Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg káros a magzatnak, ha...

Tényleg káros a magzatnak, ha az anya sokat stresszel?

Figyelt kérdés
19 hetes terhes vagyok, de mindig is egy aggódós, stresszes típus voltam. Amióta viszont megtudtam, hogy várandós vagyok csak még jobban stresszelek és nem tudom ezt az időszakot örömtelien, nyugodtan megélni. Több oka is van annak, hogy aggódok. November végén elküldtek az új munkahelyemről emiatt próbaidő alatt, így sajnos sok támogatástól elestem. Páromnak biztos helye van, jól keres, aki hamarosan a házastársam lesz, de tény hogy a baba hirtelen jött. Szóval aggódok, hogy hogyan fog működni köztünk a házasság, jó anya leszek, meg tudunk-e adni neki mindent, amire szüksége van, és hogy milyen körülmények között fogjuk majd nevelni. A legrosszabb, hogy anyagilag páromra vagyok utalva, mégha van is egy kis tartalékom. Valóban árthat ez a sok stressz a magzatnak? Nem megvetésre, kioktatásra van szükségem, csak arra lennék kíváncsi volt-e valaki hasonló helyzetben.
2020. jan. 17. 12:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon problémás terhesség volt: altatásos műtétem volt 18 hetesen, előtte ömlött belőlem a vér, utána kinyílott a méhszájam. Összesen 6 hónapot feküdtem, ebből 3-at kórházban; ráadádul a korábbi terhességem során középidőben vetéltem el. Szóval egyáltalán nem voltam nyugodt. Annyira nem, hogy volt egy időszak a kórházban, amikor Seduxen-t is kaptam.

Mindezek ellenére van egy nagyon kiegyensúlyozott, csupa mosoly kislányom.

2020. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
70%

11

Várd meg míg felnő. Ilyen korán nem lehet tudni volt e hatással rá. Gyerekkoromban én sem voltam idegbeteg, kesőbb kezdődött, már kisebb stressz hatására is túlzottan reagáltam.

2020. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!