Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor csinálnak vérvizsgálatot...

Mikor csinálnak vérvizsgálatot, mikor irnak ki nekem terhes vitaminokat, mikor kuldenek vizsgalatokra? 8hetes vagyok es eddig csak UH volt, illetve az hogy majd védõnõhöz kell mennem semmi más

Figyelt kérdés

Mást mindenfele küldenek, mennek mindenféle vizsgálatokra, nálam eddig semmit sem néztek, pedig ejszaka majdnem semmit sem alszok, enni is alig tudok a rosszulletek miatt, ès a talpam rettentõen viszket.

Veletek mikor kezdtek el foglalkozni


2020. jún. 2. 18:35
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
Nálunk a nőgyógyász adja a beutalót.
2020. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Elmész a védőnőhöz a papírral, amit a nőgyógyász adott, hogy élő terhesség van. Oda már mehetsz akár most is, de mindenképp 12. hét előtt. (Én mindig 10 hét környékén mentem) Előtte célszerű felhívni, hogy mikor mehetsz. Majd a védőnő mindent el fog neked mondani. Ad listát a vizsgálatokról, hogy melyik héten mi következik. Kapsz tőle egy kiskönyvet, ezt onnantól minden vizsgálatra magaddal kell vinned.

Utána elmész a háziorvoshoz, ő kitölti a könyvedben az ő részét, ez egy “örök beutaló” is lesz. Van egy első trimeszteri vérvétel és vizelet vizsgálat, ezt is majd a háziorvossal megbeszéled, hogy mikor csinálja meg neked. Utána majd a 12 hetes vizsgálatra kell bejelentkezned vagy a kórházba, vagy magán úton valahova. De ezeket mind el fogja mondani a védőnő!

Vitamint senki nem ír neked!!! Bemész a gyógyszertárba és veszel egyet.

Nekem az orvosomhoz 4 hetente kell járnom, a védőnőhöz is kb úgy, majd a terhesség vége felé kell kicsit sűrűbben (legalábbis az enyém az első terhességemnél a 30. héttől 2-3 hetente találkozni akart, most nem tudom hogy lesz).

Kb ennyi.

2020. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes védőnőnél kezdeni, kapsz kiskönyvet. Abban benne vannak, hogy mikor milyen vizsgálatra kell menned. El kell vinned a háziorvoshoz, a kiskönyv egy adott oldalát aláírja, és meg is van a beutalód.

Nekem eddig 12. hét előtt volt egy vérvétel+vizelet (kiskönyvben szerepe, hogy mit néznek) és a 12. héten genetikai UH, végvételellel kiegészítve (kombinált vizsgálat, magánrendelés). A 12. heti vizsgálaton a nőgyógyász még kért két plusz labort, azt szintén magánúton oldottam meg.

Amikor ezeken túl voltam, megkérdeztem a védőnőt és a nőgyógyászt is, hogy a 18. heti vizsgálatig van e más teendőm. Nincs, mert a fogorvos annyira nem sos, és eddig a vírushelyzet miatt nem javasolták.

Vitamint esetleg megkérdezheted az orvost hogy mit ajánl, vagy gyógyszertárban is érdeklődhetsz.

