Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kijön rajtam a terhessé...

Minden kijön rajtam a terhességem alatt, elkeseredtem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

28 hetes kismama vagyok. És elfáradtam az állandó aggódásban :( Kezdődött azzal, hogy a 13. héten választottam egy orvost, aki kicsit alapos, és minden apró eltérésre ugrik, mindig, ha felhívom és elmondom neki egy aktuális vizsgálati eredményemet, azt mondja, hogy AJJAJJ... És semmi másból nem állok azóta, csak aggódásból. Kezdődött azzal, hogy a súlyommal cseszegetett, megmondta, hogy nem hízhatok. Nem is hízok. Aztán a vérképem miatt, már 2-szer küldött belgyógyászatra, hematológiára, mindenhonnan elküldtek, hogy semmi bajom, a terhesség ezzel jár.

A terheléses vércukor vizsgálat terhességi diabéteszt állapított meg, azzal diétáznom kell, ezzel nincs is probléma, csak közben hülyére aggódom magam, hogy a baba mindent megkapjon, ami kell neki...

Aztán most kimutattak nálam Stretococcus agalactiae-t és Candida Albicanst. Hozzátenném, semmilyen tünetem nincs, a férjem meg ki van akadva, hogy honnan szedtem én össze ezeket...

Ezekre ugye gyógyszert kell szednem majd... Vajon mi jöhet még?!


Már csak attól félek, azon izgulok, hogy a baba egészséges legyen....

Imádom a terhességem, vártuk a babát nagyon, de álmomban nem gondoltam, hogy ennyi minden kijön majd rajtam...


2020. dec. 29. 12:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%

4 vagyok. Szerencsések voltunk, mert születése pillanatától makk egészséges csak híznia kellett. Már 2 éves is elmúlt.

Te egy dolgot tehetsz, vedd lazábban, szerencsére semmi igazi problémád nincs. És már nincs sok hátra. A férjed reakciója viszont tényleg döbbenetes

2020. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
68%

Ne stresszelj ennyire a dolgokon,a férjed meg lehetne megértőbb.

Nekem se könnyeb az elejétől hanyom,mindent szinte elso 14.hetig lefogytam 5kilot,16hetesen azt mondtak nem jó a vérem es hogy beteh lesz a babam,nalam is jott a panik,magzatvíz levételre kellet mennem kiderült hogy csak elnéztek valamit és minden rendben hálistennek,váltannom kellet orvost.Hidd el mindenki átmegy a terhesseg allat nagyon sok mindenen nem vsak te,ne reagáld tul mer azzal ártasz csak

2020. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is ha csak ennyi lenne...

6.hét óta alig tudok wc-re menni, annyira fáj, végbélrepedés, minden wc-zés után folyik a vér, terhesség után műtenek valószínűleg. A vérképem is romlott miatta.

Cukrom alacsony, semmit sem csináltak vele.

8 hetesen azt mondták rákom van. 10 nappal voltam az esküvőm előtt. Rá 8 napra jött a citológia, hogy sima anyajegy nőtt a szájpadlásomra. Pedig a doki nagyon azt mondta, hogy melanomán kívül nem tud mást mondani, nyálkahártyán úgy 11%-os az ötéves túlélés. 21 éves vagyok.

A vérképem sose jó, de terhesen ez normális.

Talán nem gondoltál rá, hogy orvost válts?

29hkm

2020. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
62%

Hát, ha neked ez a minden...

Nekem első trimeszterben ötödik héttől progeszteront kellett szednem sárgatest elégtelenség miatt. 110es pulzussal voltam végig az első trimeszterben, alig bírtam bármit csinálni. Aztán jött a vashiány, terhességi cukorbetegség, aranyér, idegbecsípődés (úgy, hogy nem tudtam járni). Majd 32 héten elkezdett rövidülni a méhnyak, most arra is gyógyszert szedek.

Mégis úgy gondolom, hogy nagyon sokan vannak, akiknek ennél százszor rosszabb, mégsem nyavalyognak.

A férjed meg tisztában lehetne vele, hogy egy fertőzést egy nőnek nem kell összeszedni, elég, ha felborul a hüvelyflóra, és elszaporodik valamelyik, a hüvelyedben természetes módon előforduló mikroorganizmus.

2020. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%

#13 vagyok. Én is szedek Kliont fertőzés miatt, az elejétől iszonyatos folyásom van. És progeszteront is szedek 5.héttől a 32.hétig.

Folyamatosan ijesztegetnek, mert 2 héttel kisebb volt a babám. Terminust módosítottak, most megint 2 héttel kisebb (ergo mensi szerintihez képest már 4 héttel).


Mi az, hogy azt hitte a férjed, hogy erősebb az immunrendszered? Más hónapokig fekszik kórházban, hogy bent tartsák a babát.

Sokaknak tényleg inkább béranya való...

2020. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
39%
*használok Kliont
2020. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%
Hidd el, ez semmi! Minden terhes rohangál vizsgálatokra. Szülésznő vagyok, látom milyen patológiás terhességek vannak, a tiéd az semmi! Nem hogy "ezek apró dolgok", hanem a nagybetűs SEMMI! Az én második terhességemről és gyerekágyamról meg ne is beszéljünk, mert az még szakmai körökben is kiverte a biztosítékot.
2020. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
35%
Édes faxom...
2020. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a szemfelnyitást. Valahol ezekkel a dolgokkal, amiket írtatok, én is tisztában voltam/vagyok, de mégis a környezetem már annyit mondogatta, hogy de sok bajom van, hogy már lassan én is elhiszem.
2020. dec. 29. 13:49
 20/28 anonim ***** válasza:
52%
#13 vagyok. Igen az emberbe képesek belebeszélni a betegséget...meg magába is. Én egy időben sokat jártam tartós betegség miatt kórházba, több műtétem volt, utána meg hipochondria miatt jártam pszichológushoz.
2020. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!