Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kijön rajtam a terhessé...

Minden kijön rajtam a terhességem alatt, elkeseredtem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

28 hetes kismama vagyok. És elfáradtam az állandó aggódásban :( Kezdődött azzal, hogy a 13. héten választottam egy orvost, aki kicsit alapos, és minden apró eltérésre ugrik, mindig, ha felhívom és elmondom neki egy aktuális vizsgálati eredményemet, azt mondja, hogy AJJAJJ... És semmi másból nem állok azóta, csak aggódásból. Kezdődött azzal, hogy a súlyommal cseszegetett, megmondta, hogy nem hízhatok. Nem is hízok. Aztán a vérképem miatt, már 2-szer küldött belgyógyászatra, hematológiára, mindenhonnan elküldtek, hogy semmi bajom, a terhesség ezzel jár.

A terheléses vércukor vizsgálat terhességi diabéteszt állapított meg, azzal diétáznom kell, ezzel nincs is probléma, csak közben hülyére aggódom magam, hogy a baba mindent megkapjon, ami kell neki...

Aztán most kimutattak nálam Stretococcus agalactiae-t és Candida Albicanst. Hozzátenném, semmilyen tünetem nincs, a férjem meg ki van akadva, hogy honnan szedtem én össze ezeket...

Ezekre ugye gyógyszert kell szednem majd... Vajon mi jöhet még?!


Már csak attól félek, azon izgulok, hogy a baba egészséges legyen....

Imádom a terhességem, vártuk a babát nagyon, de álmomban nem gondoltam, hogy ennyi minden kijön majd rajtam...


2020. dec. 29. 12:55
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
#13 Gondoltam rá, de sajnos nincs túl sok lehetőségem, mert kisvárosban élünk és nincs túl sok orvos...
2020. dec. 29. 13:52
 22/28 anonim ***** válasza:
64%

Hát... miután a barátnőm 27 hetesen megszült 4 hét kórház után, bármi bajom volt, nem panaszkodtam.

A férjednek elég érdekes a hozzáállása.

2020. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
59%

Ne keseredj el, ezek tényleg nem olyan vészes dolgok,ettől sokkal rosszabbak vannak.

Első terhességem alatt 8 hetesen elkezdtem vérezni, majd 16 hetesen is elkezdtem vérezni, 20. héttől kisebb volt a baba de orvosom nem foglalkozott vele, 28. héten már 180/110-es vérnyomás, 1 hét kórház, 33. héten ismét magas vérnyomás, majd hellp szindróma és életmentő császár, 1470 grammos babám született.


Második terhesség: 18 hónap után sikerült, ezalatt az időszak alatt kardiológiai, endokrinológiai, hematológiai, nőgyógyászati, immunulógiai vizsgálatok sora, mire kiderült mi a baj (hellp szindrómából visszamaradt dolog) 10 hetesen vérzés, 110-120-as pulzus nyugalmi állapotban terhesség végéig, 18 hetesen vérzés heveny hüvelygyulladás miatt.22 hetesen húgyúti fertőzés antibiotikum kúra. 25. héttől aranyér, 33. héttől magas vérnyomás, 1 hét kórházi bentlént.Végül 39. héten született egészségesen a második babánk


Szóval hidd el, vannak olyanok akik nálad sokkal súlyosabb dolgok miatt szenvednek.

2020. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
74%
Megint a szülésznő vagyok. Minden reggel ha felkelsz gondold végig, hogy mi a pozitív az állapotodban. A környezetben meg folyton panaszkodsz azért mondják, hogy jaj neked mennyi bajod van. Élén a férjeddel. Mutasd meg neki is a kommenteket!
2020. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
30%
Két ismerősöm van akiknek a 8 dik hónapban halt meg a babájuk. Nem tudni miért. Nekem folyton fáj a fejem . Annyira ,hogy néha már hányok és szédülök. Eddig 4 xer szedtem antibiotikumot felfázásra. Gombám is kb már vagy 6 xor volt mióta terhes vagyok. Pajzsmirigy alulmuködésem van mindennap kell rá szednem gyógyszert. Néha magas a vérnyomáson ,napi 3 xor kell mérnem. Állandóan görcsöl a hasam. A doki sem tudja miért csak szedjem a magnéziumot. Mégsem panaszkodom soha. Csak arra gondolok ,hogy minnél tovább benn maradjon a babánk,hogy legyen esélye túlélni. Egyszer már volt egy vetélésem. 22+2 hkm
2020. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
46%
Ne haragudj, nem akarom elbagatellizalni a bajaid, de ezek tenyleg nem nagy problemak. Azok nem itt kezdodnek,hidd el. A kornyezetednek csak annyit mondj ettol sokkal problemasabb terhessegek is vannak, ne stresszeljenek!
2020. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
54%

Azért gondolhák, hogy sok a bajod, lert a férjed és te is így állítjátok be.


Nekem szerintem problémamentes terhességeim voltak..

De így olvasva

1. Baba

7. Héten vérzés

Nem akart befordulni

Laradt a fejlődésben nagyon

Bacijaim voltak.

Szülès

Rövid köldökzsinór... majdnem ottmaradtunk.. de ennek ellenére nem volt kifejezetten nehéz szülés. Csak vákuumos



Jah 37. Hètig dolgoztam


2. Baba

6. Héten vérzés, progeszteron

Fenyegető vetélés..

12. Hèt rosszabb kombi teszt

Izgalom

Amniora küldtek, ahol a genetikus elküldte halkan a búsba a dokimat.. hogy ijesztget.. nem kellett amnio..

De azért a 2. Genetikai legyen komolyabb.

Dokim elkülte a búsba a genetikust akkor legyen szívuh

Ott elküldtek engem a búsba, hogy hogy képzelem az utolsó pillanatban időpontot kérni..


Szívuh-on pici eltérést találtak.. de semmi komolyat.. genetikai betegségre nem utal..


Aztán Candida. És streptococcus is volt


Kaptam hüvelytablettát és gyógyszert is



2,5 h alatt szültem meg


A szíve rendben lett 4 hós korára



Nah ez egy problémamentes csak generált problémákkal teli terhesség


Egy járni nem tudó gyerek mellett lettem terhes..

Szüléskor 4 hónapja járt a nagy..

2020. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Az orvos nem "túl" alapos. Amit problémának mondott (talán a vérképtől eltekintve), azzal tényleg foglalkozni kell (fertőzések, terhességi diabétesz), de ezektől még nyilván születhet egészséges kisbabád. főleg akkor, ha megfelelően kezelik ezeket a "jelentéktelen" dolgokat.

A miatt meg ne aggódj, hogy a magzat ne kapná meg a szükséges tápanyagokat. A diétád pont az az étrend, amit mindnyájuknak követni kéne, ha tartósan egészségesek szeretnénk lenni.

2020. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!