Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti rosszullétre...

Terhesség alatti rosszullétre van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Majdnem 7 hetes terhes vagyok, a rosszullétek kicsit több mint egy hete kezdődtek. Eleinte csak a délelőtti órákban tapasztaltam, aztán napról napra egyre intenzívebb lett. Most ott tartok, hogy csak feküdni bírok, semmi erőm, a hányinger nagyon intenzív és egész nap tart, van, hogy éjszaka is erre kelek. Étvágyam semmi, pár darab kekszet tudok legyűrni, de van, hogy az is kijön.

Nem sajnáltatni szeretném magam, hiszen nagyon örülök a babának, akkor is, ha ez az időszak ezzel jár. Egyszerűen aggódom, hogy ez nem árt-e a kicsinek vagy nekem.

Bárkinek bármi tippje, amivel csökkenteni lehet a rosszullétet?



2020. okt. 22. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Amit szoktak javasolni:

- sós kekszek, ropi,

- kóla,

- gyömbér.


Nekem a gyömbéres tea sokat segített, de "csak" nagyon rosszul voltam, hányni nem hánytam (igaz nagyon "rossz" hányó vagyok, kiskamasz koromban hánytam utoljára).


Egyébként az idő segít...

2020. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Szia. Én pontosan ugyan így voltam. Én háztartási kekszet, gyümölcslevet meg banánt ettem, de volt, hogy ki jött minden. Nekem B6 vitamint mondott az orvos, hogy azt ehetem nyugodtan, valamivel jobb lett de nem múlt el telejesen. Az első 3 hónap ilyen volt, 4 kilót fogytam, aztán mikor elmúlt utánna minden oké volt. A babának nem lett semmi baja, vasat kellett szedjek meg d vitamint mert nagyon vas hiányos vagyok alapból. A terhes vitaminokat meg nem bírtam, ki hánytam mindet.
2020. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Én is ugyanígy voltam a 7.-től a 11. hétig, aztán a 13.-ra szépen elmúltak a rosszullétek.


Sajnos semmi nem segített, én még a ropit és sós kekszeket is kihánytam, a húsnak meg a látványától is rosszul voltam, nemhogy a szagától. Uborkás-paradicsomos zsemlén éltem, az is visszajött sokszor, de nem mindig :D

2020. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az segített, hogy felkelés előtt elrágcsáltam egy kis házi babapiskótát. Mondjuk nálam ennyire nem volt durva, tudtam enni mellette, csak volt hogy visszajött. Ha egyáltalán nem tudsz enni, inni, azért érdemes orvossal beszélni.
2020. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csodaszer sajnos nincs, az ido fog segiteni. Viszon van par dolog, ami kicsit segithet, es mar az is jo. Nekem most 2. terhessegnel 15. hetig tartott a rosszullet es mas dolgok segitettek, mint az elsonel, szoval nagyon egyeni. Probal ki az alabbiakbol ami jolesik, par napig es latod hasznal-e valamelyik.

- ebredeskor (mielott felkelsz az agybol) par szem sos keksz

- hanyingernel ablaknyitas, friss levego es oldaltfekves (most mar jo hideg levego jon be)

- gyombertea

- kola (nem egeszseges, de egy kis poharral nem is fog megartani es sokmindenkinek segit)

- nagyon hideg etelek: jeges tea sok jeggel, fagyasztott gyumolcs elszopogatasa, barmi, csak ne legyen tul edes

- mindig csak pici adagot egyel egyszerre, eves utan pihenj le egy kicsit

Hatha valami segit, addig meg kitartast! :)

2020. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nagyon rossz, kérdezz rá az orvosodnál a Ludea-ra. Vényköteles, szóval először mindenképp orvossal kell konzultálni. A 20mg-osat szedtem, reggel egyet bevettem belőle, és nem lett tökéletes a helyzet, de legalább létezni tudtam abban a jó pár hétben. Én a 6. héttől a 16. hétig kínlódtam 0-24 órában, ha nem lett volna a Ludea, nem tudom, hogy bírtam volna ki.
2020. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

A 6. válaszolótól szeretném kérdezni, hogy látom, hogy ez a Ludea ez savlekötő. A hányingert ezek szerint gyomorsav okozza? Nekem soha nem volt korábban savtúltengéses problémám és most sem érzem, hogy úgymond feljönne a sav, csak a kínzó hányinger van.

2020. okt. 22. 11:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is borzasztó hányingerem volt az első trimeszterben és inkább délután, este fokozódott. Nekem a sokszor kevés étkezés, folyamatos nasizás, hideg bubis víz jött be és a Nux-vomica golyócskák (Remedia, d12). Nem lett így sem 100%os a helyzet, de legalább nem hánytam egyszer sem és valamivel elviselhetőbb volt. Meg nekem ez az idő pont a karanténra esett, így dolgoznom sem kellett és tudtam jó sokat aludni (kb egész nap)
2020. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia. Én ma vagyok 7 hetes.

Nekem másfél héttel ezelőtt kezdődtek a rosszullétek most egy pár napja viszont tényeg egész nap reggeltől estig rossz a gyomrom. Folyamatosan savam van. Mindenre undorral gondolok még a saját nyálamat is rossz lenyelni.

Ezáltal nem nagyon tudok enni és folyadék is csak nagyon erőltetve. Hányni nem tudok.

Próbáltam már Rennie, Gaviscon szopogatósokat de semmit nem ér. Próbáltam a citromos vizet gyömbért de ez sem hatásos.

Nagyon rossz a közérzetem ezáltal, rossz a szájízem egész nap. Nagyon remélem, hogy majd jobb lesz.

2020. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 17 hetes vagyok. Még most is vannak néha rosszulléteim. Bennem csak a gyümölcsök maradnak meg ilyenkor pl. alma, banán, narancs, nyáron a barack, esetleg egy szelet melegszendvics. Folyadékot mindig kihányom, mindegy, mit iszok, de fontos, hogy igyál, ha nem szeretnél kiszáradással kórházba kerülni. A fekvést kerülném a helyedben, nekem attól is rosszabb volt a hányinger, vagy legalább ne legyél teljesen vízszintbe.

Remélem tudtam segíteni. További szép babavárást és kitartást

2020. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!