Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Őszintén milyen érzéseid...

Őszintén milyen érzéseid voltak mikor kiderült a kisbabád neme?

Figyelt kérdés

A legfontosabb persze az, hogy egészséges legyen.

Nem vagyok fanatikusan egyik nem párti sem, viszont valamiért mégis kislány korom óta az a kép él bennem, hogy az első gyermekem lány lesz. Semmi bajom a fiúkkal, viszont mégis tartok tőle, hogy amikor kiderül a pici neme és fiú, akkor furcsa érzés lesz, hiszen "nem erre számítottam".

Bocsánat, ha hülyeségnek tűnik ez az egész, de ha valak volt hasonló helyzetbne, szerintem érti, hogy mire gondolok.

Érdekelnének a ti tapasztalataitok ebben a témában:)



2020. júl. 15. 14:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én kisfiút szerettem volna,már neve is volt. Kislány neven nem is gondolkodtunk,meg voltam róla győződve, hogy fiú lesz. Amikor megmondták,hogy lány lesz,rögtön át állt az agyam.. mintha mindig is lányt szerettem volna. Nagyon örültem,hogy végre tudom a nemét és vásárolhatok minden félét neki😀
2020. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%
Csalódott voltam, bevallom egy napig sírtam amikor megtudtuk, hogy kislány lesz. Mindig is fiút szerettem volna elsőnek, fiút is “éreztem”, mindenki kisfiús szülőknek tippelt minket, csak kislányok vannak a családban, nagyon szerettem volna kisfiút és összedőlt bennem egy világ. A férjem tartotta bennem a lelket és mondta, hogy mi lenne akkor ha elkezdeném megrendelni az első ruhácskáit. Na több se kellett, 5 perc alatt ragyogott fel a szemem a kislányruhák láttán, elolvadtam és elszégyelltem magamat, hogy képes voltam a nemén hisztizni. Azóta is imádom, hogy kislánykánk van, már 2 éves, egy igazi kis álomgyerek. A második babánál már nincsenek “elvárásaim”, legyen egészséges az a legfontosabb tényleg. :)
2020. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért szerettem volna kislányt, mert fiú névből egyik sem tetszik annyira, hogy adjam a gyerekemnek. Ha viszont ezt leszámítjuk, akkor mindig is fiú gyereket akartam elsőre :D szóval ez ilyen vegyes érzelem volt, végülis úgy tűnik hogy lányunk lesz. Mikor kiderült csak vigyorogtam mint a tejbetök, de ha fiút mondtak volna ugyanígy egyből ráállt volna az agyam és örültem volna. Férjem csalódott volt, ő nagyon fiút akart, de már kezd megbarátkozni a gondolattal. :)
2020. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%
Fiút szerettem volna és szerencsére az is lett.
2020. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Már van 3egészséges, gyönyörű gyermekem,fiú,lány,fiú sorrendben.🙂A 4.babánkat várjuk aki kisfiú lesz.Az elsőnél tényleg tök mindegy volt,csak egészséges legyen,a másodiknál drukkoltam,hogy lány legyen,az is lett.A harmadiknál megint mindegy volt,hiszen volt már kisfiam és kislányom is.Így aztán mindenkinek felhőtlenül tudtunk örülni.Most,hogy a negyediket várjuk, én és a kislányom nagyon kislányt éreztünk,apuka kisfiút.Nekem minden kolléganőm azt mondogatta,hogy tuti lány.Kicsit bele is éltem már magam,de persze tudtuk,hogy ez 2esélyes dolog.Mikor a doki mutatta,hogy ő bizony egyértelműen kisfiú,pár másodperc csalódottság,majd eszembe jutott,hogy kisfiú nevünk nincs is😂.De a legfontosabb megint az volt,hogy minden rendben van vele, egészséges,mindene megvan.Aztán kijöttem a dokitól,és bementem egy bababoltba,hogy vegyek valamit,amivel otthon elárulhatom a gyerekeknek a kistesó nemét.Addigra már végtelenül boldog voltam,hogy hamarosan lesz egy gyönyörű kisfiam.Itthon a fiúk kiugrottak a bőrükből,a lány picit szomorú lett,mert ő már azon gondolkodott,hogy fonogatja majd a haját,milyen habos-babos ruhát veszünk neki,de mikor megbeszéltük,hogy egészséges cuki kisbabánk lesz,segített nevet is választani az öcsinek.Azóta mindenki nagyon várja már az új kis jövevényt.Már csak 6hét és itt van.♥️
2020. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindíg fiúval álmodtam, fiút szerettem volna, de sosem mutatta magát. Ezért elmentem 4D UH-ra. Kérdezte a doki mit szeretnék, mondtam fiút, kérdezte mit álmodtam, momdtam fiút. Az jó -mondta-, merthogy kislány. Én pedig örömömben elbőgtem magam. :)
2020. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

