Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, szerintetek lesz...

Kismamák, szerintetek lesz valami baja a babámnak? Lelkiismeret furdalásom van (? )

Figyelt kérdés
6 hónapos terhes vagyok..terhességem előtt dohányoztam de mikor megtudtam hogy terhes vagyok rögtön leraktam és nem szívtam..De ma ideges voltam nagyon.sok gond össze gyűlt.. és a férjem cigijéből el szívtam egyet..🤦‍♀️🤦‍♀️😭😭😭 nem tudom mi történt velem megláttam és magával ragadott..lehet valami baja a babámnak ettől az egy száll cigitől..? a férjem gyenge cigit szív bolti multifiltert nem azt az erős csavart cigit..De most lelkiismeret furdalásom van és utalom magam 😭😭utalom azokat a kismamákat is aki cigizik pedig.. többet ilyet nem csinálok.. szegény lányom vajon mit erezhetet?🤦‍♀️😭
2020. jan. 21. 13:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Hülyén hangzik, de jól tetted. A stressz az idegeskedés már indított be szülést.A cigi még nem. Nem dohányoztam terhesen, de előtte 10 évig igen, tudom milyen. Ne haragudj magadra. A baba érzi ha ideges vagy. Akkor izgul, fél, hallja hogy gyorsabb a szíved. A cigiszagot nem érzi, megszűri a placenta. Semmi baja nem lett. Nagyon stresszes terhességem volt. Nem nyúltam soha cigihez, inkáb őröltem magam. Nem volt semmi ,ami megnyugtatott. Depressziós lettem kb. Tessék .. 1 hónappal hamarabb jött a babám. Inkább ültem volna le heti egyszer elszívni egy fél szál cigit nyugiba, minthogy őt a PIC osztályra vigyék.... lehet szidni... bírom!
2020. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Persze a gyerek nem a füstöt szívja be, hanem kevesebb lesz a vérben az oxigén, ami nem kedvez főleg az agya fejlődésének, plusz összehúzza az ereket (a méhlepényben és az ő testében is, ugyanúgy, ahogy az anyáéban).
2020. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ezért nincs miért szidni téged! Ez elég baj hogy depressziós vagy..anyukamek és a férjem is azt mondja nekem depressziós vagyok menjek kezeltessem magam..és tudom magamról is h nincs reddneb velem semmi,de ők meg neem értik ezt meg ,ők is megértőek lehetnének és támaszt adni nem le támadni 🙄🤔
2020. jan. 22. 13:37
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló..gondolom ez azoknak veszélyesebb aki napi több cigit is szívnak..ettől az egytől nem lehet annyira nagy a vész vagy tévedek?
2020. jan. 22. 13:38
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Depis voltam terhesen mert rettegtem , hogy elmegy a baba, mert méhrendellenességem van. Teljesen szét stresszeltem magam. "Jaj csaj a 12.hétig jussunk el, jaj csak a 21-ig" Mindig rettegtem, hogy elmegy. Teljesen megértem, ha izgulós vagy. A család mindig okosabb és bölcsebb lesz... szerintük. Minden terhesség más. Mamáink nem értik, miért nem dolgozunk még 42 hetesen is, anyáink....nnaa ők ,akik zsongva várják az uncsit, a mi érzéseink meg leszarva, a férj meg csak annyit vesz észre, hogy hányinger van, és kevesebb szex. Érzelmekkel sosem foglalkozik senki. De ez ettől szép. Összehangolódsz a babával, hiszen ő téged szeret a legjobban, mindig meghallgat, mindig boldog ha boldog vagy.


És nem szűkültek össze a babád erei meg a placenta sem, meg semmi nem lett. Minek ijesztgetik az embert....Akik nem dohányoznak mindig okosok. Semmi baja nem lett, nyugi!

2020. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez egy jó videó, ami összefoglalja az okosságot (és hátha még a férjednek is segít leszokni): https://www.youtube.com/watch?v=3EGGeks6VzQ&t=255s 4:20-tól.
2020. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Off: # 11 Ezek szerint nem a stressztől lett koraszülött a babád, hanem a méhed miatt. (A családban is volt, akinek méhsövénye volt, 3 vetélés után egy babát veszített el középidőben, mire rájöttek - dühítő, UH-n miért nem látták -, megműtötték, de utána is a 32. hétre született a babája, egy barátnőm, akinek a méhszája gyenge, szintén 32. és 30. hétre szülte a gyerekeit, pedig végig feküdt. Mindegyiknél volt min izgulni hetekig, hónapokig, mert a PIC-en is elkaptak ezt-azt, de mára már szépen kikupálódtak, a legkisebb is ovis. Szóval a koraszülés sajnos cigi nélkül is kialakulhat, ilyen problémával meg pláne. Jól tetted, hogy nem cigiztél.)
2020. jan. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!