Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az, amit megvettetek de...

Mi az, amit megvettetek de felesleges volt? (a babának) Gondolok a sok listára, én most állítom össze magamnak, de nem szeretnék felesleges dolgokat venni. Gondolom gyakorló anyukák már tudhatnak valamit.

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 13:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Utazóágy, járóka. Sosem használtuk őket. Mikor aludt a kiságyában volt, mikor ébren volt, a játszószőnyegen, alatta vastag plédek. Így játszottunk együtt. Már 2 éves lesz Karácsonykor, tudja mihez nyúlhat és mihez nem, mert sosem volt korlátok között. A lányunk már kiskamasz, de ezek nála sem kellettek.

Még gondolkodok...

2008. nov. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még valami. Azért feleslegesnek nem mondanám, mert nem lehet tudni hogy alakul, de én csak azután venném le a polcról, miután kiderült, tényleg szükség van-e rá. És ez a mellszívó, cumisüveg. Nálunk egyik gyereknél sem volt soha szükség rá, mert szerencsére a sors bőtejűséggel ajándékozott meg, így mindig is ciciből szopizak, 6 hós korig kizárólagosan mindketten. lehet, nálad is így lesz. Cumink sem volt soha, mert nem kellett. És még cumi helyett az ujjukat se szopizták egyiken sem, ellentétben a riogatókkal.

Remélem sikerül jól szelektálni, nehéz ügy az biztos.

2008. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
44%

Ha arra a listára gondolsz, ami újszülötteknek kell: body, tipegő, pelenka cumi, cumisüveg stb., az szerintem mind kell, vagy ha nem, akkor sem tudod előre, hogy mit hagyhatsz ki belőle.

Jó készülődést!

(Írj konkrét dolgokat esetleg)

2008. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Az utazóágy nagyon jó dolog. Sokat aludt kint a levegőn benne a lányunk, ha mamához vittük vagy vendégségbe, akkor sosem kellett agódni, hogy hol alszik, ha álmos.
2008. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha esetleg mégis van olyan amit kihagyhatsz, mert lehet, hogy nem kell (pl cumi, cumisüveg), azt akkor is meg lehet venni, mikor úgy érzed, kell. Semeddig nem tart a férjednek elszaladni a gyógyszertárba vagy drogériába egy-egy ilyen darabért.
2008. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
a kórházi csomagban: mivel császáros voltam és nem fürödhettem rendesen egy hétig felesleges volt sampon, balzsamot vinnem. Megint a császár miatt nem kellett a nedves törlökendő, vettem domestos törlőt és wc-ülőkére papírt, hát eszembe sem jutott használni. Itthon a babának még nem nagyon használtam a hordozókendőt, pedig jó drága volt, remélem később azért ki tudjuk majd használni. Nem én vettem, de nem használtuk a kapott cumisüvegeket. Egyféle van, azt használtuk, amikor kellett, Aventes, nem váltogatom össze-vissza a baby novával meg a Nuk-kal. Egyébként mindent használunk, a szopis párnát, a játszószőnyeget, a pihenőszéket, ezek még a nagyobb összegek. Persze a bútorokon túl (kiságy, pelenkázó) de azt mi kaptunk. Talán fele ennyi ruha elég lett volna, de azt meg külföldön használtan vegyes csomagban vettem, nem tudtam válogatni. Volt vagy 20 body, 25 tipegő, rengeteg kisnadrág meg póló kezdésnek, abból nem kell annyi. Textilpelusból sosem elég, a mellszívó is jól jön. Majd még írok, ha eszembe jut valami.
2008. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
a mellszívóhoz meg a cumisüveghez csak annyit: én is szoptatni akartam, mindenki így indul neki, gondolom nagyon kevesen mondják azt, hogy én meg sem próbálom. Én is próbáltam és nem ment, borzasztóan fájt a mellem. nem a technika volt rossz, egyszerűen a mellem volt túl érzékeny. Most, 3 hónaposan jutottunk oda, hogy megy a szopi, eddig fejtem és cumisüvegből adtam a tejet, az első hónapban sajnos tápszert is. Ehhez kellett egy jó mellszívó, cumisüveg. Amit feleslegesen megvettünk a sok kanalas, poharas eszköz, amivel az első hetekben próbáltuk etetni a babát, hogy ne legyen cumizavaros. Végül feladtuk, szépen hangzik, hogy kiskanállal eteted meg pohárból, ha nem megy a szopi, de próbálja meg egy újszülöttbe beleerőltetni 80 grammot így. Mire leér a vége megint éhes lesz. Erre is készülj, mert sajnos akarni nem elég a szoptatást, persze az elengedhetetlen hozzá, de néha sajnos kevés.
2008. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a hordozókendővel jártam meg: egyszerűen nem marad benne a bébi. Kaptunk egy kengurut, abba kb. 10 perc a tűrése. Más viszont esküszik rá. Ugyanilyen az utazóágy: mi sokat megyünk ide-oda, nekünk hasznos.

Üdv.

2008. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, azért is írtam, hogy nem mondanám feleslegesnek, de csak azután venném meg, ha tényleg szükséges.

Nem a fejés ellen vagyok, dehogy! Csak nem biztos, hogy kell, ezért a szülés utánra hagynám a vásárlását.

Nekem pl rengeteg tejem volt fejés nélkül is, hátha a kérdezőnek is ilyen szerencséje lesz.

1-2 válaszoló

2008. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó válaszolónak, én sem rosszból írtam, hogy mégis kellhet, remélem nem bántottalak meg. csak nekem meg olyan csalódás volt, 3 hónapja szültem de néha még most is sírok miatta, hogy nem tudtam rendesen szoptatni a babámat és néha még most is vannak gondok. Azt senki nem mondja el, hogy mit csinálj, ha nem megy, hogyan kezeld. Persze itt a védőnő, de ő is csak azt mondta, hogy erőltessem, próbáljam, mintha nem akarnám.Dehogynem akartam! zokogva etettem cumisüvegből, pedig a saját tejem volt benne! Jobb, ha a kismamák felkészülnek rá, hogy ez is megtörténhet, sajnos. Tejem nekem is sok van, csak a mellem fájt, néha még most is fáj nagyon. Mi a kórházból hazafele menet vettük a mellszívót, amikor kiderült, hogy mindenképpen kelleni fog. Viszont a tejgyűjtő zacsi helyett, ami jó drága olyan gyógyszertári tégelyt használok, amibe a krémeket rakják, 30 ft egy darab és újra lehet használni.
2008. nov. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!