Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon szigorú szülők! Ti mit...

Nagyon szigorú szülők! Ti mit csináltatok?

Figyelt kérdés

Mit tennének/mondanátok a lányotoknak, ha teherbe esne? Hogyan reagálnátok?

(Lassan 16 éves lányról van szó)


2021. febr. 4. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Vetesse el ha nem akarja tönkretenni az életét!
2021. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy szigorú vagyok, nem azt jelenti, hogy nem szeretem és támogatom a gyerekeimet mindenben. Természetesen támogatnánk a lányainkat, ha ilyen helyzetbe kerülnének. A baba felnevelésében segítenénk, megölésében nem.
2021. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Abortusz, remélem, hogy nem akarná megtartani, mert azzal az egész életét tenné tönkre.
2021. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Én választás elé állítanám. Dönthet úgy, hogy megtartja, de az akkor az ő gyereke lesz és nem az enyém. Tehát vállalja, hogy kiesik a suliból, dolgozni kell, és minden kényelmes dologról azelőtt lemond, hogy egyáltalán kiélvezte volna. Vagy nem tartja meg, ami jelenthet abortuszt vagy örökbe adást. Ez az ő döntése. De én biztos nem fogom sem anyagilag sem erkölcsileg támogatni, hogy pl a közösségi média felé cukiskodjon egy kisbabával, aki egy élet, a háttérben meg nekem kelljen nevelni, mivel neki szenvedés a babával foglalkozni. És nincsenek illúzióim, egy 16 éves még nem felnőtt, valószínűleg szenvedne a babával, nincs még abban a lelki érettségi fázisban, amikor tényleg jó anya tudna lenni. Lehet kövezni, én ezt mondanám neki, mivel ezt megelőzően tuti tartottam volna neki egy részletes felvilágosítást, vettem volna neki óvszert, akkor is ha lány, és ha ennek ellenére sem fogadta volna meg a tanácsomat, akkor most viselje a következményeit.
2021. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! #4es teljes mértékben egyet értek veled!
2021. febr. 4. 12:43
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Én átestem ezen 17 evesen elvetettük. Bár anyukám mindenben támogatott az en döntésem volt. 36 éves vagyok nincs nap hogy ne bánnám. Van egy 12 éves lányom. Szigorúan nevelem... lehet hogy túlságosan is de ha terhes lenne nem engedném hogy ezt a hibát elkövesse, es egy életen at marcangolja magát. Vannak akik könnyen veszik ezt es nem így éreznek de az a kicsi magzat mire az ember abortuszra megy mar elő lény szívdobogással.... egy gyerek... lehet erről vitát nyitni.. megnyilvan annak elletett hogy most ezt írom én is megöltem.... mert ezt diktálta a józan ész... de 1000 szét visszasírom azt a napot.
2021. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó es hogy alakult volna az életed ha most ott lenne a 19 éves gyereked? Akkor az volt az ésszerű döntés,ahogy te is írod. Attól még lehet sajnálni.
2021. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
6 ne haragudj, de rémesen buta vagy, ha ezt a döntést bánod. Nem az abortusszal, vagy az "emberöléssel" értek egyet, de azt átgondolhatnád, ha 17 évesen szültél volna, egy érettségit se tudtál volna összehozni, anyád meg nevelhette volna a gyereket. Se oktatás, se barátkozás, se utazás, minden kimaradt volna az életedből. Gyerek ne szüljön gyereket!
2021. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Támogatnám a döntésében, akármi is lenne az; azonban ha a vállalás mellett döntene, akkor csak a segítségem ajánlanám fel, helyette nem nevelném, és a legapróbb részletekig elmesélném Neki ennek a döntésnek az összes nehézségét, hátrányát.

Egyet biztosan nem tennék: soha nem 'kényszeríteném/ beszélném rá' az abortuszra, ha Nála ez nem opció.

2021. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
6 os vagyok . Aki akar tanulni az tanul akkor is ha egy gyereke születik. Visszamentem volna 1 év múlva a gimibe. Leérettségizni. Anyu segített volna a gyerek vigyazasaban. levelezőn vagy estin is lehet tanulni. És nem vesztettem volna semmit jelenleg sem veszi figyelembe sajnos az okj. S szakképesítésemet a munkahelyem meg a nyelviszgamat sem. És jelenleg is az a férjem akitől akkor teherbe estem
2021. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!