Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány évesen vállaltatok...

Hány évesen vállaltatok gyermeket?22 vagyok úgy érezzük párommal készen állunk rá, de többen le akarnak beszélni mert fiatalok vagyok(?)

Figyelt kérdés
2020. máj. 13. 00:31
1 2
 1/20 ezüsthaj válasza:
48%
Szerintem vágjatok bele. Igaz egy gyerek hatalmas nagy felelősség de ha készen álltok rá akkor nem bánjátok meg sőt igazi család lesztek már fiatalon ami nagyon jó.
2020. máj. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%

"de többen le akarnak beszélni mert fiatalok vagyok"


bullshit. Ha 17 éves lennél, és ezt mondanák, még megérteném... Hogy manapság 30 éves korban divat szülni, az titeket ne befolyásoljon!


Ha mondjuk nincs saját jövedelmetek, lakásotok, és amiatt mondják, azt is megértem valahol, de abszolút nem vagy túl fiatal hozzá.

2020. máj. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Az attól függ mennyire látjátok reálisan a gyerekvállalást illetve mennyi ideje vagytok együtt, hol tartotok egzisztenciában.

Hogyha a gyerekvállalásból két cuki lábacska van meg meg a tökéletes család képe akkor felejtsétek el, nagyon nagyon gyerekek vagytok hozzá. Ha nem éltetek még együtt legalább 2-3 évet (22 évesen ezt kötve hiszem) akkor szintén felejtős, nem ismeritek egymást eléggé. Tini járogatásba nem vállalunk gyereket. Hogyha nincs mindkettőtöknek megtakarítása, bombabiztos munkahelye, karrier lehetősége akkor szintén óriási felelőtlenség. 1-2 év munkatapasztalattal nagyon kevés helyre fogsz kelleni szülés után.

Huszonévesen az emberek nagyon nagy többsége álomvilágban él a gyerekvállalással kapcsolatban. Magadat sem ismered, a személyiséged se alakult még ki teljesen. Kötve hiszem, hogy úgy állnátok 22 évesen, hogy felelősségteljes döntés lenne a gyerek. Hogyha ezt magatoktól nem látjátok akkor nagyon nagyon gyerekek vagytok még.

2020. máj. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is rettentő fiatal egy 22 éves lány még a gyerekvállaláshoz, azért ennyi idősen az emberek nagy része még tanul vagy alig egy kis ideje dolgozik, nincs még meg a megfelelő és szükséges anyagi háttere, se a stabil kapcsolat, mint pl min. 1-2 év együttélés stb. 22 évesen azért nehéz elhinni, hogy megtalálta az ember élete nagy szerelmét (vagy ha igen is, az évekkel később derül ki), ezek általában tini szerelmek, amik aztán vagy bírják a megpróbáltatásokat vagy nem. Egy szóval én nehezen tudom elhinni, hogy valakinek 22 évesen minden adott egy gyerekhez, van elég pénz, külön lakás, több éves stabil kapcsolat, eleget élt és szórakozott stb stb. Meg hát az is egy jó kérdés, hogy egy ilyen fiatal lány fel tudja-e mérni, mivel jár egy gyerek, mennyi fáradtság, stressz, felelősség és társai .Nyilván biztos van ilyen, nem azt mondom hogy nem, csak szerintem ritka, mint a fehér holló.

Ettől független a ti dolgotok, de szerintem bőven ráértek még ezzel.

2020. máj. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
20 évesen mentem hozzá a férjemhez, szerettünk volna babát, de végül sokat kellett várnunk rá. 25 voltam, mikor megfogant, 26, mire megszületett. Nem rajtunk múlt sajnos, és most, sok évvel később, 4 kisgyermekkel azt mondom, hogy simán jöhettek volna előbb is. Nekem a család és a gyerekek a mindenem, mindig is arra vágytam, mint ahogyan most élünk.
2020. máj. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem a kor lényeges a gyerekvállalás szempontjából. Inkább az hogy stabil háttér, jó kapcsolat legyen. Tehát nem 2 éve ismerem a párom, van saját lakás, anyagi háttér.... Stb. Ez 22 évesen nehezen hiszem el, hogy megvan. Sokszor látom, hogy fiatal lányok nagy mellénnyel büszkélkednek, hogy ők fiatal anyák és semmit nem bánnak, meg attól ők milyen jó szülők. Aha csak közben pl. a szüleiknél laknak. Sztem felelősségteljes felnőtt csak úgy vállal gyereket, ha ő maga tud számára biztosítani mindent. Meg ugye az érzelmi háttér. Ha én az első 2 éves kapcsolatomba szültem volna, most nevelhetném egyedül. Ezért mondom hogy nem elég 2-3 év ismerettség. Kell az is hogy együtt éljetek külön a szülőktől.
2020. máj. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
19 évesen férjhez mentem, egy év múlva szültem. Nem csinálnám másképp. Idén 23 éves a lányunk.
2020. máj. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt a felnőtt érzelmi érettséghez kötném elsősorban. Aztán a párkapcsolat stabilitása és az anyagiak.

Előbbi alatt azt értem, hogy érzelmileg leváltál a szűleidről, van saját véleményed, értékrended, világnézeted. Gyermekkori sebeidet helyén kezeled, az abból fakadó frusztrációd nem másokon vezeted le.

A kapcsolatotok stabil, jól ismered társad hibáit, gyengeségeit és azokat elfogadod. Felismered, hogy mi az ami idegesít benne, és észreveszed amikor olyan zavar, amiben igazából neked kéne fejlődnöd.

Tisztában vagy vele, hogy a baba nőni fog, saját, a tiédtől eltérő szokásai, gondolatai lesznek és lesznek fárasztó, idegesítő tulajdonságai is.

Anyagilag függetlenek vagytok, rendelkeztek félretett pénzzel, amiből minimum 3 hónapig fenn tudjátok magatokat tartani vész esetén. Van jövőképed a munkát illetően, amit gyerek mellett is tudsz majd vállalni.

Én ezeket gondolnám át gyerekvállalás előtt, kortól függetlenül.

2020. máj. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem kor függő, hanem értelmi, érzelmi érettség és egzisztencia kérdése. Ha megvan a kellő anyagi háttér, van hol laknotok, rendes állás ,mind a két félnek, hogy ne csak az alanyi jogon járó összeg járjon a gyerek után. Valamint érzi magát a pár annyira felnőttnek, hogy tudja, ezzel gyökeresen megváltozik az életük egy életre, és ezt fel is érik ésszel, és nem lesz az a baba születése után, hogy miért kellett a gyerek, még nem éltük magunkat.
2020. máj. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Csak egyetérteni tudok a korábbiakkal, ez nem kor függvénye, ha 22 évesen is vagytok olyan helyzetben, érzelmileg-értelmileg-anyagilag, akkor hajrá. Nagyon sok ellenpélda van viszont, a család ezért is óvna titeket, és bár nem feltétlenül szükséges 30 körül vállalni az első gyereket, elsietni sem kell. Sosem lesz olyan, hogy "ideálisak" a körülmények, de érdemes mérlegelni, hogy mik azok, amik nehézséget okoznak és mi az, ami áthidalható ezek közül és mennyi energiába telik.
2020. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!