Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy viseli a terhességet?

Ki hogy viseli a terhességet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

17 hetes vagyok. Őszinte leszek én baromi rosszul viselem.

Szerencsére nálam kimaradt a hányás, émelygés rész... De hetek óta tartó fejfájás, szédülés, mellkas fájdalom és magas vérnyomás az van....

Ebből a vérnyomás már kezelve lett de konkrétan hetek óta 4 fal között vagyok. Ha kimozdulok el kezd szédelegni a fejem, 2 méter után lihegek mint egy kivert kutya... És őszintén hol van még a vége?!

Azt hittem szép dolog lesz ez a babavárás, de őszinten alig várom hogy túl legyek rajta :(

Ti hogy viselitek?


2021. febr. 26. 23:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Hát lehet nem leszek népszerű, de leírom, mert így van. Nekem teljesen problémamentes a terhességem, semmi tünetem nem volt és továbbra sincs. Az első trimeszterben csak fáradtság jelentkezett, de az is elmúlt. Most 37+4 vagyok, és még mindig ugyanúgy érzem magam, mint terhesség előtt. A pocakom is elég kicsi, nem gátol semmiben, jövök-megyek, csinálom a dolgomat egész nap.


A terhességem alatt azonban minden egészségügyi probléma kijött, ami csak létezhet-a terhességtől függetlenül. Szóval nekem inkább ez okozott stresszt, de szerencsére egyik sem lett olyan komoly, mint amennyire megijesztettek (pl.rák-gyanú).

2021. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1es! Szerencsere ti vagytok tobbsegben, akik jol viselik. Csak kicsit utallak titeket, nyugi :)) nyilvan nem tehettek rola, h a kerdezo, meg pl en is teljesen taccson vagyok hosszu honapok ota :D


Kerdezo, en a 8. het ota tappenzen, a 20. hetig egesz nap hanyas, tobb kilo minusz, mint egy veget nem ero masnap. Aztan volt par het nyugi, bar ejjel akkor sem aludtam. Mostanaban neha ejjel arra kelek, hogy majd belefulladok a savba. A derekam megöl, mint egy 80 eves, ugy totyogok, pedig elotte fitt 30as voltam. Alig birok enni, mert a kissrac szetnyomja a gyomromat. Az epém gallyra ment az elso teineszter alatt, minden májfunkcio ertekem rossz. Hat igy ennyi :D

2021. febr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Elozo folyt kov: az inyem noncstop verzik, neha az orrom is. Folyamatos a szekrekedes, kijott az aranyerem, amirol regen azt sem tudtam, hogy mi az..

... de mar nagyon varom a babat, remelem ezert a 9 honapert cserebe kapok egy tunemeny kiskolkot, nyugis estekkel :D

2021. febr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem viseltem sehogy, imádtam. 4 gyerekem van, nagyon úgy fest, hogy nem lesz több, de őszintén mondom, hogy nem is a babázás, hanem a várandósság hiányzik leginkább. Nagyon irigyellek, amiért te átélheted.
2021. febr. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Első trimeszterben rosszul voltam. Hányás, hasmenés, émelygés. És kb. 2-3 falat kajákkal jóllaktam. Meg sok dologtól rosszul lettem hús, tejtermékek, víz. Ingerlékeny a szagokra, le kellett cserélni az öblítőt, mosószert, kéziszappant illatmentesre, még a wc géltől is megszabadultam. 16-17 hét amikor minden normalizálódott. Áldott 2 hétig!

18-tól megint a szagok. Csak most a saját testszagom lett írtó büdös. Annyira nem tudom elviselni saját magam, hogy volt, hogy a párom párnapos edzős felsőjét turkáltam ki a szennyesből, hogy legyen valami erős szag rajtam, mert ez is finomabb illatú mint ami belőlem jön. (igen csak egy kicsit nézett furcsán, hogy úgy bugyolálom magam a felsőjébe, mint egy Lenor reklámba)

A derék fájdalmamon a kismamjóga segítet, tünetmentesített. És még várom, hogy mi lesz még.

