Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy felírt gyógyszert akkor...

Egy felírt gyógyszert akkor is be kell szedni, ha a tájékoztatóban leírt gyakori 10:1 mellékhatások közül okoz néhányat? pl hányinger, szédülés. Ünnep miatt kb elérhetetlenek lesznek a dokik...

Figyelt kérdés
Ma küldött a felhőbe Monural port a nődokim. Este kell bevenni. és nem rég jutott eszembe hogy régebben már kaptam ezt a port és akkor okozott mellékhatást.
2020. dec. 24. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Semmit nem KELL beszedned. Ki kötelezne rá...?

Rákosoknak sem KELL kemora járni, csak ha nagyobb esélyt akarnak az életben maradásra.

2020. dec. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi mellékhatást talán még ki lehet bírni. A felfázás gyógyítása sokkal fontosabb, mint amilyen hátránnyal jár egy kis szédülés.
2020. dec. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Meddig nem èred el a dokid? Masik dokitòl tudnàl helyettesìtő gyógyszert kèrni?
2020. dec. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is írtak fel ilyet terhesen, de végül nem szedtem be, helyette tőzegáfonya levet ittam és D-mannózt szedtem pluszban. A következő vizsgálaton már semmi gond nem volt a vizeletemmel.
2020. dec. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
Xanaxot azért nem szedek mert rá van írva tilos a szedése alatt alkoholt inni hát hülyék ezek az alkohol magában gyógyszer .
2020. dec. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A felfázás kezeletlenül veszélyes a magzatra, ennyi mellékhatást ki lehet bírni, nekem is hányinger, hasmenés szokott lenni a monuraltól, de egy-két napig tart, ki lehet bírni.
2020. dec. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
A gyógyszertárban előadod a problémádat és megkérdezed a gyógyszerészt, van e helyettesítőre lehetőség.
2020. dec. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem a kellemetlenség kibírásával van a gondom. Hanem hogy az adott érzékenységi reakció ne ártson a babának.


Amúgy ezt a Monural port, meg Zannatot írt fel a doki. Zinnatot szedem, tehát nem abszolút kezeletlen a dolog.


#3 Mától két hétig szabin lesz a nődokim.

Háziorvos ma már nem rendel.


#7 Gyógyszertárban azt mondják, hogy kezelő orvossal beszéljem meg.


Háziorvosi ügyelet is lepattint, hogy nem tud segíteni, ha sos bajom van menjek be a kórházba.


Védőnő is azt mondja dokival beszéljem meg.


#1-es válaszoló. Neked sem kötelező válaszólni, ha nem tudsz érdemi választ adni.


#4 sajnos ezekkel már én is próbálkoztam, most is szedem őket


#5 Gondolom anyud téged horva is házipáleszkával írtotta bacikat ;) innen eredeztethető ez a magas szintű szellemi sziporka és a xanaxra való igény felmerülése.


Konklúzió, tehát hogy a mellékhatások csak kellemetlenségeket okoznak, de nem károsak valószínűleg a babára nézve.


Köszi a releváns válaszokat!

2020. dec. 24. 08:57
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Hányinger, szédülés, hogy ártana a magzatnak?
2020. dec. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Mondják, ami anyának jó, az a magzatnak is. Fordítva passz..

Ha én érzékeny vagyok bizonyos vegyületre, a gyerek tuti nem az? Tudom genomját csak félig örökölte tőlem. De kitudja...

Vagy teszem fel, a szervezetem rosszul reagál bizonyos anyagra és reakcióként beindulnak olyan folyamatok ami a magzatnak nem tesz jót.

2020. dec. 24. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!