Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is féltek a szüléstől...

Ti is féltek a szüléstől ahogy egyre közeledik az idő?

Figyelt kérdés

Nagyon várom de egyben nagyon félek is hogy mi fog rám várni vagy magától a helyzettől is. Vagy hogy hogy fogom bírni a fájdalmat.

31 hkm


2019. júl. 22. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen nagyon féltem. A fájdalomtól kevésbé, inkább attól, hogy a kicsivel minden rendben legyen (hogy nehogy oxigénhiányos legyen, köldökzsinór rátekeredjen stb..).
2019. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem féltem, mert nem tudtam mi vár rám. Aztán megtapasztaltam, és a másodiktól már félni fogok :D

Amúgy tényleg, az elsőnek iszonyat nyugalommal vágtam neki. Inkább csak a baba miatt izgultam.

2019. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szintén: az ismeretlentől nem szoktam félni. Egyelőre még nyugiban vagyok. Max én is azért fogok nyugtalankodni, hogy rendben legyen minden a babával.
2019. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Ahogy az első, a fájdalomtól nem.



Most 10 hetes vagyok



Jobban félek


Nem a fájdalomtól...

Most nincs mögöttem olyan orvos, akiben megbízom, nem olyan körházban szülök

( költöztünk messze)

Így sem volt könnyű szülés.

Félek a baba miatt

És most már magam miatt is, mert van egy nagyobb, akiért felelek

2019. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem még 10 nap van szülési, első baba. Én is félek, nem tudom mire számíthatok, mi fog történni velem, izgulok hogy minden rendben legyen a picivel.
2019. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En 34 hetes vagyok. Van bennem izgalom, mert nem tudom mire szamitsak. Megnéztem pár szülőszoba videót... bízom benne, hogy sikerül komplikáció mentesen szülni.... :)
2019. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem féltem. Szerintem ront az élményen ha előre rettegsz mert fájni fog, stb. Nem tudom sok nőnek miért mániája a kismamákba belebeszélni, hogy ez milyen borzasztó élmény, aztán tényleg az lesz mert így lépsz már be a szülőszobára mert ezt hallottad korábban. Anyósom is próbálta nekem bebeszélni, hogy majd milyen borzasztó lesz. Az egész terhességem alatt ezt hallgattam tőle. Csak éppen ezzel szemben anyukámtól egész életemben azt hallgattam, hogy “ugyanmár, nem nagy dolog” meg “simán menni fog, nem lesz gond!”. És így is volt. Simán ment és közel sem fájt annyira mint ahogyan sokan leírják, dacára a 26 órás vajúdásnak, másfél órás kitolással. Akár ma is újra csinálnám olyan szép élmény volt, pedig csak 3 hete történt.

Tudom, hogy a fájdalom relatív, de pont ezért fölösleges előre parázni.

2019. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ, például mindenki máshogy tűri a fájdalmat. Vagy lehet, hogy azt hiszed hogy jó tűröd, aztán ott mégsem azt érzed, és lehet hogy fordítva lesz. Én például kegyetlen jól tűröm a fájdalmat, érzéstelenítés nélkül szokott menni minden fogászati beavatkozás, a varratszedés, tekjesítménytúrán voltam törött lábujjal. Aztán jött a szülőszoba....és azt hittem, ott pusztulok el. Bár rohamos gyorsasággal jött a lányom, beérkezésétől számítva (8-9 perces fájások) 4 órán belül megvolt. Bár csodálatos a női test, a nagy részére nem emlékszem, az utolsó két órában nem tudom mi történt. De például a barátnőm olyan igazi "nyápic", egy szúnyogcsípésen tud panaszkodni, aztán nevetgéltek még a férjével kitolás közben. Szóval nem tudhatod.
2019. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem
2019. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nem féltem, mert nem tudtam igazán, mitől kéne. Izgatott örömmel vártam. Aztán megtudtam. A másodiknál már jobban féltem. Ha lesz harmadik is félni fogok.
2019. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!