Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematomaval dolgozni?

Hematomaval dolgozni?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok. Egy 6*5 mm-es hematoma van a petezsák mellett, valamennyire bele is nyúlik. A doki azt mondta, hogy űlőmunka lehet. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Tényleg nem lehet baj? A munkahelyemen azt mondták még egyszer rá kellene kérdeznem, mert bár űlni kell, nem irodai munka, néha járkálni kell egy dolgokat pakolni. Max fél kg. Nem vérzek és nem is barnázok.
2020. máj. 19. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

A hematóma lutri. Ha elsodorja az embriót akkor, az akkor is megtörténik ha fekszel.


Nekem is volt, és fizikai munkát végeztem mellette. Ma már másfél éves a fiam. A dokim engedett dolgozni, ő is azon az elven volt, hogy persze ha a saját megnyugtatásom miatt szeretnék inkább feküdni akkor tegyem azt, ad hozzá papírt, de valójában nem menthetem meg vele a terhességet. Csak a szerencsén múlik.

2020. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az en sztorim: irodais voltam, 6.heten verzes, rohantam korzetihez, mondtak h csak verzes, normalis, aztan megis felhivtam egy magandokit es o azonnal akart fogadni. Megkerdeztem h megvarhatom-e a munkaido veget es az volt a valasza h Holgyem, ha Onnek fontos ez a baba, most idejon.


Kiderult h hematoma, kiderult h ahogy az elso irja, ha tavozas kozben elsodorja a petezsakot, a terhessegnek bucsut inthetek. Azota eltelt majdnem 10ev a kis petezsakos kint reggelizik a 7eves tesojaval aki szinten hematoma mellett cseperedett es pocakomban van a 3. Akivel szinten 3 hetet fekudtem mint a tesoival, 16hetes most.

Szoval nem tudom h az allasodat felted v csak bizol a dokidban, en most elmennek azonnal tappenzre, nem erdekelne semmi,3 het alatt felszivodik altalaban es utana meloztam vegig. Plane ha belelog. Ertem h most nem verzel de ez vagy felszivodik v alvadt ver formajaban tavozik es akkor sodorhatja.

2020. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyobb volt a hematóma 19 mm. 2 petezsák volt: amiben embrió volt 18mm volt, a másikban meg a hematóma. Nekem másfél hétig kórházban kellett szigorúan feküdni, csak wc-re/tusolni/enni kellhettem fel. Igaz én véreztem is, és sokáig barnáztam. Sokszor elhangzott az a mondat, hogy bármikor kimoshatja az embriót a vérzés. Végül felszívódott a hematóma. Ha még egyszer így járok én tuti, hogy feküdni fogok. Nekünk sajnos nem maradt meg, de nem a hematóma miatt, hanem leállt végül a szíve:-( Én neten a kórházban azt olvastam, hogy ülni se jó ilyenkor. Ha dolgokat pakolsz akkor lehet hajolnod kell, az megint nem jó. Én a helyedben táppénzre mennék, legalább addig amíg nem szívódik fel. Sok sikert neked!
2020. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves második, azért voltam dolgozni, mert megbíztam az orvosban. Aki nem az én orvosom volt, de ő találta meg a hematomat. Ma egyeztettem a saját dokimmal, aki azonnal eltiltott a munkától. Pihennem kell, nem muszáj állandóan feküdni, de ne ücsörögjek vagy sétáljak sokat egyszerre. Amíg nem múlik a hematoma még a házimunka is tilos.
2020. máj. 20. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na vegul ugyanoda jutottunk ki, orulok:) pihenj sokat, drukkolok!
2020. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem féltem a munkám, meg semmit a babán kívül. Ezért nem is hagyott igazából nyugodni a dolog.
2020. máj. 20. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jol tetted h rakerdeztel! En iszonyat hajtos es lelkiismeretes vagyok meloban, neha meg most terhesen is fent vagyok ejfelig ha muszaj, de a baba az elso es akkor en is szot fogadtam az orvosnak es milyen jol tettem.
2020. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!