Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány évesen vállaltatok...

Hány évesen vállaltatok gyermeket?22 vagyok úgy érezzük párommal készen állunk rá, de többen le akarnak beszélni mert fiatalok vagyok(?)

Figyelt kérdés
2020. máj. 13. 00:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

19 voltam mikor össze jöttem párommal 20 éves mikor össze költöztünk 21 éves mikor össze házasodunk és 25 évesen szültem.

Szerintem sem kor függő. Viszont előtte jó ha éltek együtt dolgoztok mindketten. Neked is jó ha van egy 2 év munka viszonyod hogy kapj majd rendesen gyed-et.

2020. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Pontosan 21 és fél éves voltam mikor született a kisfiam.

Nem kor, hanem helyzet függő hogy mikor ideális.

Jó ha van stabil lakhely, legalább a párodnak stabil állása. Bár én most ebben a vírus helyzetben tanultam meg jól hogy minden egy pillanat alatt változhat.

Az is fontos hogy megértsétek hogy ez mennyi mindennél jár. Nem csak egy cuki kisbaba aki jól mutat a fotókon, hanem sok át nem aludt éjszaka, sírás mind a baba mind a te részedről esetleg, és még lehetne sorolni.

Babával, kisgyerekkel is lehet programokat csinálni, de nyilván másmilyeneket mint előtte.

A párkapcsolatban is lehet változás hiszen vannak elég stresszes helyzetek már az elején is. Nem csak friss kapcsolatokat zavarhat meg ez a teljesen új helyzet hanem hosszabb ideje tartó, stabilnak gondoltakat is.

Ha ti úgy gondoljátok hogy itt az ideje akkor állj ki a véleményed mellett. Ez nagyon fontos, hiszen ha meg lesz a kicsi is valószínű valaki mindig kritizálni fogja azt hogyan nevelitek őt.

Én pl több, régebben nem megszokott dolgot is alkalmazok a kisfiamnál, és az idősebb rokonok akik látják folyton csesztetnek miatta. De mivel elég stabilan meg vagyok győzödve ezekről, nem tudnak eltántorítani.

Szóval ha úgy gondoljátok hogy itt az ideje és a pároddal meg tudtok állni a saját lábatokon, és tudtok megfelelő környezet teremteni a kicsinek akkor vágjatok bele

2020. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok, 19 voltam mikor össze jöttünk, 20 mikor össze költöztünk, 21 mikor házasodtunk és amikor szültem.
2020. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
Azt is vegyétek figyelembe, hogy a gyerekvállalás nem úgy néz ki, hogy megnyomják a gombot, és pottyan a baba. Vannak vetélések, egy-egy ilyen után minimum fél évre kiestél a játékból, van, hogy valami genetikai betegséget mutatnak ki nála, ezért vagy kénytelen elvetetni, van hogy sokáig nem jön, vagy kiderül, hogy segítség nélkül egyáltalán nem, és akkor erre is elmehetnek évek. És akkor ugye, még az se biztos, hogy az így összehozott gyerek nem vetélődik el. Ha testvért is akartok, nem biztos, hogy ha az első könnyen összejött, a második is ugyanolyan könnyen fog. Persze, nem rémisztgetésnek, csak ezek is benne vannak a pakliban, és nem tudhatjátok előre, hogy a szerencsések közé tartoztok-e, vagy vannak nehézségek. Ezeket érdemes mérlegre tenni a korai gyerekvállalás ellen szóló szempontokkal.
2020. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy a többiek írták tényleg a háttér a fontos. Én novemberben estem teherbe 24 évesen. Augusztusban születik a kisfiúnk. 18 évesen ismertem meg a férjem, egyetemen mi együtt is éltünk. Párom örökölt házat, egyetem után teljesen hozzá is költöztem. Viszont kell egy biztos anyagi háttér, mi mindketten dolgozunk (én ugyan már táppenzen vagyok), de még a babavárót is felvettük, hogy felújitsuk a házat. A kapcsolatotok meg legyen stabil, mert nálunk pl a szexet is pihentetjük, nagyon nehéz elvonatkoztatni a babától a hasadban, aki folyamatosan a tudtodra is adja, hogy ott van. 😅
2020. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kerdezo,


Nem igazan ertek egyet itt par emberrel, akik azt mondjak 22eves lany, gondolom az ilyen emberek 30eves korukig az anyjuk apjuk hazaban elt es virult.

Az en tortenetem.

Normal korulmenyek kozott eltunk gyerekkoromban.

Ettol fuggetlenul 14eves korom ota nyaron napi 8, ev kozben hetvegen 6orat dolgoztam.

Sosem kertek erre a szuleim, megis orultem, hogy vihetek haza en is penzt. ( sosem magamra koltottem mint a tobbi velem dolgozo diak)

18eves koromban viszont apam elhagyott mindet. Anyukam ott maradt a hugommal es alberletbe kellett koltozniuk.

Nem volt mas valasztasom, angliaba mentem egy raktarba hogy segitsek rajtuk.

Minden honapban fele fizetesemet atutaltam nekik.

20 evesen megismertem a ferjem.

Fel ev utan megkerte a kezem, majd 22evesen ferjhez mentem es megszuletett a kislanyunk.

Most 25vagyok es varjuk a tesot.

A ferjem 39eves. Van kozottunk 14ev,ami elsore soknak tunik, de isten ajandeka, semmit sem veszunk eszre belole.

Anyukamnak kozben rendezotott egy orokseggel az anyagi helyzete.

A lanyom es a ferjem a legjobb dolog az eletemben!

Ha hiszed ha nem, az eskuvomon, csokordobasnal,a kepembe rohogott 2 ferfi ( a ferjem kamu baratai, azota kb koszonni se szoktak)

Hogy mennyire gaz 22evesen ferjhez menni es szulni.

Mondja az aki havi 20 novel lefekudt.

Hidd el nekem, megeri bevalalni azt, hogy megszolnak, ha anya leszel nagyivbe kakilsz majd mas velemenyere.

Van egy ismeros csajszi, 40eves.

Beszolt, hogy neki bizony huszon eves koraban eszebe nem jutott volna szulni,

Ennyit mondtam ra- te 40evesen szultel, ha a fiad a te szokasaidat csinalja, pont 80leszel, segitesz majd pelenkazni?


Minden jot kedves!

2020. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%

14-es vagyok:

aki lepontozott, az tanuljon meg olvasni, az én válaszom az egyik leghasznosabb erre a kérdésre.

2020. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
25%

14es- teljesen igazad van.

16os voltam

2020. máj. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%

Én 24 voltam, házas, saját hiteles házban, volt diplomám, 8 éve dolgoztam, férjem 10 évvel idősebb, ő már nem akart éveket várni, 30 felett meg én sem szülnék.

A kórházban 12 napot voltam bent, mind a 3 szobatársam nálam fiatalabb volt, 1-2 évvel, mind házasok, normális körülményekkel. Ettől függ inkább.

Válás akkor is lehet a vége, ha 30 felett vagytok.

2020. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen szültem a kislányomat, most vagyok 26 és a másodikat várjuk. Nem fordult meg a fejemben egyszer sem, hogy rosszul döntöttem volna vagy, hogy túl fiatal voltam. Az anyaság tett engem olyan emberré amilyen mindig is akartam lenni. Nem tudnám elképzelni az életem nélküle.
2020. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!