Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti féltek, vagy féltetek...

Ti féltek, vagy féltetek attól, hogy hogyan fogtok kinézni terhesség után?

Figyelt kérdés

A párom nagyon szeretne gyereket, de én félek hiszen alapból nagyon rossz genetikát örököltem, még nem szültem de már csíkos az oldalam. Próbálok oda figyelni az étkezésre, mozgásra de sajnos ígyis ingadozó a testsulyom és a narancsbőr sem került el...

Mi lesz terhesség után? Nagyon félek, tudom.... Akkor már nem fog érdekelni mert kárpótol a gyerek stb... A gyerek persze nagy öröm, boldogság ez nem vitás, de aztán a tükörbe bele nézni hm..


Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?


Persze ez nem ok arra, hogy ne legyen gyerekünk mert Lesz! Csak félek.. 😆


2020. ápr. 27. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Amíg így érzel, addig ne szülj.
2020. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem féltem, inkább csak kissé tartottam tőle. De különösebben nem foglalkoztam vele, jobban érdekelt, hogy egészséges legyen a gyermekem.
2020. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Egy percig se gondolkoztam ezen. Pedig nekem is ingadozó a súlyom és striás is vagyok. 10 éve vagyok együtt a férjemmel. Látott már így is úgy is. Mindenhogy szeret. Magammal szemben pedig sose voltak komplexusaim
2020. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Miért kárpótolna a gyerek?


Az első babám nem tervezett volt, így nem volt ez 'visszatartó erő', hiszen már úton volt. Az első terhesség millió csíkot és borzalmasan lógó mellet adott (pedig alig volt tejem, a baba meg 4 hónap után feladta a szoptatást), gondoltam ennél rosszabb nem lehet. A másodikkal méglógósabb lett a mellem, kötényhasam lett és a terhesség alatt kijött köldöksérv műtét miatt 7 kicsi vágás van a hasamon - ami mondjuk csak bizonyos fénynél látszik, a szétnyílt hasizom sem állt vissza, az egyik lábam nagyobb lett, így az egyiken a cipő mindig nagyobb, valami változott izzadás terén is, sokkal jobban és büdösebbet izzadok... Egyikért sem kárpótolnak a gyerekek!

Engem csak az bosszant kicsit, hogy aki alapból szép, azon a terhesség sem csúnyít, az átlagos meg csúnyább lesz

2020. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gyereket vállaltam, akkor tudtam, hogy az mivel jár. Belekalkuláltam azt, hogy igen, a testem megváltozhat és akár igen csúnya irányban is. Viszont ugyanúgy, ahogy a férjem, én is elfogadtam ezeket a dolgokat magamban és így vágtunk neki a gyerekvállalásnak.

Szerencsére csak nagyon minimális változások lettek, a hasamon látszik, hogy szültem, mivel császáros voltam, így a heg látszik, de ugye nem feltűnő helyen és egy picit lett csak csíkos a hasam, láttam az enyémtől sokkal durvábbat is. A cicijeim pedig bár szoptattam, mégis kerekek és feszesek. :)

De ha nem így lett volna, akkor is vállalom. Hisz ezzel jár a terhesség, a szülés. Ezt el kell tudnunk magunkban fogadni, illetve a párunknak is, mert elvileg ezzel neki is tisztában kell, hogy legyen és vele meg azért vállalsz egy közös életet, hogy úgy álljon hozzá, nem?

2020. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Akkor már nem fog érdekelni mert kárpótol a gyerek???? Na hát ezt azok mondják,akik totál elhagyták magukat.Teljesen jogosan aggódsz,de ha aggódsz,az már jót jelent,akkor nem leszel trottyos loboncos macinacis anyuka 😁


2 gyerekem van,mindkettővel sokat híztam,pedig nem zabáltam,mégis... és igen zavart,de akkor az egy olyan állapot volt

Én sem vagyok tökéletes,de szülés után se hagytam el magam,normális ruha,haj,szolid smink nekem ezek alapok. Az is hogy visszafogytam.Én 41 hetesen is ugyanúgy leborotváltam a lábam és a nunin,mert nekem ez is alap. A lányom már nagyobb es büszke is arra,hogy szép anyukája van.

2020. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én átlagos vagyok, szerintem nem lettem csúnyább. Öregedtem persze, itt-ott kinyúltabb, vannak hegeim is, de nem tartom gáznak, ez az élet rendje, a korombeliek is hasonlóak, körbenézve most is átlagos vagyok. Az egészségem bizonyos dolgokban sokkal tropább, más szempontból mégis nagyobb a teherbírásom. Lelkileg mindenképp :) ... Mondjuk talán mert sokféle pucér embert rajzoltam művészeti iskolában több éven át (kövéret, soványat, öreget és fiatalt), és megjártam egyszer az intenzívet, ahol pár hétig egy darab húsnak érezhettem magam egy szál lepedő alatt, és elsikkadtak az olyasmi tinimaradvány "jajmeglátják" parák, mit hajmosás meg szőrtelenítés, elég elfogadó vagyok és szépnek tudok látni bárkit, meg magamat is. És ha épp jól működök, simán megdicsérem érte bármelyik funkcionálisan gyönyörű testrészem :D
2020. ápr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Hat igen,en is ugy jartam,ahogu fentebb irta valki,kinyult a bor a mellemwn,pedig nem tudtam szoptatni,eleg hozza a sulyingadozas,a hasam az elso utan feszes maradt,masodik utan viszont log a kotenyhas. A elso utan en is budoset izzadtam,es napallergiam lett,de elmult mindketto,most a masodik utan fellangolt a gyermekkori porallergiam,minden nap gyogyszert szedek,h kapjak egyaltalan levegot,ez egyelore nem tudom mikor mulik el,nem merem abbahagyni a gyogyszert. Csipoizulet allandoan faj,torokulesben nem birok egyaltalan ulni,lepcsozni sem. Szoval van aki màkos,es van aki olyan mint en,hogy mindenbol kijut a szar. De meg igy is megerte a gyerekekert.
2020. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Én nem féltem. Mindig is tudtam, hogy tudok tenni azért, hogy jó legyen az alakom. Tudtam, hogy nem fogok feleslegesen elhízni, és szülés után sem. Anyós minden áron azt mondogatta, hogy majd meglátom, hogy hogy elhízok, meg 5 mérettel nagyobb nadrágot akart rámsózni, hogy majd jó lesz az nekem... aha, terhesség elején vettem egy mérettel nagyobb terhesnadrágot, hogy majd belehízok, hát még a végén is húzogathattam fel, lógott rajtam... Most szoptatáskor egész nap feküdtem, férjem hozta az édességet, kezdtem hízni, észrevettem, mondtam neki hogy ne hozzon többet, visszafogytam... akarat kérdése számomra. emellett pajzsmirigy beteg is vagyok, tehát könnyebben változik a súlyom. Ma kilenc hetes a babám, ma ültem először a szobabiciklire. Szerencsére szeretek mozogni, így ez nem teher. Ja és terhestornát is toltam a végéig. Nem mondom, hogy modellalakom van, mert itt ott fityeg kicsit, de biztos hogy vissza tudom hozni az izmaimat, így egyáltalán nem aggódok.
2020. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Én nagyon féltem, és ez telejsen független volt attól a félelmemtől, hogy a gyerek egészséges lesz-e (az egy teljesen mas fajta félelem).

Végig jártam edzésre és figyeltem rá, hogy mit eszek. Szinte semmi nem jött fel, de én rosszul éreztem magam a szülés után még évekig. Ma már azt mondom jobban nézek ki mint előtte :)

30/N

2020. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!