2020. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
65%
Szeged: Sztk-n az orvos megállapította a terhességet és mivel az előző terhességem nem volt komplikáció mentes így én 2 hetente mentem kontrollra. Fel kell majd keresned a körzeti védőnődet. A 12 hetes Uh után a védőnő kiadta a kiskönyvemet (a vírus miatt nem is voltam nála...egyéb esetben korábban ad kiskönyvet). Az uh után megkértem a terhesgondozásra az időpontot. Ott megkaptam a beutalót a vérvételre, korom miatt genetikai tanácsadásra, az adókedvezményhez a papírt. Most itt tartok 16 hetes terhesen. 2 nap múlva megyek vérvételre először...és nem...nem a háziorvos utal be. Előző terhességnél a 16.-ik héten voltam cukorterhelésen mert apukám cukorbeteg volt, de most még nem kaptam beutalót és legközelebb csak júliusba megyek terhesgondozásra. Az orvos majd megmondja, hogy mit szedj. Folsavat mindenképpen. Ha nincs gond akkor extra adag magnézium nem biztos, hogy kell majd. Terhesvitamint pedig bármelyik patikában tudsz venni.
2020. jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Derítsd ki melyik védőnőhöz tartozol, hívd fel, hogy ott mi a helyzet, be lehet-e személyesen menni. Nekem telefonon töltötte ki a kiskönyvet, de ez lassan 2 hónapja volt, akkor rosszabb volt a helyzet. Ő ad egy listát is, hogy melyik trimeszterben mit kell csinálni, hova kell menni. Beutalót a háziorvos ad, nem értem, ő miért mondta, hogy nem. Vitamint meg senki nem ír fel, elmész a gyógyszertárba, veszel egy első trimeszteri vitamint, és ennyi. Ha valami gond lenne, a vérvizsgálat eredményéből kiderül, pl vitamin hiány.
2020. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
69%
10 hetes vagyok, en meg nem voltam vedononel, mert sajnos meg nem vagyok bejelentve ide, ahol eletvitel szeruen lakom. Nogyogyasz szerencsere fogad sztk-ban igy is, multheten voltam vervetelen+ vizeletmintat is kellett leadnom, hepatitis-t is kivizsgaljak, illetve kenetet is vettek. Jovoheten megyek vissza, utana 12.dik heten genetikai uh. Nekem is a nogyogyasz adta a beutalot vervetelekre/vizsgalatokra eddig. Haziorvosom szinten 200 km-re van innen, ott nem voltam meg😅
2020. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
26-os: Én sem vagyok bejelentve oda, ahol lakunk, de nem számít. Felhívtam a lakcímkártyán szereplő cím szerinti védőnőt, ő mondta, hogy mindegy, hova vagyok bejelentve, az a lényeg, hova hozzuk haza a babát majd. Szóval inkább keresd fel a védőnőt gyorsan, kelleni fog a kiskönyved. Háziorvos meg átkéri az aktád a másiktól, és átjelent...
2020. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Engem se küldött a házi sehova, egy EKGt csinált meg kitöltötte a kiskönyv rá vonatkozó részét, és mondta szóljak ha kell táppénz. Minden beutalót laborra Uh-ra a terhesgondozáson adtak.

Elsőnek ha meg van az élő terhességről a papír keresd fel a védőnőt, és ad majd listát mikor hova kell menned, milyen vizsgálat mikor kell. Ráérsz majd a 12hetes ultrahanggal intézni az első laborokat is.

2020. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező. Terhes vitamint nem ir fel az orvos neked, azt magad valasztod ki, milyet szeretnel szedni.

Én jelenleg 26 hetes varandos vagyok. Nalam ugy zajlott hogy amint megvolt a papír hogy élő magzat akkor kértem idopontot a 12 hetes genetikai ultrahangra , ezutan elmentem a körzeti védőnőmhoz, aki kiallitotta a kiskonyvet. ( itt szegeden 2 vedonohoz kell jarni, a korzeti plusz aki a terhesgondozast vegzi) Amint eljott a a 12 hetes genetikai uh, utanna az eredmennyel felhivtam a terhesgondozoban a védőnőt, aki adott idopontot, amin mar kb 15 - 16 hetes terhes voltam( mar nem. emlekszem. pontosan)

A vérvételre a papirt a terhesgondozoban a védőnő adott( vercsoport meghatarozas, teljes verkep plusz vizelet, Toxoplazmara vervetel beutalo, meg még volt pár)


Szoval a lenyeg az akart lenni hogy engem kb a 16 dik hetig nem kuldtek vérvételre, se a fogadott nogyogyaszom se a haziorvosom.


De amugy ahany város es orvos annyi valtozat létezik szerintem. :)

Jo babavarast neked.

2020. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

koszonom mindenkinek.


18 -as- nagyonis fontos hogy most megfelelo vit-asvanyi anyag kiegeszitot szedjek, egyreszt mert a tunetek mint nagyon erõs ,azinte kibírhatatlan lábviszketes , faradekonysag stbstb a jódhianyra adnak okot, aminek hianya NAGYON VESZELYES lehet, a magzat elhalasahoz, karosodasahoz nem megfelelõ növekedesehez, spontán abortuszhoz vezethet!!

Ugyhogy hiaba irtad hogy miert sirok annyit, nagyon is van okom aggódni, mivel ezt eggyáltalán nem lehet félvállról venni.


Nagyon szeretnenk ezt a babát, es fontos hogy már az elejetol megfeleloen fejlõdjon.

2020. jún. 3. 08:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!