután még tavaly eldöntötted, hogy megtartod? :)
2020. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Szerettem volna beszélgetni leendő anyukákkal, vagy akik már jelenleg boldog anyukák. Tapasztalatok, fürdések, etetések, alvások nálatok hogy zajlottak?
2020. márc. 26. 08:20
 39/40 anonim ***** válasza:

Tapasztalatok, fürdések, etetések, alvások nálatok hogy zajlottak?

Fürdetések: Hogy érted, hogyan zajlott? Megmostam mindenét. Napi 1x.

Etetés: 6 hetes koráig 2 vagy 2.5 óránként zajlott, 6 hetes korától 3, vagy 3.5 óránként evett, közben hasfájós lett. Nem tudom hogy érted, hogyan zajlott az etetés. Éhes volt-> Sírt-> Megetettem, kb így zajlott.

Alvások: Most 15 hónapos, viszont 24! hónapja nem aludtam 6-7 óránál többet.. Azt se egyben. Hogyan zajlik az alvás? Sír a gyerek, órákig próbálkozom altatni, majd kidőlök énis+ ö is.

2020. márc. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Kérdező fiatalon jó,hogy megtartottad ügyes vagy.Gratulálok. mennyit hiztál?milyen szülésed volt? Hogy ment a tanulás,vizsga terhesen,nagy pocakkal?
2021. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!