Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El fogja fogadni az orvos?

El fogja fogadni az orvos?

Figyelt kérdés

Terhességem elejétől kezdve magánrendelésre járok.

Jövőhéten lesz az esedékes 12.heti genetikai ultrahang. Az orvos egy olyan intézménybe küldött ultrahangra ahol 25 ezret kell fizetnem a genetikai ultrahangért ( vérvétel nélkül)

Szerintetek ha a helyi kórházban csináltatom meg,azt is ugyan úgy elfogadja? Vagy mindenképp oda menjek genetikai ultrahangra amit az orvos javasolt?


2020. nov. 27. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk hetek óta kéne, hogy legyen rá időpontod, akárhol is csináltatod. Egyébként oda mész ahova akarsz.
2020. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Én pl sose kérdőjeleztem meg amit a doki javasolt, oda mentem mindig amit ő mondott, így fogat összeszoritva kifizettem azt a 12 hetes genetikai mindenséget 43 Ft volt az egész kompletten. De ez várt még a 20 héten, 32 héten is. Én nyuszi voltam, nem mertem ellenkezni, de nekünk volt is kis probléma akkor, ha minden smakkolt volna a gyerekkel akkor én is inkább a kórházi uht választom


Nem tudom, max ha megkérdezi mondd azt hogy nem vagytok abban az anyagi helyzetben, ha nem csak orvos hanem ember is, akkor megerti.. elvégre ezt az uht minden kórház is meg tudja csinálni, tehát ugyanaz, talán más pontossaggal mérnek, fene tudja, de ott is észreveszik ha baj van.


Nem hiszem hogy oly nagy probléma lenne, ha az, fizesse ki ő! Te tudod mennyi fér bele nektek

2020. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Jogosan gondolhatja azt hogy akkor hogy fogod fizetni őt ha egy genetikai uhra sem tudod kipengetni es inkabb mész sztkba. Annyi mindenre kell majd még költenetek, ne a vizsgálatokon spórolj.
2020. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Jó az sztk is, csak lehet, hogy oda nem kapsz már időpontot, azért hívd fel őket. Biztos van ismerőse/jó ultrahangos a helyen, amit ajánlott, vagy úgy gondolta, hogy ha már magánba jársz terhesgondozásra, esetleg a genetikai UH-t is ott szeretnéd.
2020. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha erre nincs, akkor gyerekre hogy lesz? Legalább ennyibe van havonta a hasfájás (spec tápszer, cseppek), fogzás, sima nátha az orrcseppek miatt, stb. Hihetetlen sok pénzt fogsz magánorvosra és gyógyszertárra költeni. Mi 120 ezret hagytunk ott egy szemésznél, a születése után 3 hónapig gennyedzett a gyerek szeme, és a covid miatt a szemészeti klinikára nem mehettünk.
2020. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Nézd 5-ös, én pl. magánba járok gondozásra, és nem azért nem mentem magánba a genetikai UH-ra, mert annyira sajnálnám a pénzt a gyerekemtől, vagy nem telne rá, hanem miért fizessek ki még 25-30-40 ezret, ha egyébként ugyanaz a szakember dolgozik bent is az állami rendelésen... fél órát vártam a doktorra egyébként, ennyit magánban is szoktam. Aztán pl. ezt a 40 ezret félre lehet rakni későbbre, és lehet a gyerekre költeni. Nem mindannyian gondolkodunk ugyanúgy, ezt el kell fogadni.
2020. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Én a genetikai ultrahangokat 12.heti, 18.heti) magán orvosnál csináltattam. A 12.heti 35 ezer volt (a 9.heti vérvétellel együtt), a 18.heti 15 ezer. Ezek fontos vizsgálatok, nem ezen spóroltam.
2020. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az sztks rendelésre nem kell időpont. Mikor felhívtam a kórházat akkor mondták. Érkezési sorrendben megy a vizsgálat.

Sok ismerőstől azt hallottam hogy a kórházban is ugyan úgy megcsinálják az ultrahangot,lemérnek mindent rendesen,és ott is nagyon alaposak.

Ezért döntöttem a kórház mellett.

2020. nov. 27. 15:37
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindemellett kedves 5-ös tudom mennyibe kerül egy gyerek,hiszen van már egy fiam.
2020. nov. 27. 15:40
 10/17 anonim ***** válasza:
23%
5. Vagyok. Nem akartam bántani a kérdezőt, csak figyelmeztetni, hogy sokba van egy gyerek. Nekem úgy jött le, hogy nem telik rá. Mielőtt megszületett az első álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyibe kerül egy gyerek.
2020. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!