Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, és szinte már...

Terhes vagyok, és szinte már rá vagyok görcsölve, hogy lány legyen. Normális ez?

Figyelt kérdés

Párom is, én is lányt szeretnénk. Csak ezt az egy gyermeket tervezzük, mert már benne vagyunk a korban. Kétségbe vagyok esve, mi van, ha fiú lesz. Azt hittem mindegy, csak egészséges legyen. De a minap azt álmodtam, hogy megszültem, fiú lett, és borzasztóan csalódott voltam. A való életben ugye más lenne?

Sokszor lánnyal álmodok, olyankor legszívesebben fel se kelnék.

Rossz anya leszek?!



2021. febr. 23. 23:13
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mindig is tudtam, hogy nekem 3 gyerekem lesz, és bíztam benne, hogy az egyik lány lesz. Az első kettőnél szívből örültem, hogy fiúk, de a 3.nál kicsit csalódott voltam. Szülésig azért bennem volt ez. Aztán megláttam, és örök szerelembe estem. Már 2 éves. Nem ez volt a terv, de utoljára megpróbálkoztunk egy kislánnyal, hátha ezúttal bejön. 10 hét múlva kiderül, de már tudom ha fiú is lesz, ha meglátom úgy fogom szeretni mint a testvéreit.
2021. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
55%

Nem mindegy? Ez nem kívánságműsor.. A lényeg, hogy egészséges legyen.. Boldog lennél egy beteg kislánnyal, csak azért mert kislány? Nem hiszem... Nőlj fel a feladathoz, anya leszel!

Második babámat várom, többet már nem szeretnénk. Van egy kisfiunk, édes mindegy, hogy a testvér mi lesz, a lényeg, hogy EGÉSZSÉGES legyen!

2021. febr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
74%

Normális persze, ne aggódj.

Én ugyanígy voltam, mint te. Szerettünk volna lányt is és fiút, de én tiszta görcsben voltam, hogy kislányom legyen, mert éreztem, hogy fiam biztos lesz. 4 tesóm van,fiúk és az unokatesóim is mind fiúk, én voltam az egyetlen lány a családban. Szerintem emiatt éreztem úgy, hogy oké mindenki fiú, biztos csak fiam lesz.

Hát az első babánk fiú lett és sírtam miatta. De nagyon rossz érzés volt, mert imádtam, de furdalta a lelkiismeretem, hogy lányt szerettem volna. Aztán nem tartott sokáig ez az érzés. Imádtam, hogy fiam van. A második gyereknél már nem volt bennem ilyen görcs, hogy oké, majd ő lány lesz. Nem is lett:D

Most született meg a harmadik babánk 2 hete és kislány:)

De ha csak fiaim lennenek, ugyanolyan boldog lennék.

2021. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
64%
Szia, en csak szeretnem elmeselni neked, hogy ket baratnom is van akik ugyanugy ereztek mint te es a parod. Jott is a csalodottsag.. mindkettojuknek baromi lanyos kisfia lett egyebkent. A fiuk mar 4 es 8 evesek, de elkepeszto lanyosak.. viselkedesre, jellemre, mindenre. Vegulis lanynak vartak oket.. ok meg alkalmazkodtak. Remelem ti beleszerettek a fiatokba ha az lesz.
2021. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Én az első terhességemnél lányt képzeltem, el nem tudtam képzelni a fiút. Természetesen fiú lett, amint megszületett beleszerettem ❤️

Most a második babánkat várom, nem tudjuk még a nemét, de megmondom őszintén, fiút szeretnék megint! 😍

2021. febr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam ultrahangon. Olyan pozícióban volt, hogy csak nagyon nehezen lehetett odalátni. Először a doki rámondta, hogy fiú, több mint 90%. Aztán visszakozott, mert utána nem lehetett látni kukacot, lehet hogy a köldökzsinórt látta. Abban maradtunk, hogy ő fiút mondana, de még ne kezdjünk el kék holmikat vásárolni...

Vegyes érzelmeim vannak. Még mindig reménykedem a lányban. Mikor kimondta, hogy fiú, lefagytam.

2021. febr. 25. 09:03
 27/44 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, ha létezik karma, akkor neked most azért lesz fiad, hogy megtanulj az élet tiszteletéről valami nagyon fontosat. Ha játszani kell a kislánybaba, játékboltban kell venni egyet. Ha gyereket akarsz, akkor meg gyereket akarj, ne "kislányt".
2021. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
36%

Hát... "Kedves" utolsó, téged is megtaníthatna valamire a karma. Empátiára például. Hogy beszélhetsz te bármiféle tiszteletről, ha így beszélsz egy leendő anyukával? Nála még ki fog alakulni az az ösztön, legkésőbb ahogy meglátja a gyermekét, hogy szeretni fogja így is úgy is. Szinte mindenki vágyik valamelyik nemű babára, és van aki könnyen legyint, van aki meg kicsit nehezebben áll át. Főleg, ha ez az egy gyermeke lesz az életben.

De te már ilyen paraszt maradsz. Még ráteszel egy lapáttal... Nem szemrehányás kell ide, mert azzal csak ártasz. Biztos, hogy így is rosszul érzi magát amiatt, hogy így érez, az ilyen hozzászólások meg csak rontanak a helyzeten. Nem kell babusgatni se, de ha csak így tudsz megnyilvánulni, egyáltalán minek írsz neki. Tipikus rúgjunk bele a földön fekvőbe.

2021. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
70%
28 azért nem volt olyan nagy beszólás az. A "leendő anya" státusz pedig extra tapintatossagot azért nem követel... (Nem 27 vagyok)
2021. febr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem elég nagy szám egy terhes nőnek olyat mondani, hogy vegyél inkább játék babát.

És akkor ki érdemel tapintatosságot, ha nem egy várandós asszony?

2021. febr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!