Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes vagyok és egyre...

34 hetes vagyok és egyre jobban félek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Eddig egyátalán nem volt bennem az hogy félek,tartanék tőle viszont minél közelebb kerülök a dátumhoz elkezdtem félni.

Félek hogy annyira fájni fog hogy nem lesz majd erőm megfelelően nyomni,ilyen van?

Elég alacsony a fájfalomküszöböm, és mivan ha elájulok pl a fájdalomtól?

Ez melett elég izgulos is

vagyok szerintem a vérnyomásom az egekben lesz....stb stb...


Más is volt így? Hogy alakult? Vagy csak túl aggódom előre?


2018. dec. 21. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2018. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy szokták mondani repülő nem marad fent és gyerek bent😀vagy vmi ilyesmi. Normális, hogy félsz. De ha már ott leszel tartani fogja benned a lelket, hogy mindjárt a kezedben tartod a kicsit. Egyébként mi most tervezzük a másodikat. Őszintén szólva én már félek a szüléstől, pedig az elsőre nagy arccal indultam majd siman megy stb. Nah de hátha... Könnyű, gyors szülést kívánok :)
2018. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Rettegtem a szüléstől, amikor megláttam a terhességi teszten, hogy pozitív az öröm után a második gondolatom az volt, hogy “tejóég meg is kell szülni”. Bennem végig bennem volt a félelem terhesség alatt hol jobban, hol kevésbé. Szerintem ezért született a kislányunk a 42.héten:). Amikor beindult elszállt minden félelmem, tudtam, hogy együtt megcsináljuk. Ügyesek is voltunk:), 8 óra alatt repedés és vágás nélkül megszületett. Másodiknál nem volt időm félni, mert a 1,5 éves után szaladgáltam, lakást újítottunk plussz 34.hétre született végül császárral, mert 3 óra vajúdás után nagyon leesett a kisfiúnk szívhangja. Bármelyik pillanatban újra csinálnám Értük! Baromir fáj ez tény, de megéri, mert életetek legcsodálatosabb kalandja veszi majd kezdetét.
2018. dec. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok hogy megéri. Köszönöm a válaszokat.

Igazábol attól félek hogy valamit nehogy rosszul csináljak. Vagy hogy a fájdalomtól nehogy kimenjen minden erőm.Bár tudom hogy ez valahol hülyeség, de ugye ismeretlen számomra a dolog és nem tudom mi vár rám.


Remélem könnyű szülés lesz és ami nekem a legfontosabb hogy rendben zaljon majd le és egészséges legyen a kisbabám.🤱😊

2018. dec. 21. 23:35
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az orvos meg a szülésznő ott lesz ha elvesztenéd az önkontrollt. Ha elájulsz, majd ők összekaparnak. A fájdalom ellenére fogsz birni nyomni,mert egyszeűen nyomnod kell azt fogod érezni. És ha majd itt tartasz, az lelkesitsen hogy ez már a vége, percek múlva kint lesz a pici :)
2018. dec. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz ilyen, ne aggódj.

Annyi adrenalin lesz a szervezetedben, hogy egy hegyet el tudnál mozdítani, és olyan boldogság löket elöször látni, hallani, és érezni a babàt, hogy ott helyben szülnél még kettőt.

Ha annyira borzalmas lenne, nem lennének kistestvérek. 😉

2018. dec. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

33.hetes vagyok, én is elkezdtem félni kicsit, bár inkább az "ismeretlentől"..

Magán a szülésen nem stresszelek, mert az jön úgyis,inkább az előzmények rémisztenek. :D

2018. dec. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél nem féltem, gondoltam majd kijön valahogy. 8 nap túlhordás után indították hajnali 6-kor, másnap este 6-kor lett meg. Gondolhatod, hogy milyen kimerült voltam 36 óra ébrenlét és 24 óra éhezés után. Fájdalomcsillapító nuku. A végén elájultam a fájások közt. A kitolásra mégis erőre kaptam mert tudtam, hogy most a babámért muszáj és sikerült is. Szóval nem kell felni ki fogod bírni, menni fog! :)

A másodiknál rettegtem, sokat sírtam is az utolsó hetekben. Az meg egy álomszülés volt, 2 óra alatt meglett a baba. Persze fájt de az előzőhöz képest egy tavaszi piknik volt.

És tényleg igaz, hogy amint kint van a baba megszűnik minden rossz és úgy érzed akár 5x végigcsinálnád érte, annyira édes. :)

Szóval nyugi, menni fog éa nem fogod elrontani. Azért van ott a doki meg a szülésznő, hogy segítsenek. :)

2018. dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most meg is megnyugodtam.😊 Majd ha előjön megint akkor újra elolvasom!!😁 Szóval köszi mindenkinek!🤗
2018. dec. 22. 09:55
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne h minden no erez ilyet szules elott. En pontosan ugyan ezt ereztem mint te, rettegtem az ismeretlentol, a fajdalomtol. Mikor oda kerult a sor h folyt magzatviz, annyira izgultam h remego labakkal alltam a doki elott aki megvizsgalt. Meg persze a tudat h hamarosan ANYA leszek. Ott akkor a fajasok kozott meg mar nem azon gondolkodsz h ez mennyire faj. Probalod kovetni a szuleszno utasitasait. A legcsodalatosabb dolog az eletben amikor eletet adhatsz egy masik embernek 😊 utana hamar elfelejted a fajdalmat, drukkolok 🤩
2018. dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!