Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jobb vagy rosszabb volt a...

Jobb vagy rosszabb volt a terhesség annál mint amit mielőtt teherbe estél gondoltál milyen lesz terhesnek lenni?

Figyelt kérdés
Testileg, érzelmileg egyaránt érdekelne. Mire számítottatok előtte, és mi volt végül, hogyan éltétek meg.

2020. nov. 19. 15:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Százszor jobb. Szerencsés voltam, nem volt semmi tünetem, boldog voltam, a családom a tenyerén hordozott... sose felejtem el ezt a nyarat. Az is csodálatos, hogy itt van a kisfiam, de a terhesség gondtalanságát azért már semmi nem hozza vissza 😄
2020. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%
Az első terhességemnél csak az első trimeszteri hányás maradt meg, mint negatívum, de az már 9 éve volt, annyira nem emlékszem. A kicsi 10 hetes, nála a második trimeszter egészen jó volt, leszámítva a mélyen tapadó lepény miatti vérezgetéseket (15-22 hét között). Az első trimesztert végighânytam, a harmadikban pedig már tényleg terhes a terhesség. Az utolsó pár hétben már alig aludtam, nehéz volt mozogni stb. Ami pozitívum, hogy nagyon kívántam a szexet, pedig amúgy nem vagyok ilyen. Összességében én szerettem terhes lenni, néha elszomorodom, hogy többet már nem leszek az.
2020. nov. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Még terhes sem voltam, amikor már mindenki ijesztgetett.

Nagyon boldog volt a babavárásom. Az első trimeszterben egyszer hánytam, egy ebéd után. Reggel sosem voltam rosszul, nem fájt a fejem (pedig amúgy fejfájós vagyok pl frontra), nem voltam fáradékony. Nem lett óriási hasam, nem híztam, végig edzettem. Szerintem az edzés a hangulatomat is helyretette, nem voltam hisztis se.


Abszolút álom terhesség volt. Van ilyen is. Nem tudom milyen lesz a máosdik, de nem is aggodalmaskodok ezen, felesleges!

2020. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb volt. Semmi tünetem nem volt, semmi negatívum szülésig.

Csak a hasam lett hatalmas. Sosem gondoltam volna! :)

2020. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Az első borzalmas volt. Végig véreztem, volt 3 bélgyulladásom. Toxémia.

Gyakorlatilag végig rettegtük az egészet, hogy megmarad e, egészséges lesz e.. Borzalmas gyomorsavam volt az elejétől amit semmi nem enyhítette. Annyira fájt mindenem hogy sokszor főleg a vége felé menni alig bírtam. Aludni se a savtól se a csípő/forgók fájdalma miatt alig tudtam. 3 hetet voltam szülés előtt kórházban. A lányomat születése után elszállították másik várok Pic osztályára. Lelkileg ez borzalmasan nehéz volt.


A második hasonló volt. Vérzés bélgyulladás,magasvérnyomás, beutális kemény műtét komplikációk, másnap bélgyulladás. 1 hét kórház ráadás.


Mostba harmadik mérföldekkel jobb,könnyebb mint az első 2. Itt is volt 1 vérzésem, 3 bélgyulladás, és már nyűg minden, de sokkal jobb minden szempontból.

2020. nov. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy nem lesz áldott állapot, de... rosszabb volt mint amire számítottam.

Először fizikálisan jól viseltem még úgy is hogy 16 hétig nonstop rosszul voltam. Mentálisan viszont borzalom volt. Az utolsó 2 hónapra tudtam kicsit összeszedni magam. A másodiknál mentálisan sokkal jobban ment, mondjuk úgy fel voltam készülve. Viszont fizikálisan nagyon meggyötört. Millió gondom jött elő és az első karantén időszak alatt el is tunyultam. Már fél éves lassan a kislányom de még most kezdek újra fizikálisan magamra találni.

2020. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Sokkal rosszabb volt mint amire számítottam. Első perctől vérzések, megmagyarázhatatlan hasi fájdalmak, toxémia, koraszülés.

Többet nem is futunk neki.

2020. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
27. héten vagyok, így csak az első 2 trimeszterről tudok nyilatkozni. Én magam nem számítottam semmire, elmondás alapján hittem, hogy nagyon kellemetlen, kezdve a mellfeszüléssel, a hányással, az állandó fáradtsággal. Eddig úgy látszik nagyon megúszós voltam, fáradtságnak nyoma sincs sőt, rosszullétem volt vagy 2x, a mellemet nem éreztem, hogy feszült volna, persze nagyobb lett, de nem zavart egyáltalán. Próbáltam is úgy hozzáállni, hogy másnak is sikerül teljes életet élnie várandóság alatt, akkor nekem is sikerülhet. Talán a sporttal voltam nagyvonalúbb, azt hittem ugyanúgy fog menni, mint előtte, amúgy menne is, csak nem nagyon üthetem meg a 140es pulzust, azt pedig ilyen állapotban (egy kis pajzsmirigy túlműködéssel kiegészítve) nagyon könnyen elérem, így abból jócskán vissza kellett vegyek.
2020. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Határozottan rosszabb!!!

A franc gondolta volna, hogy végig fogok hányni egyszer 12, másodjára 14, harmadjára pedig 16 hetet...úhhh!

Viszont úgy a második trimeszter végén-harmadik elején minden előzetes reményeimet felülmúló csodaváró állapotba kerültem: a kisbabám mozgolódása a hasamban, az az érzés, hogy kiváltságosan boldog és szerencsés vagyok...ezt megint nem hittem volna a terhesség előtt. Aztán a vége a dinnyeméretű pocakommal, az álmatlansággal, állandó pisilésingerrel, komoly fájdalmakkal, amelyek a babám mozgását kísérték...na ez megint nagyon távol van a romantikus előképzelgésektől.

2020. nov. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nekem meg friss az elmeny, ha minden igaz a napokban szulok :D igazabol nem is volt idom azon gondolkodni, hogy milyen kesz, elso probalkozos honapban sikerult. A sokk es a pozi teszt utan 2 hettel indult be a buli. Nekem minden volt, jott sorba a sok szrsag, a 14.hettol viszont elvagtak.. Kozbe- kozbe jottek meg kellemetlensegek, de ekkortajt szexi voltam, fitt, tornaztam, egeszseges kajak(enyhe gdm), logtunk a baratokkal, csaladdal,kulonosebb fajdalmam sem volt a farokcsonton kivul, az mar akkortajt is fajt, nem birtam soka ulni szeken. A 36.hettol kezdtem magam terhesnek erezni, de osszessegeben meg birtam, mindent csinaltam, nagytakaritas, igaz mar anyum is jott segiteni. Na a 38.hettol igazi szenvedes, jelenleg nem tudok olyan pontot mondani, ahol ne tudna fajni, talan a hajam :D mint akin az uthenger atment, az alvazamrol nenis beszeljunk.. Varom, hogy vegre beinduljon a vajudas. Mar nagyon nehez, pedig csak 10 kg jott fel de mar atfordulni is nehez az agyban. Osszessegeben testileg az utolso 2-3 het nagyon rossz. Lelkileg meg voltak siros, erzekenyebb pillanatok, de eleg jol viseltem, mar nagyon varom, hogy a karomban legyen a kisfiam :)
2020. nov. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!