Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha félek a szüléstől?

Mit tegyek, ha félek a szüléstől?

Figyelt kérdés
19 hetes terhes vagyok, félek a szüléstől. Így igazából nem gondolkodtam azon, nem gondoltam bele mélyebben, hogy meg kell szülnöm a babát. (Furán hangzik, tudom.) Én ezt az egész gyerekvállalást úgy képzeltem el, hogy az egész terhességet és a szülést átugorva már csak a pici babámat tartom a karomban. A rosszullétek hál' Istennek elmúltak, de félek a szüléstől. Volt már nagyon erős menstruációs fájdalmam (petefészek ciszta), akkor úgy éreztem, ott halok meg rögtön. A szülés gondolom 100x jobban fog fájni. Mi lesz, ha mondjuk nem fogom bírni? Vagy feladom? És mi lesz akkor, ha szülés utáni depresszióban leszek? Ettől is félek. A gyerek többször is fel fog kelni éjjel. Hasfájós is lehet. Mi lesz, ha olyan fáradt leszek, hogy nem fogom őt tudni ellátni? Az ébresztőre se kelek fel mindig. Fel szoktam tenni a telefonomat a szekrény tetejére, hogy jól halljam, felmászok egy székre, és leveszem, kikapcsolom, de van, hogy így is visszaalszok. Mi van, ha nem kelek fel a gyereksírásra vagy visszaalszom? Mi van, ha bármi baja lesz emiatt?

2020. jún. 17. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Bírni fogod.Egy anyának mindent ki kell bírni.Erős leszel meglátod.Amikor megszületik ő ad erőt neked.Azzal, hogy szüksége van rád.Te meg imádni fogod.Megvéded őt mint egy anyatigris.Ha van édesanyád most itt a jó alkalom, hogy beszélgess vele.Hogyan szült meg téged.Fájt-e? Örömmel elmesélné.Az a lényeg, hogy csak magaddal törödj és a babával ha a szülőszobában leszel.
2020. jún. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha ennyire félnék, elmennék pszichológushoz hogy segítsen szembenézni a félelmemmel, vagy keresnék olyan kórházat, ahol kérésre megcsinálják a programcsászárt.
2020. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Te nem csak a szüléstől félsz, hanem mindentől. Te eddig úgy voltál hogy jajj édes kis cukimuki meg tündibündi. Rózsaszín felhő stb. Aztán most higy jobban benne vagy a témában rájöttél h ja nem úgy can az. Ezért kéne felkészülni jobban még a terhesség előtt
2020. jún. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem bántásból mondom, de pont az ilyenek szoktak baromira meglepődni, hogy mennyire borzasztóan is nehéz egy újszülöttel. Én rengeteget készültem rá, sokat olvastam róla, milyen lesz, sok emberrel beszélgettem, pokoli nehéz időszakra készültem, mégis felülmúlta a képzeletemet az a fáradság és 0-24-es készenlét.

De meg fogod tudni oldani, mindenkinek sikerül. Csak nagyon sok kellemetlen meglepetés fog érni

2020. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Én is féltem tőle,nyugtasson a tudat,több millió embernek sikerült,neked is fog. Nem fogok hazudni,fáj,nagyon. De túléled és amint kezedben fogod a picit,tényleg minden más megszűnik. Én is aludtam át ébresztőt,most meg a legkisebb mocorgására is ugrok. Ha szülés után depresszió alakulna ki nálad,ne félj segítséget kérni (ha nem alakul ki,akkor is kérhetsz). Az első hetekben kérj segítséget szülőktől,barátoktól. Mi mondjuk pont nem kértünk és nem azért,mert szuper mami lennék,csak tudom,hogy nálunk pl több energia vett volna igénybe elmondani,hogy minek hol a helye,mint elrakni. Nekünk szerencsére 1 hónap alatt beállt a napi rend,de az első hónap nekünk is nehéz volt. Kitartás,sok sikert és jó egészséget nektek :)
2020. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Én is épp így éreztem. Imádtam terhes lenni (a rengeteg hányás ellenére) kicsit úgy éreztem jobban figyelnek rám 😅

Aztán valahol a 30.hét körül tudatosult bennem hogy basszus hogy fogom megszülni. Nagyon féltem, nagyon kicsi a fájdalom küszöböm. Nagyon sokszor sírtam hogy jajj mi lesz, de végül oda jutottam hogy valahogy csak ki kell jönnie 😂

Végül egyetlen fájásom sem volt, császár lett. Felállásnál azt hittem meghalok. De túléltem. Azóta egyre erősebb vagyok és rájöttem mi az hogy egy anya mindent kibír :)

2020. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4


Egyáltalán nem készültem rá, és nem nem is nehéz egyáltalán, nagyon élvezem.


Kérdező, ezek a parák bennem is megvoltak, de gondolj arra, hogy a szülés csak egy napig tart, utána elmúlik a fájdalom. A babázásba meg belejossz utkozben, elolvashatsz itt 1000 könyvet, de a te babád egy külön egyéniség, lehet hogy teljesen más lesz neki a jó mint más gyerek esetében. A lényeg hogy szeresd őt és figyelj rá. (A sírásra meg tuti fel fogsz ébredni, ha nem is azonnal, emiatt ne aggódj)

2020. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 khniki ***** válasza:
56%
Az anyák hallása megváltozik. Érzékenyebbek lesznek a magas frekvenciájú hangokra, szóval tuti, h minden nyekkenésére felébredsz. Sok hülye parám volt nekem is, mondjuk a szüléstől pont nem féltem és nem is volt olyan borzasztó. De minden megoldódik, bármilyen problémával találod is szemben magad. Anyaként hirtelen nagyon találékony leszel. :)
2020. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!