2 fiut szerettem volna, amikor meg csak elkepzeltem hogy ha majd gyerekeim lesznek...


1.lanynal 3 napig sirtam csalodottsagomban.

2.lanynal mar az ultrahangnal amikor kiderult hogy lany, kacagtam hogy nem is en lennek.

3.ra szerettunk volna legalabb egy fiut,persze lany lett, rogton elengedtem, sirtam oromomben hogy egeszseges, nem volt mit feldolgozni, nem cserelnek senkivel:)

2020. júl. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy tudtamtudtamtudtaaaaam 😁😁😁

Mikor teszteltem már tudtam, hogy nekem csak fiam lehet. Fel nem merült sosem, hogy lány is lehet...

Aztán igazam lett.

Én nagyon fiút akartam, én sem voltam túl "lányos". Csak a traktorok, kocsik érdekeltek, babám sosem volt. Nem is tudtam volna elképzelni, hogy rozsaszínbe öltöztessek, hajatfonjak, babázzak...

2020. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is lányra gondoltam, nem tudtam elképzelni, hogy nekem fiam legyen, mert nem " értek " hozzájuk, nekem húgom van és már volt tapasztalatom kislányokkal. Nem is gondolkodtunk fiú neveken, és mikor elmentünk a 18 hetes uh-ra 80%-ra fiút mondott az orvos, és ott azonnal megváltozott minden, csak néztem páromra, hogy lesz egy csodálatos kisfiúnk, és olyan boldog lettem, vágytam arra, hogy kisfiúval ajándékozzam meg a férjem akivel majd együtt horgászhat. 😊 28 hetesen meg már 100%-ra mondták, hogy fiú. És igazi kis huncut kisfiam lett, nagy barna szemekkel. Mindenben az apukájára hasonlít, kivéve a szeme. 😊💕 9 hónapos 💙
2020. szept. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Fiút szerettünk volna, tudtuk azonnal mi lesz a neve, meg se kellett beszélnünk, mert mindkettőnknek ugyanaz jutott először az eszébe. Nem is volt lánynevünk. Sőt, nincs is kedvenc női nevem.

Egyik ultrahangon lánynak mondták, másikon fiúnak, aztán megint lány. Már teljesen összezavartak. A 22. héten végül majdnem biztosra mondta a doki, hogy lány, és felhívta a figyelmünket is, hogy ideje a lány neveken gondolkozni. 🙈

Beültünk a kocsiba, megvoltunk szeppenve, teljes sokk: lány lesz!😱🤭 Persze nem baj, és örülünk neki, a lényeg hogy egészséges legyen. De akkor sem számítottunk erre. Hazaérve a férjem első dolga volt, hogy átnézze az utóneveket A-Z-ig. Kimondta hangosan, amik kicsit is tetszettek neki, én meg leírtam belőle az "elmegy" kategóriásakat. Aztán végigvettük a kis listánkat, és kihúztuk belőle, ami jelentés alapján mégse jöhet szóba, vagy nem megy a vezetéknévhez. Végül maradt egy, így aznap el is döntöttük a nevét.

Másnap elolvastam az "Örülj, hogy lány" című könyvecskét, amit végigbőgtem 🤣, de egyúttal el is fogadtam, és megbarátkoztam vele. Mostanra teljesen átállt az agyunk arra, hogy lányos szülők leszünk. 👣💝 🤗


25 hkm 🤰

2021. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!