Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jobb vagy rosszabb volt a...

Jobb vagy rosszabb volt a terhesség annál mint amit mielőtt teherbe estél gondoltál milyen lesz terhesnek lenni?

Figyelt kérdés
Testileg, érzelmileg egyaránt érdekelne. Mire számítottatok előtte, és mi volt végül, hogyan éltétek meg.

2020. nov. 19. 15:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabb volt. Kb a 15 hétig éjjel nappal émelyegtem folyamatosan. Annyira fáradt voltam, hogy úgy éreztem magam, mint akin átment egy vonat, képes voltam egész nap aludni. Szagérzékeny voltam, minden zavart, a parfüm, a dezodor, a párom, a boltban a szagok stb. Képtelen voltam főzni is emiatt. Csak szőlőt és barackot tudtam enni, de azt is erőltetni kellett. 15 héttől viszont nem tudtam aludni. Nem tudtam boltba menni, mert a melegtől folyamatosan szédültem, elfeketedett a világ, le kellett ülnöm. Emiatt vizsgálatokra is nehéz volt járnom. Folyton tele volt a kórház, volt, hogy nem tudtam leülni és fűtés szezon volt. Libidóm egyáltalán nem volt, teljesen megszűnt létezni egész terhesség alatt. A babával is többször voltak gondok, szerencsére egészséges lett.
2020. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
90%

Én még csak 30 hetes vagyok, de nekem sokkal jobb. Nekem mindig mindenki a negatívumokat mesélte, hogy meghízok, férjmnek nem fogok tetszeni, nehéz lesz a gyerek, stb.

Tényleg vannak rossz részek, pl. az első trimeszterben nekem folyamatos hányingerem volt a 14. hétig, de ezzel azért együtt lehet élni, illetve az sem kellemes, hogy a fejfájásomra nem vehetek be akármilyen gyógyszert, de ezek számomra inkább kényelmetlenségek, mint valódi problémák. Illetve néha vannak depisebb napjaim, ami a hormonoknak köszönhető de azért túl lehet élni.

Cserébe nem hogy nem híztam, hanem lefogytam, a férjem rendszeresen hangoztatja, hogy milyen "cuki kismama" vagyok, és amit nekem korábban senki nem mondott el, hogy mennyire jó érzés érezni a baba mozgását, meg játszani vele így hasfalon keresztül.

2020. nov. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Rosszabb, de nem szörnyű. Én alapvetően fizikailag strapabíró vagyok, de a terhesség első fele nagyon nehéz volt. Pedig én csak párszor hánytam, viszont állandóan émelyegtem, fáradt voltam és migrénem volt. Utána javult a helyzet. Most a harmadik trimeszter már olyan, amilyennek gondoltam: nem egyszerű, de élhető és persze csodálatos maga a tudat, hogy hamarosan megszületik. :)
2020. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!