2021. febr. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Ajajj, hát ezek alapján nem vagyok nyugodt. 5. het óta émelygek, egész nap, teljesen függetlenül mindentől, brutális álomkór gyötör, egész nap bármikor el tudnék aludni, de reggel kidob az ágy, hogy kezdjem el az aznapi végeláthatatlan pisimaratont. Aminek szaga van, az undorító, beleértve a korábban kedvelt illatokat is, és bár a gyerek még túl sok helyet nem foglal, képtelen vagyok sokat enni vagy egyáltalán átlagos mennyiséget, mert öklendezek attól is.


Nagyon bízom benne, hogy a következő trimeszter jobb lesz, mert ez olyan, mintha elkaptam volna valami vírusos fertőzést...


8hkm

2021. febr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Szaisztok!

Én 12 hetes vagyok.

Nekem elég érdekesen alakul eddig.

Teszt után a 6. hétig úgy voltam vele, ha nem láttam volna a tesztet, akkor azt mondtam volna, tuti nem vagyok terhes. Az ég világon semmit nem éreztem.

Aztán 6.héttől kezdődtek a rosszullétek, leginkább délután, meg este. Párszor hánytam is.

7.héten tünetek elmúltak, enyhe vérzés, pánikolás. Kiderült, hogy hematóma.

8.hét végén 9.hét elején iszonyatos derék fájás. Biztos voltam benne, hogy itt a vége. Ultrahangon minden oké volt.

Aztán 11.hét elejétől javul a helyzet, energikusabb vagyok, kevesebbszer vagyok rosszul. Megint kezdem úgy érezni, mintha nem lennék terhes. Persze ilyenkor meg megöl az ideg, hogy minden rendben van e.

És csak jövő héten lesz a genetikai ultrahang.

Nekem első baba, így nem tudom, hogy mi a normalis, mi nem. Úgyhogy leginkább ez készít ki engem. Ha fáj valami akkor az, ha nincs semmi akkor az! 😅 Már tiszta hülyének érzem magam. Arra várok, hogy bárcsak látszódna már valami!

Aztán volt már húgyúti fertőzesem, most meg lehet hüvelyi van, ennek eredményére még várunk.

De ezeken kívül is a legrosszabb az a borzalmas mennyiségű folyás, ami van. Azt nagyon utálom!

Jó babavárást mindenkinek!

2021. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Sziasztok! :D

24 hetes vagyok.

6-7.-dik héten jöttek a tünetek, kezdetben fáradság és szag/étel undor. Meg is jegyeztem magamban, ha ennyi ez simán bírható, én kis naiv :D

10.-dik héten el kezdődött az erős émelygés 0-24-ben, semmit nem tudtam megenni, hánytam párszor. Azt olvastam 12. hétig kell ezt ki bírni, a második trimeszter felüdülés.

Az első a másodikhoz képest álom volt komolyan. 18. - dik hétig hánytam napi 4-5x,volt hogy a víz is ki jött. Ehhez állandó migrén és szédülés társult, majd jött a hát és a derék fájás.

Ezután jött a kéményedés! Szerencsére pár nap után nem jelentkezett többször.

Aztán most 21.-dik héttől fekvésre ítéltek iszonyatos görcsök miatt, megjártuk az ügyeletet. Kiderült nem fér a baba és a szervek túl nyomódtak a természetes kilengési pályájukon. Ha fel állok nem bírok kiegyenesedni, vannak jobb és kegyetlen rossz napok.

Nekem rosszabb volt ez a trimeszter, kíváncsian várom a harmadikat, talán az lep majd meg valami jobbal. :D

2021. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon rosszul. Folyton menni kell tejszínbabért, hogy tejszínhabos uborkát ehessen, meg mákos sóskát csinálni.
2021. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6.-ik héttől állandó hányinger, émelygés, de főként este, éjjel. Rengeteg a savam, van hogy éjjel is megébredek rá vagy ki kell mennem pisilni és utána nem birok visszaaludni csak forgolódok és émelygek.

Néha a fejem is fáj és szédülök.

Most vagyok 11 hetes, nem hiszem, hogy a 12. héttől varázsütésre elmúlna, jelenleg inkább betegnek érzem magam mint terhesnek.

Mellesleg hashimoto pm gyulladásom van és a tsh-m is elszállt, emelni kellett a gyógyszeremen pedig eddig se szedtem keveset. ☹️

2021. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!