Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kijön rajtam a terhessé...

Minden kijön rajtam a terhességem alatt, elkeseredtem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

28 hetes kismama vagyok. És elfáradtam az állandó aggódásban :( Kezdődött azzal, hogy a 13. héten választottam egy orvost, aki kicsit alapos, és minden apró eltérésre ugrik, mindig, ha felhívom és elmondom neki egy aktuális vizsgálati eredményemet, azt mondja, hogy AJJAJJ... És semmi másból nem állok azóta, csak aggódásból. Kezdődött azzal, hogy a súlyommal cseszegetett, megmondta, hogy nem hízhatok. Nem is hízok. Aztán a vérképem miatt, már 2-szer küldött belgyógyászatra, hematológiára, mindenhonnan elküldtek, hogy semmi bajom, a terhesség ezzel jár.

A terheléses vércukor vizsgálat terhességi diabéteszt állapított meg, azzal diétáznom kell, ezzel nincs is probléma, csak közben hülyére aggódom magam, hogy a baba mindent megkapjon, ami kell neki...

Aztán most kimutattak nálam Stretococcus agalactiae-t és Candida Albicanst. Hozzátenném, semmilyen tünetem nincs, a férjem meg ki van akadva, hogy honnan szedtem én össze ezeket...

Ezekre ugye gyógyszert kell szednem majd... Vajon mi jöhet még?!


Már csak attól félek, azon izgulok, hogy a baba egészséges legyen....

Imádom a terhességem, vártuk a babát nagyon, de álmomban nem gondoltam, hogy ennyi minden kijön majd rajtam...


2020. dec. 29. 12:55
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A férjem már ott tart, hogy nem akar második babát később, mert azt gondolta, hogy kicsit erősebb a szervezetem és hogy gondtalanabb lesz a terhességem.
2020. dec. 29. 12:57
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Mintha ezek olyan veszélyes dolgok lennének...
2020. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%

Mondok én neked valamit, a 6. héttöl hánytam szülésig, naponta legalább tízszer, semmilyen vitamint nem tudtam szedni, se enni, se inni, se orvoshoz rohangálni minden kis baromsággal, a terheléses cukrot se tudtam megcsináltatni, mert már nem álltam a lábamon, és végig nagyon erős migrénem volt.

Unalmadban minden hülyeséget diagnosztizáltatsz magadon, aztán sopánkodsz, hogy milyen rossz neked. Vigyázz mert ha egyszer tényleg baj lesz, toxémia, vagy bármi, akkor megtudod, hogy milyen az ha gond van.

A férjed hozzáállása is nonszensz, de a tied is.

2020. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha csak ennyi bajom lett volna...


Az első perctől kezdve véreztem, kb a terhesség feléig. Aztán jött egy pici viszonylag gondtalan időszak, de végig rejtélyes fájdalmak kísérték a terhességem amire nem volt magyarázat. Aztán 25 hetesen el kezdett lemaradni a baba egyre jobban es jobban. 30 hetesen elszállt a vérnyomásom, vizesedni kezdtem és brutális mennyiségű fehérjét üríteni --> toxémia. 34 hetesen meg kellett születnie de akkora volt mint egy 28 hetes baba.

2020. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem magamtól rohangálok minden hülyeséggel orvoshoz, hanem kénytelen vagyok, mivel küldenek. Én lennék a legboldogabb, ha Covid idején nem kellene a fél terhességemet orvosokhoz rohangálva töltenem.
2020. dec. 29. 13:14
 6/28 anonim ***** válasza:
61%
Mit tehetnél? Mondjuk befejezhetnéd a hisztit.
2020. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Sajnálom 4-es. Minden rendben azóta veletek?

Én nem érzem magam betegnek, vagy bármi, csak már mindenki sopánkodik, a védőnőtől kezdve, a családon át, hogy állandóan van velem valami....

2020. dec. 29. 13:16
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

Az orvosod felesleges dolgokkal bsztat, te is indokolatlanul aggódsz, a férjed meg egy barom.

Az egyedüli dolog amit komolyan kell venni, az a terhességi diabétesz.

2020. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%
Ja és persze a streptococcus, de arra biztos kapsz gyógyszert.
2020. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A cukrom rendben van diétával, a streptococcusra pedig holnap megyek gyógyszerért.
2020. dec. 29. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!