Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Áldott állapotban nem szabad...

Áldott állapotban nem szabad függönyt csipeszelni, nyújtózni? Szerintetek?

Figyelt kérdés

34 hetes kismama vagyok. Állitólag nem szabad nyújtózni, mert akkor feszül a köldökzsinór.

Viszont, ha van nagy létrám és a tetejére állok, hogy ne kelljem felfele nyújtani a karom,inkább a plafontól visszahajolni, akkor nem feszül semmi.

Amúgy bírom magam, apránként mindent megcsinálok, van pocaktámaszom is (egy csoda), de annyira ráfér a függönyre a mosás, nem állja a szemem.

Szerintetek vállaljam be?



2020. ápr. 9. 08:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
22%

33 hetes voltam az első gyermekemmel, mikor saját lakást vettünk. Akkor kezdtük a felújítást, és volt benne létrázás, ablakpucolás, függönyfelrakás, minden. Természetesen én csináltam. Anyósom erősködött, hogy majd ő, de sajnos én az a típus vagyok, hogy nem engedem másnak, hogy segítsen. Semmi bajom nem lett, 41 hetesen szültem.

Ez a nyújtózkodás afféle babona, mint ha ég a gyomrod nagy haja lesz, és társai, meg, hogy a lépcsőzéstől kinyílik a méhszáj. Na én lépcsőztem eleget, nem nyílt ki. Tényleg inkább balesetveszélyes, de ha napi szinten létrázol, akkor már tudod, hogyan helyezd a súlypontodat. Esetleg várd meg a férjed míg hazaér. Nem kell neki felrakni, csak legyen ott, mikor felmászol, a biztonság kedvéért.

2020. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, nyilván elbizonytalanodtál, hogy jó ötlet-e most függönyt felrakni. Különben nem kérdezted volna meg. És többen azt mondjuk, hogy nem jó ötlet. A férjednek valószínűleg 5 perces művelet, amíg felrakja. Ne akarj szupermami lenni, mert egyáltalán nem kifizetődő szerep.
2020. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
92%
Te figyi! Később mi lesz? Meglesz a gyerek, dolgozik, haza megy és a háta közepére se kíván titeket? Mert szegény fáradt.. Hát megsúgom te is az leszel.
2020. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%
Abszolút felelőtlenség... Anyósom hasonló mint te, ő is neki állt 9 hónapos terhesen asztalra, létrára mászni, este vitte is a mentő mert ömlött belőle a vér. Placenta leválás. Szerencsére a baba és ő is megúszta, de rengeteg vért vesztett és olyan nehezen szült, hogy nem is vállaltak több gyereket,pedig szerettek volna.. Szóval a te döntésed, hogy megéri-e a kockázat, vagy tényleg kérj segítséget.
2020. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de egy ilyen férjjel nagyon nehéz idők elé nézel. Lehet, hogy most úgy érzed, hogy te leszel a szupermami, akinek meg se kottyan semmi, de nem lesz mindig így.
2020. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám ,hogy a férjednek annyira megeröltető lenne egy 5 perces függöny levétel és felrakás ,ha meg igen akkor az már régen rossz. Te ne mássz létrára ,hamar meglehet a baj.
2020. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Úristeeen, miket irtatok. A karnis műanyag, fel van fúrva a mennyezetre. Eszem ágában sincs leszedetni :D kb. 20-30 csipesz tart egy függönyt, nem nagy kunszt lecsipeszelni.

Az meg, hogy tegyem fel a függönyt vizesen... Ez a kirúgja magát dolog egy hülyeség, soha de soha nem tennék fel sem függönyt sem abroszt vasalatlanul.

Jelentem, emeleti összes függöny mosva, vasalva, ragyognak. Önálló nő vagyok, nem fogom a férjem ugráltatni minden aprósággal. Dolgozik ő eleget. Pont.

2020. ápr. 24. 14:23
 18/26 A kérdező kommentje:

Jajj, most olvasom, a férjem is kapott itt eleget... Nos, nem iszik, nem dohányzik, megnézném a ti férjetek milyen.

Egyszerűen nem olyan egy férfi szépérzéke, mint egy nőnek. Én a függönyre kifejezetten kényes vagyok, annak úgy kell állnia, ahogy meg van írva. És úgy is áll! Mi nem putriban lakunk.

2020. ápr. 24. 14:26
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Tehát aki terhesen a férjével rakatja fel a függöny, az putriban él. Ma is tanultam valamit.
2020. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Oké, hogy nem putriban éltek, de nem érdemes ennyire véresen komolyan venni mindent. Egyáltalán nem szégyen, ha igénybe veszel segítséget.
2020. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!